#

Неповернений: чому депутат Київської облради Кузьменко не повернувся в Україну після початку війни

10.02.2023 08:05
Неповернений: чому депутат Київської облради Кузьменко не повернувся в Україну після початку війни
Руслан Кузьменко

Депутат Київської обласної ради від партії "Європейська солідарність" Руслан Кузьменко, якого обрала громада Ржищева, виїхав із країни ще за два місяці до початку повномасштабного вторгнення й досі не повернувся. Тобто Кузьменко тривалий час не брав участі в сесіях, тому його замінили однопартійцем Владиславом Одинцем. Чого вартуватиме Кузьменку такий тривалий "відпочинок", читайте у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Політичну кар’єру Руслан Кузьменко почав у 2006 році, коли став помічником скандального народного депутата-регіонала Петра Мельника, який відомий як ректор податкової академії. Цю ж академію пізніше закінчив сам Кузьменко. До цього депутат з 1996 по 2014 роки займався підприємницькою діяльністю, а у 2006 році став директором ТОВ "Кемпленд" (завод "Радіатор") у Ржищеві.

На Київщину він зайшов у 2015 році – став депутатом Київоблради від БПП та представляв місто Ржищів (округ №81). Наприкінці 2016 року очолив фракцію "Солідарність" в обласній раді. До початку повномасштабного вторгнення Кузьменко був головою однієї з ключових комісій – бюджетної, від стабільної роботи якої залежить життя чи не всієї області. А оскільки його відпочинок закордоном затягнувся, то Руслана Кузьменка на цій посаді замінив однопартієць Владислав Одинець.

Дуже дивно, що представник "Євросолідарності" у Київській облраді так відверто знехтував тим, що будував роками. Як відомо, Кузьменко був одним з головних ідеологів створення Ржищівської ОТГ, яку утворили без громадських обговорень і "заштовхали" до неї примусом навколишні села.

Ходять чутки, що створювати ОТГ "під себе" Руслан Олександрович може завдяки близьким зв'язкам із ексголовою Київської обласної державної адміністрації Київської області Олександром Горганом. Руслан Кузьменко відомий жителям Ржищева своєю "щедрістю". Виявляється, депутат Київської обласної ради прославився тут тим, що систематично "годує" електорат – він використовував свій депутатський фонд у розмірі 500 тис грн на рік не для допомоги жителям свого округу, а для роботи з пенсіонерами, щоб "підготувати виборців", виділяючи по 400 тис грн кожному.

Цікаво, що раніше у Ржищеві жоден публічний захід не проходив без особистої участі Руслана Кузьменка, а свої інтереси він лобіював через голову громади Крістіну Чорненьку. У 2021 році голова КОР Наталія Гунько навіть вручила йому відзнаку "За заслуги перед Київщиною".

Після 24 лютого все змінилося: Чорненька залишилася сама із проблемами громади, а також політичними гравцями місцевого рівня, які хочуть зайняти її місце. Якщо очільниці висловлять недовіру, то Кузьменко остаточно втратить вплив на регіон та може назавжди забути про політичну кар’єру.

Як відомо, Кузьменко є співзасновником ГО "ЗАРАДИ МИРУ В УКРАЇНІ", яка займається допомогою учасникам бойових дій на Сході України, їхнім родинам. Також він є президентом БО "Благодійна організація "Фонд Руслана Кузьменка". Попри це в мережі немає жодної інформації про те, чи чиновник хоч якось допомагає  громадам Київщини, хоча інші представники "Євросолідарності" не припиняють звітувати про доставлену "гуманітарку". Можна припустити, що Кузьменко не повертався на Київщину, бо цілком природно злякався бойових дій та окупації. Утім, населені пункти столичної області давно звільнили, а Кузьменко й досі відпочиває.

"На жаль, депутат від ЄС Руслан Кузьменко виїхав із країни ще за два місяці до війни і не повернувся, тобто, не бере участі в сесіях. Мені важко і жаль, тому я залишу це без коментарів", - зазначив в інтерв'ю "Моїй Київщині" голова фракції "Європейська солідарність" Георгій Цагареішвілі.
За останніми чутками, керівництво партії має ухвалити рішення про відкликання "білої ворони", а значить після приїзду доведеться не тільки виправдовуватися, а й шукати новий політичний бренд для повернення в політику.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст