#

Григорій Алєксєєнко: Не дам банді розікрасти Фурсівську громаду

23.10.2020 07:58
Григорій Алєксєєнко: Не дам банді розікрасти Фурсівську громаду

«Моя Київщина» поспілкувалася із депутатом Фурсівської ОТГ Григорієм Алєксєєнком, який наразі знову балотується в депутати до цієї громади.

- Ви є діючим депутатом Фурсівської ОТГ і наразі знову балотуєтесь. Тож ставлю логічне і вже традиційне питання, що Вам вдалося зробити за час свого депутатства для громади і навіщо Вам депутатство в наступному скликанні?

- На попередні вибори я пішов у депутати за проханням жителів громади села Безугляки. До цього часу я постійно щось робив для села, для його мешканців: допомагав в забезпеченні села дитячими майданчиками, побудував  дитячий садок, який забезпечував необхідним обладнанням, виділяв гроші на ремонт шкіл та на інші заходи. Власним коштом відремонтував ФАП, встановивши в ньому вікна та двері. Придбав медпрацівникам апарат ЕКГ вартістю  25 тисяч гривень.

Також моїм коштом здійснювалось будівництво зупинок громадського транспорту, ремонт клубу, встановлення вікон та дверей. Зокрема, я подарував квадроцикл сільській медсестрі, щоб вона могла поїхати до хворих людей у будь-який час. Я, будучи єдиним спонсором у селі, виділяв кошти на організацію святкувань, закупівлю велосипедів, будівництво та ремонт приміщень. Крім того, в мене, як у директора ТОВ «Дельфін», є  земельні ділянки та паї, за які я сплачую немалі податки. Мешканці села мене добре знають, відповідно, більшість голосів віддали саме за мене. 

- Вже тривалий час у громаді відбуваються певні протистояння між декількома політичними групами, постійно точаться якісь суперечки і розбірки. Тож Вам, як депутату,  достеменно відомо, яка насправді ситуація в середині громади, тим паче перед виборами…

- Так, насамперед хочу розповісти про самочинство яке відбувається в громаді. Коли я став депутатом, думав, що зможу зробити для людей все. Так само думав, що в раду прийшли нормальні люди, які хвилюються за село, але це не так. Голова Фурсівської ОТГ Микола Фурсенко пішов на вибори з командою, 90% депутатів якої – «заробітчани», які хотіли тільки красти. Про кого я?

Приміром, депутатом та головою земельної комісії став Сергій Потапенко, юрист з районної ради від Радикальної партії. Разом з ним прийшли і брати Шаравари. Всього їх було 8 чоловік. Коли ж я став головою комісії з питань протидії корупції, одразу зрозумів, що хочу зробити, аби не дозволити їм красти. Справа в тому, що сесії проходять взагалі без порядку денного та регламенту, всі рішення приймалися немов наосліп. Вищезгаданий голова земельної комісії сам робив документи та зачитував їх депутатському корпусу, а що даємо та кому даємо, нічого не зрозуміло. Тому, я за земельні питання не голосував, адже їх просто не бачив. Замість обговорень питань відповідно порядку денного та регламенту, публікацій на сайті, діалогу з людьми все попросту приховувалось.

Мушу сказати, що Микола Фурсенко організував свою «банду» ще коли був у сільській раді, але цього ніхто не помічав, а коли діло дійшло до ОТГ, все стало зрозуміло. Він, це – зло. Тому, я виступив із заявою, де вказано, що якщо в наступний раз сесія пройде без порядку денного, то я піду з посади голови комісії з питань запобігання корупції. Іншого виходу я просто не бачив. І так сталося, що я склав свої повноваження.

- А, якщо конкретніше,  про які договорняки та корупцію йде мова?  

- Хочу сказати, що коли я склав повноваження, Микола Фурсенко зрадів, що заважати відтепер ніхто не буде. Питання виникали різні. Одне з них було стосовно опалення. Тобто, вищевказані особи найняли незрозумілу фірму, яка спеціалізується на опаленні і перераховували на її рахунок мільйони гривень. Потім з’ясувалося, що опалення в ЗОШ с. Матюші, яке на газу, набагато дешевше коштує, ніж топити тими дровами та відходами. Коли я вкотре піднімав дане питання – у відповідь тиша. Ще одне питання було стосовно ремонту однієї зі шкіл. З директором школи вирішили, що в 60 тисяч вкладемось та знайдемо хорошу бригаду, яка займеться ремонтом. Займався цим питанням Анатолій Щербина, який опікувався ЖКГ. Він найняв бригаду та робив ремонт, але згодом вийшло, що 60 тисяч переростають в 200 тисяч. Тобто, коли треба щось відремонтувати або побудувати дитячі майданчики чи ще щось, то необхідно в 2-3 рази більше грошей, ніж воно коштує насправді.

Наприклад, Сергій Потапенко займався питанням закупівлі і встановлення 12 вуличних ліхтарів, на що було виділено 220 тисяч гривень. Насправді на це пішло б близько 50 тисяч. А вони знаходили «ліву» фірму і прописували ціни в 3 рази вищі. Тим часом я закуповую 12 ліхтарів по 700 гривень і встановлюю їх перед сільською радою. До речі, на це все пішло всього 11-13 тисяч гривень. Так само було і з фірмою, яку знайшов Микола Фурсенко для ямкового ремонту доріг. Належала вона невідомому громадянину Вірменії. Так почали робити ремонт частини дороги на чому списали 200 тисяч гривень. На той час я ще був головою з питань запобігання корупції, тому вирішив перевірити  скільки машин щебеню на це пішло. Я нарахував 40, максимум 50 тисяч гривень і аж ніяк не 200 тисяч.  Коли я документально втрутився в цю ситуацію Микола Фурсенко звільнив Анатолія Щербину, який відповідав за ЖКХ. Трапляється так, що я лізу туди, куди не треба лізти.

Також, коли ми робили дорогу в Фурси, на яку виділялося 2 мільйони гривень, вони довгий час не могли знайти підрядника та врешті не встигали із строками, бо термін дії цих грошей до нового року. Тоді на сесії вирішили кинути ці гроші на всяку всячину: оргтехніку, кущерізи, міні-трактор, міксери та інше. Ви уявляєте, замість того, щоб зробити гарну дорогу -купили непотріб.

- Але ж Ви згадували, що були і незрозумілі оборудки з землею та її хаотична роздача. Про які випадки йде мова?

- Мова зараз піде про 17 га землі сільського пасовища. Свого часу депутати надали необхідні документи та віддали їх мені в оренду. Натомість фермеру Ященку, який 10 років дану землю обробляв, цих документів не надали. Він намагався помститися, звернувшись до Держгеокадастру, але суд зобовязав повернути  у власність громади та поставили  на баланс дану землю. Після цього депутати Ященки, батько та син, знайшли 8 чоловік, учасників бойових дій, а саме сина старости Бакчук Антоніни та інших, які написали заяви на отримання земельних ділянок по 2 га. Тобто, всю землю роздали своїм людям, яку згодом викупили.

Також у нас в селі Пищики було 40 га – садку, який перебував у колективній власності. Згодом з’явився депутат та директор агрофірми «Нива», Максим Нагорний, який повідомив, що дерева в даному садку перебувають на балансі фірми «Нива»та коштують 20 тисяч грн. Після чого дану земельну ділянку передають на баланс агрофірми «Нива», яке на той час вже було приватним. Землю розпаювали та передали родичам та знайомим. Зібравши необхідні документи, я звернувся до Сквирського міськрайонного суду, який постановив, що розпаювання було зроблено неналежним чином так, як на даних ділянках знаходилися об’єкти, які перебувають у колективній власності. Натомість ТОВ «Нива» відмовилася вести будь-які переговори, щодо відступних та подали заяву до суду щодо апеляції. Тому на даний час я призупинив свої дії, але особисто вважаю, що по 10 соток досить хорошої землі могли б передати під садівництво молодим сім’ям.

Також в нас було 45 га землі, які були надані попереднім головою в оренду фермерові Олександру Ващуку, який в селі навіть не проживав. Ми зібрали документи та звернулися до суду та наразі чекаємо рішення. Тим часом Ващук О.О. вже розпаював дану землю, яка була передана іншим особам, а саме в суборенду вищезгаданому ПП «Ященко». Після цього я вирішив покинути комісію з питань корупції, оскільки побачив, що своїх функцій вона не виконує, земля передається у власність різним особам, чому особисто сприяє Микола Фурсенко.

- Ви вважаєте, що зробили краще, покинувши комісію по протидії корупції? Адже, умовно кажучи, Ви зробили декому велику послугу.

- Розумієте, «собаки гавкають,  а караван іде». Єдина причина всіх проблем, це одна особа -  Микола Фурсенко, який і породив даний безлад. За останні чотири роки громада взагалі нічого не зробила. Все теж саме було, коли будували ФАП. На початку виділили 8 мільйонів, згодом з’ясувалося, що не вистачає грошових коштів на інші будівельні матеріали.

На мою думку, дане будівництво було спеціально сплановане для відмивання грошових коштів. Ми намагалися проводити тендери, щоб залучити нормальне підприємство для будівництва, але відповідальним за це був Денис Гуненков («Хуторок»), який залучив свого забудовника до співпраці при цьому, з його слів, отримавши свій «відкат» в розмірі 15%. І таких прикладів безліч.

- Що Вам не вдалося виконати за час роботи на громаду і чому?

- Я перед мешканцями с. Безугляки винний тільки в тому, що пішов в депутати. Ще я не зробив дорогу, а саме 100 метрів дорожнього покриття від с. Безугляки до с. Пищики. Моєю проблемою було те, що багато в чому депутатський корпус просто не давав можливості зробити певні хороші речі, постійно заважали та налаштовували проти мене людей. Разом з тим, опоненти боялися, що я повернуся з Юрієм Соловйом, колишнім головою с. Пищики та с. Безугляки. Останній є військовим, полковником ЗСУ, учасником АТО. Саме завдяки Солов’ю села Пищики та Безугляки перейшли в Фурсівську ОТГ. На даний час при владі «банда» -  Потапенко, Шаровари, Ященки, ТОВ «Нива» та злодій в законі Кардашов. Я не можу на це дивитися, а особливо на Шаравару, який випустив свою газету де вказано, що він  має вищу освіту, закінчивши при цьому тільки професійне технічне училище № 9.

- Ви йдете на вибори до Фурсівської ОТГ самовисуванцем?

- Так, йду самовисуванцем. Все, що я міг зробити людям, я зробив власним коштом. Ті кошти, які виділялись з бюджету, витрачалися виключно на громаду.

- Чи є у Вас програма, з якою Ви йдете на вибори? Зустрічаєтесь із виборцями?

- Програми я не маю та ні з ким не зустрічався. Але моя мета полягає в тому, щоб повернути 40 га землі, а саме садків в колективну власність та надати молодим сім’ям по 10 соток в користування. Коли я пройду у депутати, маю велике бажання допомагати селу, розвивати та не дати банді його розкрадати. Я хочу налагодити роботу у сільській раді, щоб депутати ефективно працювали. На сьогодні всі депутати приходять зі своїми програмами та з одними лише обіцянками, а я, як депутат хочу почути проблеми людей та допомогти їм у їх вирішенні. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка