#

Голова Київської обласної дитячої лікарні №1 Катерина Савінова: ми щиро вдячні волонтерам за допомогу

03.03.2022 09:22
Голова Київської обласної дитячої лікарні №1 Катерина Савінова: ми щиро вдячні волонтерам за допомогу
Катерина Савінова

Очільниця першої Київської обласної дитячої лікарні Катерина Савінова розповідає про життя і діяльність обласної дитячої лікарні в умовах війни.

- Катерино Борисівно, чи перебувають у лікарні діти, які постраждали від бойових дій?

- Поки у нас таких дітей немає. Це зумовлено тим, що  через бойові дії  значно ускладнилась можливість транспортування хворих. Тому таких діток лікують місцеві заклади охорони здоров’я. А ми за необхідністю консультуємо.

- Наслідком обстрілів часто стають пожежі. Чи є у лікарні опікове відділення. 

- Спеціалізованого відділення немає. Але на базі хірургічного є опікові ліжка. Зараз лікарня забезпечені необхідними препаратами і перев’язочними матеріалами для лікування таких хворих.

- Назріває проблема забезпечення пацієнтів специфічними препаратами – інсуліном, препаратами фактору крові, тощо. Від цих ліків залежить життя. Чи зможуть хворі їх отримати найближчим часом?

- Так, ми стикнулись з проблемою забезпечення дітей протепілептичними  препаратами, специфічними  інсулінами, але безпосередньо в лікарні такі препарати є. Зараз співдружність лікарів готує гуманітарні вантажі до України і ми сподіваємося, що вони надійдуть своєчасно.

- Чи проводяться зараз планові операції?

- Ні. Усі планові операції відтерміновані.

- Війна не тільки не перешкоджає, а й помножує кількість випадків ковід інфекції. Чи залишилось у лікарні дитяче ковідне відділення?

- Так. Відділення працює, майже щодня до нього надходять нові пацієнти. Сьогодні ми госпіталізували однорічну  дитинку з Фастівщини. Препаратами та фахівцями відділення забезпечене.

- З якими проблемами зіткнулась лікарня, через війну. Чи допомагають вам волонтери.

- Були проблеми і з харчуванням та опаленням. Але завдяки небайдужим людям їх швидко вдалось вирішити. Весь персонал, наші пацієнти, їх батьки  щиро вдячний волонтерам за допомогу.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка