#

Голова Димерської ОТГ Володимир Підкурганний: у нас є місцеві мешканці, які мають бажання допомагати, але є проблеми

27.02.2022 18:35
Голова Димерської ОТГ Володимир Підкурганний: у нас є місцеві мешканці, які мають бажання допомагати, але є проблеми
Володимир Підкурганний

Димерська громада опинилася під серйозним ударом російських окупантів, але не вся територія опинилася під їхнім контролем. Ми поговорили з головою ОТГ Володимиром Підкурганним, який розповів про ситуацію

- Яка наразі в громаді бойова ситуація і яка готовність до захисту території?
- Внаслідок бойових дій більша половина громади була відрізана по межі по річці Ірпінь від іншої частини Вишгородського району.
Учора Петрівська громада отримала зброю, близько 300 одиниць, а ми не встигли. Сполучення транспортного нема, були блоковані дороги, через які сьогодні ми вже нікуди не можемо дістатися.
Ситуація погана, не змогли спочатку забезпечити зброєю загін територіальної оборони. Зараз у нас є місцеві мешканці, які мають бажання допомагати і здійснювати охорону громадського порядку на своїй території, але нема зброї. Коли я їхав по зброю, то на дорозі стояв ворожий танк.
- Тобто, по суті вам нема чим обороняти громаду?
- Нам нема чим обороняти громаду. Назріває гуманітарна проблема, проблема з харчуванням, водопостачанням, електроенергією.
- А що в такому випадку робити людям, особливо маломобільним групам, інвалідам?
- Соціальний центр працює, невеликі запаси є, надана медична допомогу пораненому одного із сіл. У магазинах нічого не залишилося, магазинах Фора» - пусто. Але звичайні люди потроху допомагають один одному.
- Чи є якісь втрати серед населення та інфраструктурні втрати?
- Втрати інфраструктурні є. Втрати серед населення - також. Особливо агресивно ставляться до тих, хто пересувається на власному транспорті.
- Щодо медицини. Чи працюють аптечні пункти, чи можливо викликати швидку?
- Також важко з медициною. Швидку викликати неможливо. У перший день атаки до аптек черги були страшні, тому і в аптеках зараз практично нічого нема.
- Куди звертатися людям, які потребують допомоги, за яким номером телефону?
- Ми на постійному зв’язку з КОДА, інформуємо про проблеми, але абсолютно відрізані транспортно.
- Як плануєте вирішувати цю ситуацію?
- Як і всі інші громади, зараз наша громада знаходиться у небезпеці, хоча поки що небагато розрушень у нас порівняно з іншими громадами. Це кілька будинків та одне підприємство. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка
Теги: