#

Гуманітарний штаб імені Кулеби: як губернатору запасний аеродром будували

01.06.2022 09:36
Гуманітарний штаб імені Кулеби: як губернатору запасний аеродром будували
Олексій Кулеба

Днями Президент України Володимир Зеленський прийняв рішення звільнити з посади голови КОВА Олександра Павлюка та повторно призначив керувати Київщиною Олексія Кулебу, який із 15 березня цього року "плідно" працював над гуманітарним напрямом. Що буде із гуманітарним штабом після "декулебізації", читайте у сьогоднішньому матеріалі 

Після запровадження Київської обласної військової адміністрації, якою із 15 березня до 21 травня керував колишній командувач Операції об'єднаних сил, генерал-лейтенант ЗСУ Олександр Павлюк, Олексію Кулебі знайшли тепленьке містечко біля "руля" - гуманітарний штаб для оперативного реагування на проблеми населення. Щоправда, крісло підготували не одразу. Деякий час Кулеба "залишався в структурі управління області і допомагав військовому керівництву" (яким чином - невідомо, адже за майже місяць на посаді голови КОДА "кваліфікованим помічником" не станеш), потім "вирішував гуманітарні питання в Київській ОВА", а в Указі Президента про нагородження орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня й узагалі був "керівником групи радників поза штатом Олександра Павлюка". 

Схоже на те, що Єрмак з Кулебою, передчуваючи призначення військового на час наступу, нашвидкоруч створювали запасний аеродром, тому 28 лютого було підписане відповідне розпорядження про створення гуманітарного штабу, який нібито очолив чинний голова ОДА. Таке собі тимчасове працевлаштування для того, щоб виникало якнайменше питань до повернення Олексія Кулеби на посаду голови КОДА. От тільки схема білими нитками шита. 

Читайте також: Із військового вогню та в корупційне полум’я: навіщо Кулебу повернули керувати Київщиною

У ЗМІ про старого-нового губернатора, який ледь не щодня висвітлював свою "роботу", писали як про чи то "керівника гуманітарного штабу Київської обласної військової адміністрації", чи то "голову гуманітарного штабу Київської обласної державної адміністрації", чи то "керівника гуманітарного напрямку". Фактично півтора місяці Кулеба координував роботу абсолютно ефемерної структури, яка незрозуміло чим займалася.

Цікаво, що на офіційному сайті зазначено, що руйнування зафіксовані у 35 з 69 територіальних громад Київської області, тому гуманітарний штаб "уже працює над оцінкою завданих збитків, нормалізацією ситуації в громадах та "дорожньою картою" глобального відновлення. У першу чергу, як повідомляється, критичної інфраструктури: газо-, електро-, водопостачання та зв’язку. Також велася робота "над відновленням закладів соціального захисту населення та закладів освіти", а також поновленням грошових виплат та налагодженням видачі соціальної допомоги незахищеним верствам населення.

Непоганий розмах, якщо не враховувати специфіки роботи. Здається, ніби Кулеба власноруч копав траншеї, проводив газ і тягнув дроти для зв'язку. За словами начальника поліції Київщини Андрія Нєбитова, оцінкою збитків мають займатися представники органів місцевого самоврядування та ДСНС. Про гуманітарний штаб тут, очевидно, не йдеться. Відновленням газо- та електропостачання, за словами заступника керівника ОП Кирила Тимошенка, займаються енергетики. Та і до гуманітарного напрямку є питання. За даними "Моєї Київщини", через погану логістику під час окупації Київщини місцеві волонтери доставляли великі партії гуманітарної допомоги у штаб, а Кулеба приписував усі лаври і славу собі, не гаючи жодної можливості для піару.  

Тому масштаб роботи штабу викликає великі сумніви. Із власних джерел нам стало відомо, що в гуманітарному штабі імені Олексія Кулеби не працював жоден заступник голови ОДА, жоден очільник РДА, мер, правоохоронець, працівник ДСНС, військовий чи співробітник СБУ. Ба більше, у ньому офіційно не працював навіть сам губернатор.  Із 15 березня до 21 травня чинний голова КОДА був зовсім не "гуманітарним рятівником" області, а звичайним самозванцем, адже начальником гуманітарного штабу був такий собі нікому невідомий Владислав Володимирович Литвин. 


Отже, ККД гуманітарного штабу Київщини, який був не більше, ніж піар-майданчиком, після перепризначення Олексія Кулеби став дорівнювати нулю. Очевидно, що гуманітарних проблем в області не поменшало, але як працюватиме горезвісний штаб без свого патрона й чи працюватиме взагалі, побачимо. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст