#

Бюджет на межі: до чого може призвести кулуарщина в облраді

22.12.2021 08:22
Бюджет на межі: до чого може призвести кулуарщина в облраді
Київська облрада

На цьому тижні в Київській облраді мають поставити крапку в ухваленні кошторису на наступний рік. Бюджетний процес супроводжується кулуарними іграми та протистояннями. Подробиці читайте в матеріалі «Моєї Київщини».

Але почнемо не з бюджету, а з кулуарщини. Як розповіли нашому виданню поінформовані джерела в Офісі президента, у очільника Банкової Андрія Єрмака вирішили «підвісити» усіх очільників ОДА в країні, запустивши чутку, що більшість викинуть з роботи вже у лютому. Навіщо це треба? Хоча б для того, щоб в деяких регіонах змусити губернаторів більш активно працювати – ситуація в економіці, м’яко кажучи, бажає бути кращою, а опалювальний сезон проходить вкрай важко.

На Київщині два основних політичних гравця - «майбаховець» Ярослав Москаленко та «слуга» Анатолій Гунько (очільниця облради Наталія Гунько, як відомо, несамостійна фігура) - вміло використали цю історію, пустивши в кулуарах облради чутку, що очільник Київської облради Василь Володін буцімто йде на вихід.

Навіщо потрібно це робити? Справа в тому, що зараз в повний зріст йде боротьба за бюджет, який облрада вже вдруге відправила в ОДА на доопрацювання.

Варто зауважити, що Василь Володін в бюджетний процес напряму не встряє, уповноважив вести переговори по бюджету з фракціями свого першого заступника Дмитра Назаренка.

Тим часом «За майбутнє» та їх лідер екснардеп від Партії регіонів Ярослав Москаленко як досвідчений політичний маніпулятор гне свою лінію. Він добивається формату «напівбюджету» – з одного боку голосування за перерозподіл коштів, які лишилися у 2021 році (власне, для цього на 23 грудня і збирають позачергову сесію), з іншого – голосування за захищені статті витрат на 2022 рік, але водночас неголосування за програми розвитку.

Така технологія постійних торгів та «пилянь» бюджетних коштів – не нова. Практика, яку пропонує Москаленко, використовувалася протягом років головування в облраді Ганни Старикової, аж поки голова ОДА Олександр Терещук (подейкують, за неформальної підтримки ексгенпрокурора Віталія Яреми) не переламав ситуацію, змінивши тоді керівництво облради та змусивши голосувати бюджет вчасно.

Утім, Василь Володін – не Терещук, а Олексій Чернишов – не Ярема. Тим паче, міністр регіональної політики зараз вкрай зайнятий кулуарною боротьбою. Але в Києві, де він має очолити КМДА, але де Віталій Кличко явно не бажає віддавати владу.

Цим і користуються головні акціонери облради Москаленко та Гунько, а також фракція «Солідарності», яка входить в більшість. Окрім торгів за бюджет і дратування Володіна це робиться для того, щоб сигналізувати Банковій, що Київська ОДА за такого керівництва неспроможна ефективна працювати. А отже – треба міняти голову ОДА. Програма максимум у кулуарних «базік» - справді спробувати звалити Володіна та почати торги з імовірним новим керівником області.

Утім, в реальності все може вийти зовсім по-інакшому. Як показує досвід, Москаленко, який часто веде себе як політичний лудоман, регулярно за півкроку до перемоги отримує удар в спину від своїх політичних партнерів. Як тут не згадати історії, коли минулого року для обрання головою облради йому не вистачило одного голосу. Так може відбутися і зараз. З одного боку, не вдасться збити Володіна, з іншого – влада Київщини може опинитись у напівкоматозному стані через політичні ігри та тотальну недовіру всередині облради. А жителі – залишаться без бюджету…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький