#

Фарс чи кримінал: Як людина «Х» за керівництво Білоцерківської райради голосувала

21.12.2020 08:02
Фарс чи кримінал: Як людина «Х» за керівництво Білоцерківської райради голосувала

Як і належить, Білоцерківська районна ТВК скликала першу сесію районної ради восьмого скликання. Відбулось це 8 грудня, де голова районної виборчої комісії урочисто проінформувала про підсумки виборів у Білоцерківському районі та оголосила список 54 депутатів, обраних у багатомандатному виборчому окрузі. Варто окремо наголосити, що на першу сесію прибуло 53 депутати. Саме відсутність одного з депутатів і поклала початок цій скандальній історії.

Далі все, як то кажуть, пішло за сценарієм – новообраним депутатам були вручені тимчасові посвідчення, зокрема було обрано лічильну комісію, затверджено форми бюлетеня і депутати приступили до обрання голови районної ради. Претендентами на очільника стали дві кандидатури: Василь Зеленський від «Слуги народу» та Василь Хрик від «Свободи». Таємним голосуванням, а саме 28 голосами «за» депутати віддали перевагу Василю Зеленському, якого підтримали депутати від «Слуги народу», «Батьківщини», «Опозиційної Платформи – За Життя» та «Сила і честь». Примітно, що депутати від партій «Європейська солідарність», «За Майбутнє», «Наш край» у  голосуванні участі не брали.

Посада першого заступника голови районної ради, тим же таємним голосуванням, дісталася представнику «біло-сердешних» Анатолію Чичикалу, а заступника – Володимиру Федорчуку від ОПЗЖ. Власне, після процесу обрання керівного складу ради у роботі першої сесії була оголошена перерва аж до 17 грудня, коли мала вирішуватись решта організаційних питань, зокрема затверджуватись кількість постійних комісій Білоцерківської районної ради та обрання їхніх голів. Але перерви депутатам вистачило аби вгледіти фарс із голосуванням за голову райради та його заступників. Не встигло розпочатись продовження першого засідання районної ради, як окремі депутати висловили обурення та незгоду щодо суттєвих порушень регламенту та законів України про місцеве самоврядування в роботі сесії. Адже розмова йшла про фальсифікацію.

Як виявилося, під час таємного голосування за голову райради та його заступників був зафіксований факт відсутності одного з депутатів від «Слуг», а саме Олександра Сергієнка ,замість якого в голосуванні брала участь стороння особа. Оскільки Білоцерківська районна рада налічує 54 депутати, для ухвалення рішення потрібно як мінімум 28 голосів.  Виходить, що рішення про обрання голови районної ради та його заступників набрало мінімальну необхідну кількість голосів, а голос особи, яка видавала себе за Олександра Сергієнка, був вирішальним.


Праворуч - Сергієнко, ліворуч - хтось інший

Як заявив депутат Володимир Бабенко від «Нашого краю», особа «Х», видаючи себе за Сергієнка, шляхом обману, під час установчої сесії, заволоділа посвідченням депутата Сергієнка та отримала бюлетені для голосування, що має ознаки злочину. З відповідним депутатським запитом він звернувся до начальника Білоцерківської поліції та голови СБУ у Київській області.

«У діях особи, яка шляхом обману отримала бюлетені для голосування та проголосувала замість депутата райради Сергієнка, а також незаконно шляхом обману заволоділа його посвідченням, є ознаки злочину передбаченого ст. 351, 353, 357, 190 Кримінального кодексу України» - говорить Володимир Бабенко.

 

Зокрема Володимир Бабенко наголосив, що вказаний злочин особа «Х» здійснила за співучасті членів лічильної комісії, які свідомо та навмисно, ігноруючи положення регламенту райради, незважаючи на вимоги та зауваження інших депутатів, видавали бюлетені для голосування без встановлення осіб та пред’явлення паспорта. 

До речі, зухвальство, яким скористалися «Слуги» цілком можна побачити на фото, датованому 8 грудня. На фото із засідання видно, що на місці депутата від пропрезидентської політсили сидить не депутат райради Олександр Сергієнко, а зовсім інша невідома особа, яка і брала участь у голосуванні.  Цікаво, що поруч з містером «х», який грав роль реального відсутнього депутата, сидить дружина і однопартійка Олександра Сергієнка – Марина. Не впізнала власного чоловіка?!

З огляду на це частина дипкорпусу заявила, що вказаний злочин не тільки має наслідки, а й підриває довіру до Білоцерківської райради, як органу місцевого самоврядування. 

Відповідна заява лунала і від заступника голови фракції «Свобода» Ярослава Тромса, який наголосив, що рада почала роботу першої сесії з грубими порушеннями регламенту.  Відповідно «свободівці» просили включити до порядку денного питання про переголосування, а частина депутатського корпусу взагалі заявила, що президія є нелегітимною, відповідно проекти рішень, які прийматимуться на сесії, є незаконними. 

«Порушення законів про місцеве самоврядування полягає в наступному: відповідно п.15 ст. 46 передбачено, що порядок обрання голови та заступника райради, а також порядок роботи сесії визначається регламентом райради з урахуванням вимог закону України. Згідно ч.1 ст.56 наведеного закону районна рада може обирати лише одного заступника. Зокрема, законом не передбачена можливість передач права голосу депутата іншій особі», - заявив Ярослав Тромс. 


Уже наступного дня у відповідь на депутатський запит поліція порушила кримінальне провадження за ознаками  злочину, передбаченого ч.2 ст. 357 КК України. Чи вдасться депутатам переломити ситуацію, чи невідомі особи і далі спокійно голосуватимуть за керівництво райради, стане зрозуміло вже досить скоро.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка