#

Хто на старті: «прозорі» вибори до об’єднаних територіальних громад на Київщині

28.06.2019 11:26
Хто на старті: «прозорі» вибори до об’єднаних територіальних громад на Київщині

Уже цієї неділі, 30 червня, у п’яти об’єднаних територіальних громадах пройдуть місцеві вибори голів та депутатів. Перегони відбуватимуться у Богуславській міській, Глевахівській селищній, Ташанській сільскій, Циблівській сільській та Томашівській сільській об’єднаних територіальних громадах. Про те, хто розраховує перемогти, розбиралася «Моя Київщина»

Після перемоги Зеленського на президентських виборах серед експертів була популярною думка про те, що багато кандидатів йтимуть саме від партії «Слуга народу». Утім, схоже, президентська політсила досі залишається цілком віртуальним проектом - жодного свого члена партії вона не зареєструвала. 

Не виключно, що окрім неготовності до виборів є ще одна причина подібного ігнорування цих виборів з боку Офісу президента: подейкують, що нова Верховна Рада призначить дострокові місцеві вибори вже в жовтні-листопаді. А отже зараз напрягатися через ці громади не було сенсу.  

Для початку розглянемо кандидатів до депутатського корпусу Богуславської ОТГ. Спростовуючи всі очікування  тут не було зареєстровано жодного кандидати від «Слуги народу». Але на противагу цьому є чимало представників від інших партій. Візьмемо для прикладу «НАРОДНИЙ РУХ УКРАЇНИ». Під покровення партії відійшло чимало пенсіонерів, працівників у сфері медицини та держслужбовців. А ось від партії «Українська православна асамблея» майже 90% кандидатів це представники ДП «Богуславський лісгосп».  Як відомо, це підприємство має регулярні проблеми у зв’язку з незаконною передачею земель у приватну власність.

Від «Аграрної партії України» до влади рвуться і представники скандального підприємства ПП «Татоян Арташес Гарнікович» - головний інженер, старший майстер, юрист та генеральний директор. Нагадаємо, що саме цю фірму звинувачували у  розкраданні бюджетних коштів під час ремонту доріг у м. Богуслав. Богуславська мерія заплатила депутату міської ради Арташесу Татояну, що знову намагається пройти до депутатського корпусу, але вже ОТГ) 1,5 мільйона гривень за дороги, які нібито були відремонтовані за 5 зимових днів.

Ні для кого не є секретом, що Переяслав-Хмельницький район здавна є вотчиною латифундистів. Тому зовсім не дивно, що половина кандидатів в депутати є представниками фермерських господарств та приватними підприємцями. Найближчим часом вибори призначені у двох ОТГ: Циблівській та Ташанській. Щодо Циблівської ОТГ, тут просліджується значне домінування кандидатів від Радикальної партії - це пов'язано з тим, що Ляшко часто навідується в Циблі.

Загалом кандидати є або освітянами, або держслужбовцями, або приватними підприємцями. Варто виділити й те, що у депутати балотується керівник регіонального центру ПрАТ СГ «ТАС». Відомо, що страхову компанію «ТАС» та фармацевтичну «ТАС-ФАРМА» започаткував екс-нардеп Сергій Тігіпко. Ще на початку року ми повідомляли, що саме у Переяславському районі ТОВ "ТАС-ФАРМА» активно займається піаром: зокрема, підтримало ініціативу запровадження програми "Доступні ліки". Ще одне цікаво спостереження: чимало зареєстрованих кандидатів є представниками партії «Батьківщина», але вони всі чомусь безробітні…

Що ж до кандидатів на пост голови ОТГ, то їх в цій ОТГ семеро. Серед них - два діючих сільських голови, зокрема села Циблі та села Лецьки, між якими і розгорнеться головна боротьба.

До Ташанської ОТГ увійшли сім сільських рад Переяславського району. Загалом зареєстровано 54 депутати, з яких приблизно 90% не є представниками жодної з партій, інші ж є радикалами.

Томашівська ОТГ об’єднує Томашівську сільську раду (Томашівка, Ярошівка); Великогуляковсику сільську раду (Великі Гуляки, Василівка, Федорівка); Дідовщінску сільську раду (Дідівщина, Вільшанська Нива, Деминівка); Пришивальницьку сільську раду (Пришивальня, Вишня, Кончаки); Соснівську сільську раду (Соснівка, Конопельки). Загалом було заєрестровано лише 20 кандидатів в депутати, а за крісло голови громади боротимуться всього два кандидати: діюча Томашівська голова Олена Пашун та активіст Олександр Замула. Останній родом з Луганщини, хоча сам він таку інформацію не підтверджує. Очолює дві громадські організації - ГО "Платформа розвитку громад" та ГО "Громадський рух" Молодь за єдину Україну ": перша існує трохи більше двох місяців, друга була заснована в 2014 році. Замула є прихильником політичної партії "Опозиційна платформа" ЗА ЖИТТЯ".

Найближчою до столиці є Глевахівська ОТГ, яка виявилася і найбільш закритою не лише для журналістів, а й, як виявилося, і для жителів громади. За посаду голови змагатимуться вісім кандидатів. Серед яких і скандальний діючий голова селищної ради, який відомий незаконною передачею майже 400 га землі під забудову. Щодо процесу виборів, то нещодавно одна мешканка опублікувала допис на своїй сторінці у соціальній мережі, де описала роботу виборчої комісії. Вона наголосила, що засідання проводяться в закритому режимі, а також просліджується прихильність членів ВК до одного з кандидатів.

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook