#

Голова Немішаєвської громади Петро Перевозник: Орки грабують будинки і стріляють в людей

24.03.2022 07:55
Голова Немішаєвської громади Петро Перевозник: Орки грабують будинки і стріляють в людей
Петро Перевозник

«Моя Київщина» поспілкувалась з головою Немішаєвської громади, яка знаходиться на тимчасово окупованій території, Петром Перевозником. Він коротко розповів про ситуацію у громаді та орків, які займаються свавіллям.

-  Петро Петрович, розкажіть коротко про ситуацію, що склалась у Немішаєвській громаді?

- Уже понад три тижні після вторгнення населені пункти нашої громади живе без світла, газу та практично без зв’язку. Лише в поодиноких місцях на височині можливо «спіймати» якийсь стільниковий сигнал.

На сьогодні по Немішаєвській громаді територія повністю окупована. Що ж стосується Немішаєва та Микуличів, то тут орки окопалися. Сьогодні вже в Микуличах будують блокпости безпосередньо в населених пунктах, окопуються навкруги, рухається якась техніка навколо населених пунктів. Поблизу Мироцького стоять «Гради» й інша техніка, яка, до речі, веде обстріли у напрямку Гостомеля та Ірпеня.

-  Чи надавали окупанти гуманітарні коридори, скільки мешканців вдалося евакуювати?

- Основна маса людей виїхала. Два рази був наданий коридор, через який ми з двох населених пунктів вивезли приблизно до двох тисяч чоловік, багато виїхало самотужки. Наразі важко обліковувати скільки людей залишилось, але приблизно це третя частина. Це в основному ті, що не могли покинути господарство. Цим вони створюють нам невеликі проблеми, тому що ЗСУ не можуть спрацювати в повну силу, тому що в населених пунктах знаходяться люди. А орки, користуючись цим, ставлять там свою техніку і ходять там як вдома. Грабують будинки. Вчора, наприклад, винесли з будинку мого сина все що там було. Крім того ходили шукали мене. Навіть у мене вдома були.

-  Яка на разі ситуація з продовольством?

- У Клавдієво-Тарасово ситуація трохи краща, тому що там є газ, є невелика можливість випікати хліб і неофіційним шляхом, на власний ризик, завозити якусь продукцію. Тому там трішки легше, але загалом у громаді напруга є, і є загроза гуманітарної катастрофи. Працюють генератори, тож маємо можливість подавати воду. Трішки допомагає людям те, що взяли у свої руки ферму, що належить коледжу, тож маємо можливість давати людям що залишились м’ясо і молоко.

Ми працюємо з нардепкою Ольгою Смаглюк-Василевською, головою РДА Миколою Ляшенком і загалом усією вертикаллю влади, але через існуючі загрози ми не можемо завезти гуманітарну допомогу, тому що окупанти просто розстрілюють людей і ми не хочемо наражати людей на небезпеку.

- Багатьом головам на окупованих територіях окупанти пропонують співпрацю. Чи звертались до Вас з такими пропозиціями?

- Надсилали sms-ки, із закликами почати співпрацювати з окупантами. Зрозуміло, що вони були відправлені шляхом руського корабля – хай шукають вітра в полі. Проте в нас вже з’явились колаборанти, які готові співпрацювати з окупантами та представляти російську адміністрацію. Не зрозуміло на що вони розраховують, адже ми знаємо їх прізвища і спільно із службою безпеки їх відпрацьовуємо.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка