#

Дефіцит навчальних закладів, багато безпритульних тварин та бездіяльність ЖКГ: чим сьогодні живуть мешканці Броварів

31.08.2020 08:16
Дефіцит навчальних закладів, багато безпритульних тварин та бездіяльність ЖКГ: чим сьогодні живуть мешканці Броварів
Фото з мережі Інтернет

У серпні соціологічна група інформаційного порталу "Моя Київщина" провела опитування жителів міста Бровари та дізналася про недоліки та переваги життя в регіоні. Зауважимо, що серед найсуттєвіших мінусів, які назвали мешканці цього населеного пункту, варто виокремити катастрофічну незабезпеченість навчальними закладами, "вічну" проблему безпритульних тварин та неналежну роботу житлово-комунального господарства в місті. Більше інформації про плюси та мінуси життя в Броварах дізнавайтеся в матеріалі

Наразі найсуттєвішим питанням, яке турбує майже 99% опитаних респондентів, є мала кількість шкіл та дошкільних навчальних закладів в місті. За словами жителів Броварів, діти змушенні навчатися у три зміни, позаяк містяни просять міського голову Ігоря Сапожка владнати питання будівництва навчальних закладів. На фоні зведення величезних житлових комплексів це прохання виглядає вельми слушно.

Другою, проте не менш важливою, проблемою для броварчан є плачевна ситуація із комунальними послугами, зокрема йдеться про високі тарифи на газ, воду та світло. До того ж, містяни бідкаються, що ЖКГ в місті – тотально бездіяльне. Майже всі опитані респонденти говорять про відсутність будь-якої реставрації будинків, ба більше, у деяких під’їздах тамтешні жителі змушені робити ремонт за свій рахунок. Відзначають мешканці Броварів і поганий стан доріг в житлових масивах, мізерну кількість дитячих майданчиків та дефіцит місць для паркування як в місті, так і в спальних районах.

Потерпають жителі цього населеного пункту й від великої кількості безпритульних тварин. За словами броварчан, собаки-безхатьки зграями бігають вулицями міста, що, очевидно, лякає його жителів. Попри це, питання щодо будівництва притулку й досі залишається відкритим.

Знайомі жителі й зі старою-доброю корупцією. За їхніми словами, із нею вони зіштовхнулися і в медичних установах, і в школах та дитсадках, і в місцевому бюро технічної інвентаризації.

Окрім корумпованості деяких установ міста, респонденти говорять також про велику "прогалину" щодо стану соціального забезпечення, зокрема містяни відзначають проблему складності оформлення соціальних виплат та відсутність допомоги людям із обмеженими можливостями.

Не менш болючими темами для броварчан є також часті випадки вандалізму в місті та високий рівень злочинності. Окремо жителі Броварів говорять й про велику кількість наркоманів, алкозалежних та безхатьків.

Варто також наголосити ще на одному насущному питанню, про яке станом на сьогодні турбуються опитані жителі міста. Мова йде про активне будівництво житлових комплексів, задля якого незаконно знищують зелені насадження міста.

Якщо говорити про позитивні зміни, що сталися в Броварах за останні п’ять років, майже всі опитані респонденти, перш за все, згадують про роботу місцевих чиновників над благоустроєм міста. Зокрема, йдеться про оновлення місцевого парку Перемоги та фонтану й загалом про створення скверів та зелених зон в місті.

Задоволені місцеві жителі й інфраструктурою Броварів. Більшість опитаних вбачають позитив у будівництві великої кількості магазинів, кав’ярень та різних забігайлівок, однак є й такі, які вважають, що місцевій владі доцільніше б було вирішити питання із навчальними закладами, яке, на думку деяких броварчан, є більш нагальним.

Окрім цього, заслуговує окремої уваги й наявність благодійних обідів та пільг у громадському транспорті для пенсіонерів. Загалом, що стосується пересування по місту, місцеві жителі задоволені транспортною інфраструктурою Броварів та говорять про достатню кількість маршрутних таксі, якими можна дістатися в необхідне місце.

Слід сказати, що респонденти задоволені роботою місцевої влади та мера щодо організації культурного життя Броварів. Зокрема йдеться про нещодавно облаштований вечірній кінотеатр, безкоштовні атракціони. Зауважимо, що перспективним жителі міста вважають також надання велосипедів напрокат та просять місцеву владу дослухатися до цього бажання.

У цілому щодо благоустрою міста, жителі акцентують увагу на позитивних зрушеннях, проте зазначають також й про необхідність зайнятися питанням облаштування місць для купання, адже більшість водойм у Броварах засмічені. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка