#

Купити Порошенка і Зеленського: як головні куми Приірпіння йдуть на місцеві вибори

21.09.2020 08:05
Купити Порошенка і Зеленського: як головні куми Приірпіння йдуть на місцеві вибори
Карплюк і Федорук

Ці вибори демонструють одну ганебну традицію, яка відбувається кожні вибори: топові партії лягають під місцевих одіозних хазяїв, розставивши по осередках своїх людей. І це попри клятвені обіцянки керівників політсил про непідкупність і відкритість. Яскравим прикладом дворушництва стала ситуація в двох містах Приірпіння – Бучі та Ірпені, де два колишніх соратники і куми Анатолій Федорук та Володимир Карплюк, фактично купили всіх – і владу, і опозицію

Бій в Бучі

Уявіть собі картину – стоїть Петро Порошенко і б’ється сам з собою. Сюр, скажете ви! Але ні. В партії експрезидента зараз триває кулуарна війна осередків однієї партії між собою. Виглядає це наступним чином. 14 вересня команда Бучанської міської організації «Європейська солідарність» заявила про своє невдоволення щодо висунення кандидатури Катерини Українцевої на посаду мера Бучі та попросила Петра Порошенка негайно втрутитися у ситуацію. Члени міського осередку пригрозили вийти з партії через одіозного кандидата, який має відношення до колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка. За словами партійців, вона була офіційним адвокатом ексочільника Ірпеня та чинним директором компанії-забудовника «Промоальт», яка примудрилася побудувати ЖК на місці, що виділили для зведення пологового будинку.

Реакція обласної організації «Євросолідарності» не забарилася. І виявилася дзеркально протилежною тому, що заявили партійці з Бучі. Зверніть увагу: вся заява буквально пронизана ненавистю до мера Бучі Анатодія Федорука, який, до речі, ще недавно представляв цю політсилу, але не так давно вчергове переметнувся – до «слуг». «Діючий Бучанський міський голова Анатолій Федорук, заручившись підтримкою партій «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Сила і честь», «За майбутнє» та інших політичних сил, які мають ознаки носіїв антиукраїнської ідеології, намагався нав’язати обласному керівництву «Європейської Солідарності» наближених до себе осіб. Проти пана Федорука сьогодні об’єднуються всі проукраїнські сили. Київська територіальна організація «Європейської Солідарності» закликає місцеві організації державницьких партій підтримати єдиного кандидата, що дозволить отримати в Бучі перемогу над двадцятирічною епохою корупції та зневаги до участі громади в розвитку міста. Після конференції ми оголосимо список людей, які пройшли відбір і завдяки суспільному визнанню та високому рівню громадської довіри, отримали право висування від “Європейської Солідарності”. При цьому, партію значно посилить виключення з лав місцевої організації тих членів, для яких проросійська орієнтація стала важливіша за державницьку позицію. За останні два десятиліття, побувавши у багатьох партіях, Бучанський міський голова Анатолій Федорук має розуміти, що у лавах «Європейської солідарності» не місце тим, хто засуджував Революцію Гідності, до останнього не виходячи з Партії регіонів», – йдеться у заяві партії.

«Ми пропонуємо Бучанській громаді об’єднатися навколо кандидатури Катерини Українцевої – волонтера та адвоката, яка стала опорою для багатьох учасників АТО під час бойових дій на Сході України. Катерина Українцева надавала та надає хлопцям моральну та правову підтримку, роками опікується ветеранами, учасниками бойових дій та родинами загиблих. З 2014 року до сьогоднішнього дня постійно їздить на Схід в гарячі точки з метою увіковічнити пам’ять загиблих та підтримати тих, хто воює за Україну. Катерина створила та очолила ОСББ і сприяла створенню ОСББ в багатьох будинках регіону. Війна забрала у Катерини Українцевої рідного брата – з тих пір кожна хвилина її життя присвячена захисту України та її Незалежності», – зазначається у заяві Київської територіальної організації «Європейської Солідарності».

Що ж відбувається насправді, і чому одна частина «ЄС» - проти Українцевої, а інша – за? Все дуже просто. Справа в тому, що Бучанська міська організація «Євросолідарності» вже давно лежить під Федоруком, який зацікавлений в тому, щоб креатура Карплюка не балотувалася на виборах голови Бучанської ОТГ, не заважаючи йому йти в мери від «Слуги народу».

З іншого боку – Карплюк зайшов в обласний осередок «Євросолідарності». Більш того, в нього там виявилися свої люди – йдеться про його колишнього першого заступника Дмитра Христюка та його дружину Вікторію Сюмар, яка днями очолила список «Євросолідарності» до Київської облради, пообіцявши відмовитися від мандату народного депутату, якщо зможе зачепитися за крісло голови облради. З огляду на таку старовинну дружбу Карплюка і Христюка абсолютно недивно, що заява обласної організації дуже схожа на реліз авторства головного політтехнолога Карплюка Петра Щербини.

Війна в Ірпені

Але якщо Федорук справді підім’яв під себе всі місцеві осередки в Бучі, то в Ірпені все – під Карплюком.  16 вересня, на Київщині відбулося засідання партії «Слуга народу», де був розглянутий список претендентів на посаду голови Ірпінської  ОТГ. Насправді ж у партії Зеленського «злили» місто під колишнього мера, відомого своїми незаконними забудовами. Причому зробили це вельми цинічно, зареєструвавши кандидатом «чорного адвоката» Карплюка Максима Нельзіна. «Це 100% людина Карплюка. Під час кампанії на 95 окрузі він перерахував на кампанію Карплюка 1,1 млн грн. Про це писав Рух ЧЕСНО на «Українській правді»… Нельзін був тим нотаріусом, котрий оформляв договори купівлі-продажу землі у Національному парку "Біличанський ліс", які незаконно роздала підставним особам і місцевим депутатам Коцюбинська селищна рада. Ці ділянки, імовірно, для мінімізації оподаткування продавали за заниженою ціною. Цікаво, що й у самого Карплюка є ділянка в Нацпарку. На ній він хотів звести висотки ЖК «Новатор», - розповіла відома активістка Ірина Федорів.

Нельзін фігурує у ще одному журналістському розслідуванні, яке стосується дерибану "Бучанського межигір'я". Свідки твердять, що саме він був одним з тих, хто нібито шукав для дерибану пристоличного лісу підставних осіб.

«Сім'я Карплюка теж користувалася послугами Нельзіна. Як стало відомо з реєстру нерухомості, будинок у лісовій зоні Бучі, збудований поряд із «Бучанським межигір'ям», Карплюки продали 28 грудня 2016-го. Реєстрували договір саме в Нельзіна. У 2018 році, коли Карплюк пішов з посади і підсилював раду "своїми", до виконкому як виконавчої гілки влади ввели Нельзіна. Хтось може сказати, так коли ж це було, Нельзін з часів парламентських виборів вже десять разів міг розійтися з Карплюком. Але ось проєкт рішення, за яке успішно проголосували депутати Ірпінської міськради. І воно датоване 2020 роком. Це влітку на сесії Нельзіну виділили ділянку в Ірпені», - розповідає Федорів.

Водночас вона переконана, що Карплюк домовився висувати Нельзіна саме як технічного кандидата. «Сам Карплюк на вибори не піде. Він вже знає, що таке бути на посаді і потім ходити по прокуратурах і судах. Тому все дерибанити буде руками своєї команди. Партія Карплюка «Нові обличчя» висуває на посаду мера Олександра Маркушина – екс-депутата Ірпінської міськради від «Нових облич», - зазначає вона.

Враховуючи той факт, що від «Євросоліданості» йде ще один соратник Карплюка – Дмитро Христюк, то можна стверджувати, що у ексмера вже все схвачено: усі три головні кандидати – його креатури. А тому можна констатувати, що Ірпінь залишається під владою Карплюка. Власне, як і Буча – під орудою його «заклятого кума» Федорука…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький