#

На що живуть депутати Київоблради: "Батьківщина"

24.03.2021 08:28
На що живуть депутати Київоблради: "Батьківщина"

Інформаційний портал "Моя Київщина" вирішив проаналізувати декларації депутатів Київської обласної ради та дізнатися, як вони живуть. Сьогодні ми розглянемо представників політичної партії "Батьківщина"

Кількість депутатів Київської обласної ради VIII скликання становить 84, де лише 14 осіб відстоюють інтереси політсили "Батьківщина". Вони своєю чергою були обрані населенням Київщини в жовтні минулого року. Отже, приступимо до аналізу та розберемося, хто сидить у раді та захищає жителів області.


Марина Сапожко

Вона обіймає посаду першого заступника голови Київської обласної ради. З біографії відомо, що раніше займала різні керівні посади на таких підприємствах: ТОВ "Конто – К", ТОВ "Київгума", ТОВ "Ділові інформаційні системи "ВЕГА", ТОВ "Компанія "Алюміній України" та інші. Також вона є дружиною ексрегіонала та мера Броварів Ігоря Сапожка.

У декларації за 2019 рік ховає чотири земельні ділянки у селі Гнідин та житловий будинок у цьому населеному пункті площею 168,4 м2 . Вартість останнього становить 468,2 тис грн. Однак майже вдвічі більше коштів у 2007 році жінка дала за квартиру в Києві – 818 тис грн.

Також Сапожко зазначила, що її чоловік має у власності земельну ділянку в селі Леонівка та автомобіль Volvo XC-90 2013 року випуску, за який мер Броварах виклав 425 тис грн п’ять років тому.

Дохід жінки за 2019 рік склав 233,4 тис грн, а на банківських рахунках лежить 149 тис грн. У її чоловіка трішки інша ситуація. Він за 2019 рік заробив 1280 тис грн та має 786,6 тис грн збережень.


Галина Бойко

Уже вдруге сидить на лавах Киїоблради Галина Бойко, яка у 2015 році була обрана депутаткою від “Батьківщини”. Прогуляла за весь час лише п’ять засідань.

Наразі жінка є заступником  голови комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів. У минулому працювала вчителем та бухгалтером.

За 2019 рік вона задекларувала дві квартири у столиці та одне нежиле приміщення. Дохід Бойко склав 100,9 тис грн.


Руслан Браславський

Є членом комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, агропромислового комплексу, торгівлі, регуляторної, інноваційно-інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв'язків та фінансового забезпечення розвитку області.

З біографії відомо, що він працює генеральним директором ТОВ "Юридична компанія "Центр супроводження бізнесу". Загалом чоловік є засновником до 10 різних компаній. Також зі скандалів варто згадати, що В’ячеслав Соболєв назвав ім’я Браславського, як людини котра причетна до вбивства його трирічного сина.

Доходи Браславського за 2019 рік вражають. Вони становлять 2316 тис грн, а збереження складають 479,5 тис доларів США, 12,14 тис євро та 1880 тис грн. Серед рухомого майна володіє автівкою Mercedes-Benz марки CLS350. Також серед цінного задекларував годинники Breguet Classic, Bovet Fleurier та Lange&Sohne. Браславський має у своїй власності квартиру  у Донецьку. У столиці має гараж та дві квартири.


Олександр Громадецький

Олександр Громадецький є у Київоблраді членом комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій.

У декларації за 2019 рік вказав, що отримав 285,7 тис грн за основним місцем роботи, а заробітна плата отримана за сумісництвом у КП "Міжнародний аеропорт "Київ" становить 29,5 тис грн. Його дружина, яка займається підприємницькою діяльність принесла в сімейний бюджет більше коштів -531,6 тис грн. Остання володіє трьома автомобілями Audi Q7, Mercedes GLC та Seat Leon.

Серед нерухомого майна у депутата є квартира у Києві, дачний будинок у селі Ясногородка на Київщині, два нежитлові приміщення в селі Святопетрівське під столицею також одне ще є в Таращі. Його дружина має будинок у столиці, земельну ділянку та три нежитлові приміщення в селі Святопетрівське, автозаправочну станцію та земельну ділянку в селищі Лисянка на Черкащині.


Андрій Засуха


Син української родини політиків Засух. З 2012 року обіймає посаду президента футбольного клубу "Колос". Також є очільником обласної федерації футболу на Київщині. У раді він член комісії з питань бюджету та фінансів.

Почнемо розглядати декларацію Засухи з автопарку, який складається з автомобілів ГАЗ 21 та ВАЗ 2101. А ось серед нерухомого майна у депутата дуже багато чого є: 67 земельних ділянок, 11 будинків та два нежитлових приміщення.

Дохід за 2019 рік Засуха не вказав, однак збереження депутата вражають:

  • 10480,9 тис грн;
  • 1005 тис доларів США;
  • 552,3 тис євро.


Вікторія Ільєнко

Донька Лариси Ільєнко. Остання була головою Обухівської райради сьомого скликання, її називали «пісочною королевою". Також жінка потрапляла в значну кількість скандалів, однак зараз мова про її доньку. Вікторія Ільєнко займається підприємницькою діяльністю, а також волонтерством.

На жаль, декларація депутатки відсутня у вільному доступі.


Олександр Колодій

Уродженець Вишгородського району, який почав свою трудову діяльність в органах державної податкової служби. У раді є головою комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, земельних відносин, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій.

За 2019 рік заробив 333,5 тис грн. Володіє автомобілем Honda CB 600F, а також користується Mercedes. Має квартиру в Києві та земельну ділянку в селі Боденьки.


Ігор Левітас 

Голова комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, агропромислового комплексу, торгівлі, регуляторної, інноваційно-інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв'язків та фінансового забезпечення розвитку області. Відомо, що працює заступником директора ТОВ “Лім і Компані”.

У декларації вказав, що їздить на авто Газ21, який придбав у 2015 році. Має шість земельних ділянок, де три розташовані у Борисполі, одна у Києві та ще дві на Бориспільщині та в селищі Клавдієво-Тарасове. Володіє двома квартирами у столиці, а також трьома будинками. Також серед нерухомої власності павільйон, торговельно-офісний центр та адміністративна будівля. Це все знаходиться у Борисполі. За 2019 рік отримав 95,63 тис грн.


Олександр Мартиновський

У раді він секретар комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій.

Доходи Мартиновського за 2019 рік становлять 1009,9 тис грн, а його дружини 937,6 тис грн. Остання має два автомобілі Nissan X-TRAIL 2.5 та Nissan NOTE, а сам чоловік їздить на авто Nissan TEANA.

Мартиновський володіє двома квартирами у столиці. Дружина депутата також має нерухомість: дві квартири та офіс в Києві. Також подружжя має значну суму збережень, де 44,1 тис доларів США, 96,9 тис грн та 4,7 тис євро має дружина, а чоловік – 83,9 тис грн та 71,5 тис доларів США.


Ірина Панченко 

Донька бізнесмена Сергія Панченка. Цікаво, що влітку 2019 року Панченко  виключили зі списків “Слуги народу” на вибори до Верховної Ради після відвертої фотосесії. Також про неї відомо, що вона Працює помічницею приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Хара Н.С.

Однак, якщо відкрити декларацію Панченко, то там можна побачити чимало цікавого. Дівчина володіє автомобілями Mercedes-Benz G 63 AMG та BMW І8, а також користується Bentley Continental GT. Її дохід склав у 2019 році 11480,4 тис грн. Також вона має значні збереження 556,7 тис доларів США, 424,5 тис євро та 242,2 тис грн.

Є власницею двох квартир у столиці, а також одну має на Кіровоградщині. На Київщині володіє шістьма земельними ділянками та двома житловими будинками. Також будує у Василькові будинок площею 1011,3м2.


Григорій Піцик

Начальник відділу постачання ПСП "Агрофірма "Світанок", а у раді він заступник голови комісії з питань сім’ї, молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму.

Серед нерухомості має дві квартири. Одна в столиці, а інша в селі Софіївська Борщагівка. Також у спільній власності ще одна квартира. Рухоме майно представлене автобусом MAN Lion's Coach та автівкою Ford Transit. За 2019 рік отримав 1991,1 тис грн доходу. Готівкою ховає вдома 35,7 тис грн. 43,7 тис доларів США та 6,5 тис євро.


Олег Притуляк 

Підприємець. У 2019 році його дохід склав 4078,5 тис грн. Зі збережень має 597,5 тис грн та 380 тис доларів США. Їздить на авто Honda Stream, а його дружина на Mercedes-Benz W124. На Київщині йому належать дві земельні ділянки, а ще дві знаходяться у спільній власності. Також ділить житловий будинок та квартиру з іншими особами.


Віктор Світовенко

Про Віктора Світовенка відомо, що він на парламентських виборах у 2019 року балотувався по 92-му округу від “Батьківщини”. Посів друге місце та набрав майже 17,5%. На той час був гендиректором ТОВ “Вектор”, яке займається виробництвом кормів для тварин.

У декларації депутат хизується чималим автопарком:

  • Volkswagen Multivan;
  • Toyota Avalon;
  • Lexsus GX 470;
  • Hyundai Tucson.

Серед цінного майна має годинник Cartier, який придбав за 130 тис грн, та мисливську нарізну зброю SAKO-TRG-22.

На Броварщині йому належить земельна ділянка площею 503 м2 . Також володіє квартирою в столиці та будівлею у Криму. За 2019 рік заробив 221,2 тис грн. Має збереження, які знаходяться у спільній власності 25 тис доларів США та 20 тис грн.


Ганна Старикова 

Уповноважений представник фракції у раді. З 2015 року була обрана головою Київської обласної ради, проте в травні 2019 року депутати зняли її з посади.

Наразі є членом комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного забезпечення та розвитку інфраструктурних об’єктів.

У декларації за 2019 рік вказала, що орендує квартиру в Києві. Має ювелірні вироби та годинник Ulysse Nardin. Їздить на авто Jaguar F-pace вартістю 1,66 млн грн. Дохід жінки склав лише 313,6 тис грн.


Читати "Моя Київщина" у Telegram
Лілія Соколець
журналістка