#

Кінець політичної шизофренії? Коли розвалиться союз Порошенка і Зеленського на Київщині

23.12.2021 08:27
Кінець політичної шизофренії? Коли розвалиться союз Порошенка і Зеленського на Київщині
Добігає кінця союз ЄС та СН у Київоблраді

Після оголошення прокурорами підозри п’ятому президенту Петру Порошенку у держзраді у «Євросолідарності», схоже, урвався терпець.  

«Вугільна» справа проти Петра Порошенка (там, до речі, фігурує і кум Путіна Віктор Медведчук) ризикує наламати цікаві союзні конструкції в регіонах. Адже так бувало, що попри публічну критику один одного в центральних ЗМІ партійці Зеленського та Порошенка цілком мирно співпрацювали на місцевому рівні – пиляючи бюджети, програми тощо.

З квітня в Київській облраді працювала неформальна коаліція «Слуга народу» - «Євросолідарність» - «За майбутнє». Нікого ніщо не бентежило. Хоча виглядало вкрай дивно, коли, скажімо, один з основних спікерів ЄС, Володимир Горковенко, з одного боку кляне у соцмережах "зелених" на чому світ стоїть, після чого спокійно голосує разом з клятими ворогами в облраді. «Какая разница» по-порошенківськи.

Утім, 20 грудня Державне бюро розслідувань повідомило про підозру Петра Порошенка у державній зраді. Йдеться про часи 2014 року, коли влада завалила контракти на поставку вугілля з Південної Африканської республіки, купуючи його в ОРДЛО, чим фактично фінансово допомагала бойовикам.

Зараз ми не будемо влазити в хитросплетіння цієї справи – скажімо лише, що перспектива посадки попередника Зеленського близиться до нуля – але у даній ситуації важливо, що у Петра Олексійовича врешті-решт образилися на дії Банкової. Це може призвести до переформатування більшості в облраді. Як стало відомо «Моїй Київщиниі», центральний київський штаб «Солідарності» спускає в регіони команду припинити співпрацю зі «слугами».

Такий демарш може призвести до чергової зміни більшості в облраді. Тим паче, зараз, підчас вкрай непростого бюджетного процесу всі спробують отримати свої «плюшки». До речі, у «Батьківщині» давно мріють повернутися – емоції після того, як викинули з більшості, давно вляглися. Тим паче, на цьому повороті очільник обласної «Батьківщини» Костянтин Бондарєв явно очікує на збільшення «пирогу», який він може виторгувати.

Водночас ця історія може серйозно наламати гру «слугам». Адже виникає питання чи вдасться зе-партійцям зберегти квоту голови облради. Наталія Гунько, за великим рахунком, і так не демонструвала видатний професійний рівень на займаній посаді. А тут не варто забувати про досить умілого переговорщика Ярослава Москаленко, який цілком може делегувати свого найближчого підлеглого по партії, першого заступника голови облради Ярослава Добрянського на головну посаду представницького органу столичного регіону.

Чи означатиме це те, що «Євросолідарність» піде в глуху опозицію? Ні. Черговий кулуарний договорняк може полягати в тому, що порошенківці зберігатимуть певні позиції на деяких фінансових потоках навіть в опозиції. Адже як люблять говорити в таких випадках місцеві депутати, «на місцях роль грають не політичні, а господарчі питання». Авжеж, це добре видно…  

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький