#

Захоплення Київської обласної лікарні: як Добрянський зізнався у спільному злочині з Дубінським

07.08.2023 13:21
Захоплення Київської обласної лікарні: як Добрянський зізнався у спільному злочині з Дубінським
Дубінський та Добрянський

Уже майже два місяці триває конфлікт навколо Київської обласної лікарні, де директором з легкої руки в.о. голови Київської облради Ярослава Добрянського стала помічниця скандального нардепа Олександра Дубінського. Попри те, що Добрянський переконує всіх у законності цих дій, у розпорядження «Моєї Київщини» опинився аудіозапис, який доводить, що нинішній очільник свідомо йшов на порушення законодавства заради того, щоб провести рейдерське захоплення лікарні

Джерела у правоохоронних органах поділилися з «Моєю Київщиною» аудіозаписами з розмови в.о. голови Київської обласної ради Ярослава Добрянського з лікарями Київської обласної лікарні, де він прямо зізнається, що за власною ініціативою відсторонив законного директора їхнього медзакладу Ігоря Кучму, фактично зізнавшись у порушенні законодавства. Нагадаємо, на його місце Добрянський призначив керувати лікарнею помічницю одіозного народного депутата Олександра Дубінського Марію Кисельову.

Лікарі в розмові оффрекордс із журналістом «Моєї Київщини» підтвердили нам автентичність аудіозапису.

Передаємо дослівно зміст розмови.

В.о. голови Київоблради Ярослав Добрянський: «Я Нестору Івановичу (Белею – меддиректор лікарні) хочу подякувати, ми з ним давно вже знайомі, я вам відкрию такий маленький секрет коли, може й не варто було б цього казати але коли я вже, чесно скажу, в мене Кучми телефона за два роки немає, я не вбачав за необхідність з ним спілкуватися, тому що це розмова в пустоту. Я набирав завжди Нестора Івановича. Я Нестора Івановича набрав кажу: «Нестор Іванович, ну тут так питання, що я вже гостро ставлю питання щодо керівника». Дивіться я виглядаю, як виправдовуюсь, але це моя ініціатива взагалі відсторонити Кучму».


Лікарі не під запис розповіли, що Добрянський сам проговорився про свої домовленості з Дубінським, коли сказав, що це була його особиста ініціатива відсторонити діючого директора лікарні. А вже потім створена Добрянським комісія буцімто для перевірки діяльності директора лікарні, який, до речі, був призначений на посаду вигравши відкритий конкурс, – це лише ширма аби на його місце призначити помічницю Дубінського, яка взагалі далека від медицини.

Читайте також: Не дали відпочити в Барселоні: чим закінчиться для Дубінського шантаж Президента

І найголовніше: Добрянський перевищив свої службові повноваження. Згідно з законодавством, голова облради має право призначити в.о. гендиректора лікарні (на строк не більше 2-х місяців) лише в тому випадку, якщо посада генерального директора лікарні була вакантною. Це має бути передусім працівник підприємства, який відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються Міністерством охорони здоров’я України.

Відтак у Добрянського просто не було повноважень призначати виконуючого обов’язки генерального директора, оскільки ця посада не була вакантною. Не кажучи вже про те, що Кисельова не була працівником лікарні, а також не відповідала кваліфікаційним вимогам МО.

Добрянського та Дубінського вже неодноразово звинувачували в рейдерському захоплені обласної лікарні. Зокрема київський активіст, тяжкопоранений воїн ЗСУ Олег Симороз позитивно оцінював діяльність на посаді директора Ігоря Кучми, до прикладу, саме він відкрив нове реабілітаційне відділення для важкопоранених, де проходили реабілітацію військові побратими Олега.

Симороз стверджує, що рейдерське захоплення обумовлене тим, що Добрянського з Дубінським зацікавили 5,5 гектарів столичною землі в Сирецькому гаю, де знаходиться стаціонар Київської обласної лікарні, які вони хочуть забудувати.

На жаль, це не єдиний комунальний заклад, яким «опікується» Добрянський і Дубінський. Так, не так давно ЗМІ розкопали, що Дубінський привів на посади в медсектор Київської області людей, які останні пів року впливають на розподіл медичних коштів у області, а також отримують чималі бюджети на сумнівні закупівлі. Утім, є інші цікаві особистості, які беруть участь у цьому брудному і корумпованому напрямку. За даними «Моєї Київщини», активно допомагає Добрянському його давній товариш, колишній мер Василькова, а нині депутат комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства Володимир Сабадаш. Останній, як і Добрянський, – у минулому член «Партії регіонів». І теж дуже любить всунути руку в комунальне майно. Про діяльність Сабадаша, а також про те, як він успішно «демобілізувався» з військової служби, ми напишемо найближчим часом.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький