#

Дітей, які втратили батьків під час війни, обстежили у Макарові кваліфіковані лікарі Охматдиту

26.02.2024 08:45
Дітей, які втратили батьків під час війни, обстежили у Макарові кваліфіковані лікарі Охматдиту

26 кваліфікованих лікарів Охматдиту оглянули дітей в Макарові, що на Київщині. Понад 100 підопічних Благодійного фонду "Діти Героїв", чиї батьки загинули під час повномасштабної війни, пройшли повний чекап організму в межах проєкту "Скарбничка здоров'я".

Ця ініціатива реалізується спільно з Національною дитячою спеціалізованою лікарнею МОЗ України "Охматдит", за підтримки Благодійного фонду "МХП-Громаді".

Ми вже вдруге організовуємо до Макарова виїзд лікарів. У вересні 2023 року тут була рекордна кількість діток, яких оглянули столичні медики. 18 населених пунктів Макарівської громади були під окупацією 33 дні — з 27 лютого по 31 березня. Тут проходила лінія фронту. Ворог вбив понад двісті людей, зруйнував домівки та інфраструктуру. Й особливо незахищеними зараз залишилися діти, які втратили батьків й перебувають в складних фінансових умовах: не отримують державної допомоги, адже їхні батьки не були військовими

- каже Володимира Забела, менеджер компанії МХП та співорганізатор виїзду. 


У 4 річної Поліни батько загинув на другий тиждень повномасштабного вторгнення під час евакуації родини з небезпечної території. Тоді його життя обірвалося від ворожого снаряду. Загалом під опікою Фонду "Діти Героїв"  перебуває майже 8000 дітей. Це діти, які втратили одного або обох батьків через повномасштабну війну з росією. Благодійники надають комплексну підтримку: це і екстрена, медична, гуманітарна, освітня, психологічна допомога та соціалізація. 

Частина наших підопічних не лише втратили одного чи обох батьків, а й свої домівки. Їм довелось переїжджати та шукати прихисток в інших містах, шукати нових лікарів та пробувати починати нове життя. Стресові ситуації, пов'язані з втратою та війною, переживанням окупації, значно вплинули на фізичне здоров'я дітей. А профілактичний огляд дозволяє виявити можливі проблеми та зменшити ризик подальших ускладнень

- розповідає Юлія Петрученко, заступниця начальника відділу по роботі із сім’ями, які постраждали внаслідок військової агресії БФ "Діти Героїв".


Протягом 2023 року в межах медичної ініціативи "Скарбничка здоровʼя" лікарі спільно з благодійниками Фонду "МХП-Громаді" провели 13 виїзних консультацій у деокупованих, прифронтових та віддалених громадах у 4 областях країни, зробили повне обстеження організму 3000 дітей, з них – 115 скеровані на стаціонарне лікування. 

Окупація, переїзди через війну, перебування під обстрілами, повітряні тривоги, хронічний стрес – усе це впливає на здоров’я наших дітей тепер і матиме довготривалі наслідки для країни в цілому. Тож розуміючи це, Фонд "МХП-Громаді" придбав необхідне обладнання для медичної команди та підтримує виїзні обстеження кваліфікованих лікарів у деокуповані та прифронтові регіони

- каже Тетяна Волочай, директорка БФ "МХП-Громаді"

"МХП-Громаді" – український благодійний фонд, який з 2015 року комплексно відновлює та розвиває українські громади. Допомагає жителям невеликих міст та сіл будувати партнерські відносини з владою та бізнесом. Фонд працює в 13 областях України, здійснює діяльність в більш ніж 700 населених пунктах. Від початку повномасштабної війни системно допомагає тим, хто цього найбільше потребує: захисникам, рятувальникам, переселенцям, дітям, літнім людям. Підтримує малий бізнес та втілює спільні розвиткові, освітні, медичні, інфраструктурні та культурні проєкти разом із міжнародними та українськими донорами. 

Офіційний сайт фонду: https://mhpgromadi.org.ua/

Facebook https://www.facebook.com/MHPgromadi 

Instagram https://www.instagram.com/mhp_gromadi/ 

YouTube https://www.youtube.com/@mhp-gromadi/

БФ "Діти Героїв" допомагає дітям, які втратили одного чи обох батьків внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Фонд надає першочергову фінансову допомогу, психологічну та юридичну підтримку, сприяє освіті та розвитку дітей до їхнього повноліття. На середину лютого під опікою фонду 7889 підопічних. З них 1062 є ВПО, 151 дитина втратили маму і тата, 177  дітей з інвалідністю, 970 - діти з багатодітних родин. Щотижня до фонду приєднуються близько 80 дітей. 88% підопічних фонду – це діти військовослужбовців, 12% – цивільних. Програми та проєкти фонду базуються на індивідуальному підході до кожної дитини з метою забезпечення їх унікальних потреб.

Читайте також: ТОП-100 найвпливовіших людей Київщини 2023 року.

У червні "Forbes" оприлюднив  рейтинг меценатів, які найбільше допомагають армії і тилу. У ньому Косюк посів третю сходинку після Ріната Ахметова та Віктора Пінчука. На потреби оборони на той час він витратив 600 млн грн. Не лише грішми, а й продукцією власної компанії. Тоді ж на Лондонській фондовій біржі порахували: унаслідок війни у першому кварталі 2022 року агрохолдинг отримав 122 млн доларів збитку (а в минулому році – один млн доларів прибутку). За даними компанії Moody’s, станом на кінець березня у "МХП" лишалося 228 млн доларів готівкою.

Утім, окрім збитків, бізнес Косюка отримав і нові можливості. Його підприємства на Київщині, на щастя, не потрапили під окупацію. Як і більшість ділянок земельного банку компанії, що дало можливість засіяти їх і зібрати урожай. Тож уже станом на жовтень "МХП" збільшила реалізацію курячого м’яса на 11,4% порівняно з жовтнем 2021 року. Завершити рік з прибутком не вдалося, значних проблем додали терористичні атаки росіян на українські енергооб’єкти, але на 2023 рік перспективи розвитку бізнесу Косюка є, адже компанія стала фактично монополістом на ринку курятини.


Читати "Моя Київщина" у Telegram