#

Дерибан у розпалі: як Добрянський з Дубінським віддали шахраям майно Київської обласної лікарні

21.11.2023 14:51
Дерибан у розпалі: як Добрянський з Дубінським віддали шахраям майно Київської обласної лікарні
Добрянський і Дубінський таки реалізували свою аферу

В.о. голови Київської облради Ярослав Добрянський разом зі скандально відомим нардепом Олександром Дубінським продовжують дерибанити нерухоме майно лікарні, в якій лікуються воїни ЗСУ. Причому, цьому не заважає той факт, що сам Дубінський перебуває в СІЗО за звинуваченням у державній зраді. Про те, як перед тим, як поїхати в ізолятор, Дубінському вдалося провернути масштабну аферу, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Ми вже неодноразово писали про те, як домовившись з в.о. голови Київської обласної ради Ярославом Добрянським, Дубінський фактично рейдернув Київську обласну лікарню №2 і призначив нею керувати свою помічницю, колишнього випускового редактора 1+1, Марію Кисельову.

Згодом джерела у правоохоронних органах поділилися з «Моєю Київщиною» аудіозаписом, який доводить, що Добрянський свідомо йшов на порушення законодавства, щоб провести рейдерське захоплення лікарні.

Замість кваліфікованого лікаря вищої категорії зі стажем роботи понад 32 роки роботи, Добрянський незаконно призначив керувати лікарнею помічницю Дубінського, яка взагалі немає ніякого відношення до медицини.

Варто зазначити, що попередній директор лікарні Ігор Кучма, який зараз в судах оскаржує розпорядження Добрянського, починаючи з 1999 року був завідувачем відділення гемодіалізу в Олександрівській лікарні, а з 2002 по 2012 рік був головним нефрологом міста Києва. Кучма є автором понад двадцяти наукових робіт, співавтором національного підручника по нефрології неодноразово друкувався в  європейському виданні “Nephrology Dialysis Transplantation” та інших європейських наукових часописах. За свою практику він мав 5 світових докладів в Америці та Європі, щороку представляє Україну на Всесвітньому дні нирки із науковими доповідями як нефролог.

Завдяки роботі Ігоря Кучми, у лікарні №2 було відкрито відділення реабілітації важкопоранених українських захисників – фактично єдиний подібний заклад в усьому столичному регіоні.

Незаконність розпорядження Добрянського полягає в тому, що згідно з законодавством, голова облради має право призначити в.о. гендиректора лікарні лише в тому випадку, якщо посада генерального директора лікарні вакантна. Відтак, у Добрянського просто не було повноважень призначати помічницю Дубінського виконуючою обов’язки генерального директора, оскільки ця посада не була вакантною. Не кажучи вже про те, що Кисельова не відповідала жодним кваліфікаційним вимогам Міністерства охорони здоров'я.

Ми раніше писали, що від інформованих джерел в облраді, рейдерське захоплення було обумовлене тим, що Добрянського з Дубінським зацікавили 5,5 гектарів столичної землі в Сирецькому гаю, де знаходиться стаціонар Київської обласної лікарні. Ціль зрозуміла – забудувати цю землю.

Перша ластівка прилетіла вже 17 жовтня 2023 року, коли  Київська обласна рада безкоштовно передала нерухоме майно лікарні на баланс Комунального підприємства Київської обласної ради «Київська обласна сільськогосподарська брокерсько-комерційна фірма «Обрій». Дубінський, до речі, на той момент ще перебував на волі: в СІЗО він відправився лише 14 листопада.


Інформація про те, яке ж саме нерухоме майно повинна передати брокерській фірмі лікарня, що займається реабілітацією поранених військових – відсутня. Попри те, що після прийнятих рішень відповідна інформація має обов’язково міститися на сайті Київоблради. Але трапилося «чудо»: 2 листопада в.о. Голови Київської облради Ярослав Добрянський повідомив, що сайт очолюваної ним установи зламали російські хакери. Після чого з сайту зникла вся інформація щодо ухвалених рішень очолюваною Добрянським облрадою. Попри те, що з того часу минуло вже майже три тижні – сайт чомусь досі так і не запрацював.  

Дякуючи тому, що журналісти нашого видання постійно слідкують за сесіями облради, нам вдалося завантажити рішення про відчуження нерухомого майна лікарні до того, як сайт «ліг». При цьому ще раз наголошуємо: інформація про те яке саме нерухоме майно забрали в лікарні, на сайті відомства не було навіть тоді, коли він ще працював.  

Загалом ця історія, яку розповідає в.о. голови Київоблради Добрянський про атаку на його сайт російських хакерів видається досить дивною, адже крім журналістів цей сайт майже ніхто й не відвідував.

За дивним збігом обставин, сайт Добрянського «поламався» відразу після того, як СБУ та ДБР провели в облраді обшуки. Так, 1 листопада СБУ повідомило: «За наявними даними, частину документів, необхідних для втечі «клієнтів» за межі України, нардеп зберігав у свого колишнього помічника – депутата Київської обласної ради 8-го скликання, а також у свого близького родича. Наразі правоохоронці проводять комплексні заходи для притягнення до відповідальності організатора та учасників цього злочину».

Очевидно, що мова йде саме про колишнього помічника Дубінського, депутата 8-го скликання Київоблради Дениса Січевого, який є фігурантом схем Дубінського і працює начальником управління аналізу обласного бюджету та внутрішнього фінансового контролю виконавчого апарату Київської обласної ради. Січевий також був засновником громадській організації Дубінського «СЛУГА НАРОДУ: КИЇВЩИНА»

Тут варто повернутися до нерухомого майна лікарні, яке Добрянський забрав у поранених бійців ЗСУ та безкоштовно передав брокерсько-комерційній фірмі «Обрій». Чим же вона займається, якщо під час війни майно, яке використовується для реабілітації військових, необхідно безкоштовно передати для потреб брокерсько-комерційній фірмі? Та ще й так передати, щоб яке саме майно передають, щоб про це не знала громадськість!

Виявляється, що основний вид діяльності фірми, розмір статутного капіталу якої складає «аж» одну тисячу гривень – це надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.


Замість того, щоб розвивати лікарню в якій лікуються воїни ЗСУ, Добрянський навпаки забирає в неї майно і безкоштовно передає його фірмі, якою керує людина, на яку у НАБУ і САП відкрито кримінальне провадження у заволодінні коштами у розмірі 5 мільйонів гривень. Ще влітку Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід директору брокерсько-комерційної фірми «Обрій» Гаєвому Максиму Валерійовичу, якого підозрюють у заволодінні коштами філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Укрзалізниця» під час закупівлі ПЛР-тестів за завищеною вартістю.


Гаєвий Максим Валерійович також є власником і керівником багатьох фірм, які займаються будівництвом та операціями з нерухомим майном.  


Враховуючи, що в рішенні Добрянського зазначено, що у лікарні забирають нерухоме майно, але чомусь не вказано яке саме, - цілком можливо, що мова йде про нерухоме майно, яке дозволить претендувати на земельну ділянку 5,5 га в Сирецькому гаю, або її частину, де знаходиться стаціонар лікарні, яку Добрянський з Дубінським планували забудувати.  І тут все співпадає: адже Гаєвий як раз є власником багатьох будівельних фірм.

Вочевидь, цими діями мають зайнятися правоохоронні органи, адже нахабство ділків немає меж. Більш того, враховуючи той факт, що йдеться про фактичне знищення лікарні, яка займається реабілітацією тяжкопоранених військових, Дубінський на пару з Добрянським ризикують напрацювати ще на нові кримінальні статті. Справа лише в бажанні відповідних органів зайнятися цим свавіллям всерйоз…


Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький