#

Київщина туристична: найцікавіші місця Броварського району

11.06.2020 08:39
Київщина туристична: найцікавіші місця Броварського району
Фото з мережі Інтернет

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, в яких познайомить читачів з унікальними місцями столичного регіону. Ми пройдемося по кожному району області, щоб показати унікальні місця та красоти Київщини

На черзі сьогодні  - Броварський район. Він знаходиться на сході Київської області, а від столиці до цього їхати не більше ніж п’ятнадцять хвилин. У давнину на теренах Броварщини проживали сіверці, які були одні  з найбільших давньослов'янських племен. Потім почалося масове заселення краю монахами київських і переяславських монастирів. За багато століть район пережив чимало подій, та входив до складу Київського полку, потім до Київського намісництва, також з 1807 року по 1917 рік належав до Остерського повіту Чернігівської губернії, а згодом за постановою уряду Української Народної Республіки 1918 року із введенням нового адміністративного поділу задніпровські землі на 20 верств від Києва ввійшли до складу Київщини.

Сам район був утворений у 1923 році, проте з 1930 року функції районного центру перейшли до Димерки, яка перейменована у Велику Димерку. Але через сім років Бровари знову стали центром Броварського району.

На сьогодні Броварщина - один із провідних районів столичної області, де основу економіки району складає промислове виробництво. Варто зазначити, що даний район займає перше місце в Київській області за обсягом залучених іноземних інвестицій. Але окрім цього, Броварський район має не дуже велику кількість цікавих місць, проте їх все ж таки варто відвідати.

Бананова ферма

Щоб подивитися на цю унікальну ферму, яка була створена на початку 1990 року Анатолієм Патієм, треба приїхати у село Рожни. Відомий винахідник самостійно створив її, а згодом запатентував. Тут окрім бананів ростуть мандарини, ананаси, папая та інші фрукти.
Цікаво, що деякі з сортів рослин були виведені або частково змінені самим господарем. Наприклад, чоловік селекціонував найменший вид банану і назвав його «Супер Карлик», висота якого не більша ніж 80 см. Окрім того, Патій виростив найбільший ананас з вагою близько 15 кг. В загальному винахідник щороку збирає близько 14 тон плодів.

Церква Покрови Божої Матері

У селищі Велика Димерка 1888 році була збудована церква Покрови Божої Матері. Дерев’яна церква є взірцем стилю історизм, хрещата в плані, одноверха, з прибудованою шатровою дзвіницею. Храм є об'єктом культурної спадщини.


Національний природний парк «Залісся»

Природний парк, загальна площа якого становить 14836 га, був створений 11 грудня 2009 року згідно з указом тодішнього президента України Віктора Ющенка. «Залісся» становить собою великий лісовий масив на лівому березі Десни.

Цікаво, що до складу території входить гідрологічний заказник місцевого значення «Велеківське болото», яке розміщене в одній зі стариць Десни. Тут можна побачити види тварин, котрі занесені до Червоної книги України: лелеку чорну, видру, норку європейську та журавля сірого.


Парк «Перемога»

У самому місті Бровари гарним місцем для відпочинку може стати парк «Перемога». Тут знаходиться значка кількість цікавих об’єктів, на які можна подивитися та зробити гарне фото. На території розміщене багаторівневе озеро, «міст закоханих», фонтан, скульптури «Сонячна  система» та «Русалка».


Ферма «ВІП страус»

Щоб подивитися на африканських страусів треба поїхати у село Зазим’я. Тут з 2001 року розводять цих пернатих. Також  регулярно проводять розважально-пізнавальні екскурсії територією ферми, роблять і продають сувеніри з пір’я чи шкаралупок яєць, дають можливість фотографуватися з птахами.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Єва Басіста
журналістка