#

Інспектор Горган, або що губернатор зважував на Київщині

13.07.2018 05:05
Інспектор Горган, або що губернатор зважував на Київщині

Голова Київської обласної держадміністрації Олександр Горган не перестає дивувати жителів столичного регіону своїми безтолковими діями. У той час, коли в країні вже четвертий рік триває війна, сили керівників області мали б бути спрямовані на підтримку фронту та зміцнення економіки. Але дешевий популізм, вочевидь, цікавить їх більше

Поки українська делегація на чолі з президентом Петром Порошенком бере участь у саміті країн НАТО та домовляється про вступ країни до цього військово-політичного блоку, керівництво столичного регіону займається "важливими" речами. Учора голова Київської ОДА Олександр Горган здійснив робочу поїздку з метою контролю функціонування вагових комплексів по відверненню надмірного навантаження на дороги Київської області. Звичайно, що подібні поїздки позбавлені абсолютно будь-якого сенсу, але вони дають бодай якусь видимість роботи, контролю. До речі, звступники Горгана не відстають від шефа, наприклад, Юрій Денисенко також любить попіаритися.

Цікаво, що в минулому році Горган на пару з прокурором області Дмитром Чібісовим робили подібні інспекції. Тоді це були проблемні об'єкти будівництва Київщини. Мало того, що прокурор їздив на ці інспекції у туфлях за три тисячі доларів, так розібравшись у ситуації, стало зрозуміло, що ці проблеми або висмоктані з пальця, або про них було давно відомо, а інспекції вирішили провести лише через півроку після отримання цієї інформації.

Зараз Горган продовжує використовувати цю технологію, але приводи вигадує трішки інші. Наприклад, губернатор регулярно катається в райони з презентацією системи UVAGA.UA, яка вже встигла смачно "облажатися". Але Горган та його тіньовий куратор, екс-регіонал Ярослав Москаленко продовжують "впарювати" цей проект як інноваційний та такий, що вирішить практично усі проблеми області.

Але повернемося до учорашньої поїздки і чи настільки вона є важливою і вікопомною? Зрозуміло, що контроль за перевантаженням транспорту повинен здійснюватися ретельно, особливо в Київській області, де дороги перебувають просто в жахливому стані, від чого страждають водії і автомобілі. Але варто сказати чесно: ці вагові станції не мають особливої ефективності. Серйозні аграрні бізнесмени Київщини (серед яких є і депутати облради, і нардепи з ВР), якщо їм потрібно, точно знають, як ці станції або оминути, щоб на їхній транспорт просто не звернули уваги. З огляду на нашу систему в країні, такі дрібниці можна просто "порішати".

Постає питання, чому Горган інспектує ті об'єкти і їздить тільки туди, де не відбувається нічого важливого? Наприклад, він жодним чином не відреагував на масові отруєння дітей у таборах "Славутич" та "Поляна". Хоча ні, реакція була – пост у Facebook. Цікаво, як це допоможе дітям? Чому не було інспекції губернатора в ці заклади? А все дуже просто – поїхавши туди, довелося б брати на себе відповідальність за те, щоб винні були притягнуті до відповідальності. А Горгану це не потрібно, оскільки він розуміє, що ефективність його роботи закінчується там, де треба дійсно щось робити.

Крісло голови КОДА під Олександром Горганом хитається вже давно. Постійно тривають розмови про те, що його можуть звільнити. Та й наші джерела на Банковій підтверджують, що керівництво держави незадоволено його роботою. Тому єдине, що лишається йому робити – це продовжувати створювати видимість роботи. Мовляв, дивіться, я ж не сиджу на місці...

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook