#

Кому вигідно знищити Київський обласний інститут післядипломної освіти вчителів

15.08.2018 05:04
Кому вигідно знищити Київський обласний інститут післядипломної освіти вчителів

Епопея навколо Київського обласного інституту післядипломної освіти, вочевидь, ще далека від завершення. З огляду на те, як відбувається події зараз, можна припустити, що навчальний заклад хочуть знищити заради меркантильних цілей

Трохи екскурсу в історію для розуміння ситуації. Ще у 2017 році колектив інституту висловив недовіру діючому тоді ректору Івану Осадчому по причині сумнівних нарахувань премій деяким працівникам закладу та примусу викладачів витрачати власні кошти на укладання завдань для олімпіад з деяких предметів. За результатами голосування "за" недовіру висловилися більшість працівників. Відповідним зверненням власника закладу - Київську обласну раду - було повідомлено про дане рішення, але ніяких дій після цього не відбулося.

У травні цього року, термін дії контракту з Осадчим закінчився і подовжено його не було. 7 травня, відповідним розпорядженням його було звільнено з посади через закінчення контракту. І тут розпочалося найцікавіше.

Трудову книжку, за якою Осадчий прийшов в облраду, йому не віддали та пообіцяли врегулювати питання трудових відносин з ним. Подібних "походів" було декілька, але 20 червня, йому пред’явили розпорядження, за яким обов’язки ректора тимчасово покладалися на проректора закладу. В той же день Осадчий отримав свою трудову книжку на руки, а бухгалтерію навчального закладу зобов’язали розрахуватися з ним по день звільнення та виплатити усі компенсації за невикористані відпустки.

Проте колишній ректор придумав спосіб втриматися на місці. Оскільки фактично трудові відносини з ним продовжувалися до 20 червня, а жодна зі сторін не наполягала на їх припиненні (хоча розпорядження вже було давно підписано), то за його логікою, контракт продовжився на невизначений термін, а тому звільнення є незаконним. При цьому, Осадчий мотивує це тим, що не має ніяких стягнень у зв’язку з порушенням трудової дисципліни, а отже немає підстав для звільнення. Але він чомусь забуває про недовіру від колективу, яка вже сама по собі є підставою для звільнення.

Далі Осадчий вирішив відстоювати свою "правоту" у суді. Але і тут є кілька порушень. Перше, це те, що у судовий процес не включили Департамент освіти КОДА, який власне і призначав Осадчого на посаду. Пізніше ці повноваження були передані облраді, яка визначає порядок призначення на посаду. Але той контракт, яким керується Осадчий, був підписаний саме з департаментом. Друге порушення - власне сама ухвала суду, точніше її дата. Ця ухвала про розгляд трудової суперечки була прийнята 3 серпня, а розгляд справи призначено на 16 серпня. Але нюанс полягає в тому, що оскарження ухвали можна здійснити в 15-денний термін. Але проста математика показує, що цей термін не витримано.

Викликає також запитання і місце розгляду справи – це Ставищенський районний суд, хоча справа стосується облради і навчального закладу, який знаходиться в Білій Церкві. Справу веде суддя Руслан Гуртовенко, який раніше працював в прокуратурі і вже був суддею в цьому суді, але в 2013 році закінчився його термін перебування на посаді і він виїхав до Казахстану. Нещодавно повернувся і знову отримав призначення в цьому ж суді. Сам Осадчий у Ставищі місцевий, і цілком імовірно, що ця особливість може зіграти свою роль у вирішенні суперечки на користь колишнього ректора.

Цікавою є позиція обласної ради. Про цю проблему там відомо давно, але жодних дій у облраді не роблять. Крім того, повноваження по інституту з профільної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності та релігії були перебрані комісією з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій. Тобто, питання освіти педагогів області вирішують, грубо кажучи, комунальники.

І тут проглядаються деякі цікаві інтереси. У працівників інституту існує підозра, що даний навчальний заклад хочуть штучно знищити, адже знаходиться він фактично в центрі Білої Церкви, де земля коштує чималих грошей. Якщо говорити простіше, то він є ласим шматочком для будь-якого бізнесмена, а той хто реалізує його отримає непогані дивіденди. Ходять чутки, що за цим знищенням стоять якраз деякі депутати Київської облради, а Старикова як голова органу самоврядування в курсі цих планів. При цьому вона може використати історію з інститутом і для політичних балів: провину за знищення післядипломної  освіти в області можна перекинути на профільний департамент та КОДА. Мовляв, подивіться, як реалізуються програми обласною адміністрацією.

Хто дійсно стоїть за знищенням інституту післядипломної освіти достеменно, сказати тяжко. Але очевидно, що вся ця історія не відбулася б без підтримки для Осадчого зверху. До чого призведе це протистояння? Варіанти два: або суддя виявиться порядним і винесе адекватне рішення, або Осадчого поновлять на посаді, а тоді в інституті продовжиться практика несанкціонованих премій, примусу працівників закладу платити свої гроші за укладення завдань для олімпіад тощо. Вже зараз на території є корпус, який знаходиться в занедбану стані і який відгороджений окремо від інших. Вочевидь, вже готується під оренду… Схоже, що за найгірших обставин, така ж доля чекає і увесь інститут…

Антон Болбочан, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook