#

Голова Київської обласної дитячої лікарні № 2 Наталія Бігарі: чим можемо, тим і допомагаємо людям

01.03.2022 19:35
Голова Київської обласної дитячої лікарні № 2 Наталія Бігарі: чим можемо, тим і допомагаємо людям
Наталія Бігарі

Про те, як медики працюють у військових умовах на Київщині наше видання поспілкувалася з очільницею Київської обласної дитячої лікарні № 2, екс-депутатом облради Наталією Бігарі.

- Ви як фаховий медик розкажіть, будь ласка, як Ви оцінюєте нинішню ситуацію відносно забезпечення ліками, роботи лікарень та аптек?

- Я не можу зараз бути об’єктивною стосовно всієї Київської області, тому що вже п’яту добу я фактично живу в своїй лікарні, а саме в обласній дитячій лікарні. У першу чергу я дбаю про захист наших маленьких пацієнтів, що перебувають з мамами тут і за персонал. Харчуванням ми забезпечуємо всіх пацієнтів в повній мірі. Наш персонал виходить на роботу теж в повній мірі. Ніяких заяв на звільнення, або відпусток за власний рахунок у нас немає. Усі медики відповідально відносяться до цієї ситуації, яка склалася в Україні. Стосовно медикаментів ми користуємося тими запасами, які в нас були. Враховуючи зменшення кількості пацієнтів на сьогодні нам цих запасів вистачає. Що буде завтра далі буде видно.

- Дуже багато людей з Київської області пишуть, що не можуть дістати такі життєвоважливі препарати, як інсулін. Ще однією з проблем є те, що швидка не виїжджає без дозволу військового керівництва і не завжди виїжджають на виклики.

- Я не можу сказати, що це правда. Ми співпрацюємо з екстреною медичною допомогою і на сьогодні я їхню роботу оцінюю на відмінно. У нас не було за ці 5 діб ніяких проблем стосовно співпраці з екстреною медичною допомогою. Стосовно охорони, сьогодні в місті це єдина дитяча лікарня, яку нажаль лише ми – медики (в основному чоловічої статі) охороняємо.

- Чи були у Вас якісь перебої, наприклад зі світлом?

- Ні, не було. Стосовно води. Ми маємо резервуар із запасом, якого вистачить на декілька днів, якщо буде така необхідність. Сподіваємося, що перебоїв зі світлом у нас не буде, тому що у нас знаходяться важкі діти в реанімації. У нас є генератор, який буде працювати, якщо не буде світла, але він розрахований на годину роботи. Ми склали певну заявку до КОДА і сподіваємося, що вони відреагують і забезпечать нас всім необхідним.

- Чи комунікуєте Ви з іншими медзакладами, у яких, можливо, є проблеми відносно забезпечення?

- Я дякую Департаменту охорони здоров’я, які створили спільну групу, в яку входять всі керівники медичних закладів Київської області! Вона працює 24/7, не виключається і кожний керівник володіє ситуацією, що відбувається в іншому лікувальному закладі. Ми відразу реагуємо на будь-які прохання, або виручки.

- Скажіть декілька слів, щоб заспокоїти мешканців області!

- Будь-який медичний заклад, до якого звертаються, навіть, якщо він наш, не зважаючи на те, що ми профільно обслуговуємо дітей, але всіх дорослих ми обслуговуємо так само. Все ж таки в першу чергу я – "дорослий" терапевт і, коли доросла людина приходить, я беру фонендоскоп та свій інструментарій і консультую, як "дорослий" лікар, а дитячий педіатр тим часом займається дітьми. Зараз ми справляємося і нікому не відмовляємо. Коли звучить повітряна тривога всі перехожі, які звертаються до нас, щоб сховатися, їх обов’язково перевіряємо, бо ми боїмося за безпеку нашого закладу і пускаємо до підвалу. Ми чим можемо, тим і допомагаємо людям.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка