Кубок Незламності: як в Бучі пройшов футбольний турнір між командами міст-героїв
Минулими
вихідними у Бучі відбувся перший турнір з міні-футболу
серед дитячих команд - Кубок Незламності «Міста-Герої України». «Моя Київщина»
побувала на цьому заході
1-2 квітня у сучасному комплексі «Академія спорту» відбувся турнір, який
був присвячений річниці звільнення північної України від російських окупантів. За форматом участь в турнірі взяли команди з усіх
міст-героїв нашої держави, які отримали свій статус після початку
повномасштабного вторгнення рф. Таким чином організатори і учасники Кубка Незламності вшанували масовий
героїзм, стійкість та подвиг громадян, які захищали свої міста від збройної
агресії росії проти України.
Учасниками першого
футбольного турніру за Кубок Незламності стали дитячі команди 2011-2012 років народження
з Міст-Героїв: Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Миколаєва, Херсона, Охтирки, Чернігова
та Харкова. Два дні поспіль 8 команд та 116 дітей віком 10-12 років боролися за
престижний трофей.
Ініціаторами спортивного заходу стали група народних депутатів від "Слуги народу" - Олександр Горобець, Микола Задорожній, Олег Семінський, Павло Павліш та Олександр Пасічний, який очолює Миколаївську обласну Асоціацію футболу. У проведенні пілотних змагань посприяло управління молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації за участю сектору культури молоді та спорту Бучанської районної державної (військової) адміністрації.
Як зазначив народний депутат України Олександр Горобець, ідея проведення першого "Кубку незламності Міст-Героїв України" з міні-футболу була підтримана колегами-мажоритарниками з Міст-Героїв:
Ми вирішили, що буде добре і символічно зробити таке дитяче спортивне свято саме в Бучі. Місяць тому ми озвучили цю ідею і нас у цьому питанні підтримав міський голова Бучі Анатолій Федорук та представники Київської обласної військової адміністрації. Дякую компаніям-спонсорам, які долучились до фінансування даного заходу, зокрема керівництву Київської обласної військової адміністрації, яка взяла на себе основні витрати. Ідея була залучити 10 міст–героїв України, які стали героями під час війни. Але, нажаль, міста Волноваха і Маріуполь ми залучити не змогли, так як не знайшли дітей. Сподіваюсь, що нам це вдасться зробити на наступний турнір, який ми плануємо провести в Чернігові», - Олександр Горобець, народний депутат України.
Олександр Горобець
Т.в.о. Голови
Київської ОВА Дмитро Назаренко, який також активно долучився до організації та
проведення Кубку Незламності, під час відкриття спортивного свята поділився з
журналістами своїми враженнями:
"Знаково, що перший Кубок Незламності пройшов у Бучі. Адже саме звідси розпочалися перші кроки зі звільнення всієї України від російських загарбників. Проведення турніру стало можливим завдяки нашим Силам Оборони. Дякую їм за це. Кубок Незламності має стати традиційним. І вже скоро, сподіваюся, його зможуть прийняти й інші Міста-Герої, звільнені від окупанта – Маріуполь, Волноваха… Вітаю учасників турніру з успішним стартом. Кожен з них вже переможець, адже попри всі складнощі продовжує розвиватися та займатися спортом. Я дуже хочу, щоб наші діти не знали слова «війна». Могли безтурботно грати у футбол, займатися улюбленими справами, навчатися у власних домівках, на своїй рідній землі".
Дмитро Назаренко
За словами бучанського
міського голови Анатолія Федорука, перший турнір міст-героїв з міні-футболу,
організований народними депутатами України, пройшов на високому рівні і висловив
сподівання, що дана ініціатива буде продовжена:
"Бучанська громада гостинно прийняла наших гостей з різних куточків України. Як для першого турніру - він пройшов неперевершено: все на рівні, діти задоволені, команди задоволені, і напевно це найкраще, що може бути в цей складний час, коли держава переживає війну. Хочу вірити, що дана ініціатива не буде одноразовою і буде продовжуватися в інших містах-героях".
Такі ігри, на думку народного депутата України Миколи Задорожного, покращують навички діток, дають стимул краще тренуватися та є частиною психологічної реабілітації:
«Такі турніри, на мою думку, треба робити не щорічними, а мабуть щоквартальними, або ж під іншою назвою, щоб проїхатися усіма містами-героями. Нажаль, з без пекових причин не є можливим провести захід в усіх містах-героях. Але, це в якомусь сенсі і реабілітація для дітей. Приміром в команді «Охтирка» грає хлопчик, батько якого загинув внаслідок ракетного обстрілу військової частини. Дитина зневірилась, але завдяки психологам і тренуванням він сьогодні грає в команді. І це один з найяскравіших прикладів того, як спорт допомагає реабілітації».
Народний депутат України Павло Павліш, який представляє місто Херсон, висловив впевненість, що на другу річницю у Кубку Незламності обов’язково візьмуть участь діти з поки що окупованих територій:
«Дітки, яких ми привезли на турнір, збирали з трьох міст: Херсон, Миколаїв, Одеса. Вони усі без вагань долучилися до змагань, адже вже більше року не грають. Для них це повернення до свого щасливого дитинства, коли вони могли спокійно грати у футбол. Так само ми чекаємо що інші міста Херсонської області, а це Гола Пристань, Генічеськ, Скадовськ, Олешки, Нова Каховка, Каховка, Таврійськ, які зараз знаходяться в окупації – всі змогли приймати участь у таких заходах. Хочу, щоб вони знали, що ми про них пам’ятаємо і неодмінно визволимо», - Павло Павліш, народний депутат України.
Як зазначив народний депутат Олександр Пасічний, який очолює Миколаївську обласну Асоціацію футболу, - окрім подарунків діти отримали приємний бонус у
вигляді трансферу автобусами легендарного футбольного клубу «Динамо-Київ»:
«Сьогоднішня подія надважлива і, вважаю, ми робимо дуже гарну справу для дітей. Кожна команда від асоціації футболу України отримала по 10 професійних м’ячів. Окрім цього до заходу долучились і професійні футбольні клуби. Наш колега, депутат Михайло Радуцький запропонував зробити дітям подарунок і домовився з легендарним клубом «Динамо – Київ» про трансфер учасників на фірмовому автобусі. Для дітей це приємно, поважно і легендарно, відтак у них буде ще більше мотивації грати у футбол і займатись спортом», - Олександр Пасічний, народний депутат України.
В свою чергу
начальник управління молоді і спорту КОВА Сергій Тимофєєв зауважив, що цей захід має серйозне значення для усієї України, яка
403 дні боронить свою незалежність. Зокрема анонсував, що пілотні змагання
стануть традиційними:
«На сьогоднішньому турнірі дітки показали найкращу спортивну майстерність. Зараз вони знаходяться в такій ситуації, коли треба максимум позитивних емоцій, максимум сплеску адреналіну і комунікації зі своїми друзями і однолітками. Ми започаткували цей турнір саме в Київській області але є плани однозначно, зробити його традиційним і проводити в кожному місті-герої», - Сергій Тимофєєв, начальник управління молоді і спорту КОВА.
За результатами турніру Кубок Незламності виграла команда Миколаєва, а
херсонці здобули срібло. Команда-господар, місто-герой Буча, перемогла Охтирку
і здобула бронзовий кубок. У малому фіналі був розіграний Кубок «За волю до
перемоги», який виграла команда Харкова. Гостомель та Чернігів стали срібним та
бронзовим призерами відповідно, а команда Ірпінь посіла четверте місце. Так чи інакше чемпіонами-героями
стали всі команди-учасники, які отримали нагородну атрибутику: кубки, статуетки, медалі, дипломи
та солодкі призи.
Нагороди учасникам вручили міський голова Анатолій Федорук, народні депутати, начальник управління молоді і спорту КОВА Сергій Тимофєєв.
У свою чергу міський голова Бучі Антолій Федорук відзначив організаторів і співорганізаторів турніру пам’ятною медаллю, відлитою з переплавлених снарядів і куль, зібраних в Бучі, яка символізує мир, а не вбивства.