#

Мертві душі: як в одній з громад Київщини "проїли" тероборону

03.10.2022 16:56
Мертві душі: як в одній з громад Київщини "проїли" тероборону
Під Києвом створили "липову" ТрО

Зараз, у ключовий момент війни проти Росії, максимальні ресурси нашої держави мають бути кинуті на нашу оборону. Утім, схоже, не всі керівники – особливо на місцевому рівні – це розуміють. Більш того, є ознаки того, що в деяких громадах фінансові ресурси, які мають йти на територіальну оборону, безслідно зникають. "Моя Київщина" уже писала про ганебну ситуацію в Білій Церкві, де влада забула про існування місцевих підрозділів. Цього разу ми розповімо про ще більш скандальну історію в пристоличній Феодосіївській ОТГ (Ходосівка, Хотів, Іванковичі, Рославичі, Гвоздів, Лісники).

У цю неділю, 2 жовтня, Україна відзначала День територіальної оборони. Президент Володимир Зеленський зазначив, що воїни територіальної оборони разом з іншими видами і родами військ Збройних сил звільняють українську землю від російських загарбників, щоденно проявляючи героїзм, мужність та волю до перемоги. Він від імені українського народу подякував особовому складу Сил територіальної оборони за сумлінне виконання військового обов'язку, стійкість і відвагу, які вони демонструють, боронячи рідну землю.

Утім, як розповіли "Моїй Київщині" жителі однієї з найбагатших громад під Києвом – Феодосіївської – схоже, місцеве керівництво вирішило попаразитувати на темі оборони та добровільного формування (ДФТГ), яке було – щоправда, виключно на папері – створено в ОТГ.  

"Я розумію, коли на окупованих росіянами територіях голови громад виїжджали, щоб не потрапити в полон. Але що загрожувало голові нашої громади Миколі Пянчуку, який накував п’ятами, щоб вберегти свою шкуру і раптом не загинути в боях з росіянами?", - задається питанням один з місцевих жителів.

В результаті, Пянчук повернувся у громаду лише за кілька тижнів. Після чого було створено добровольче формування. Яке нібито й існує, але фактично є для групи ділків лише вдалою темою для освоєння бюджетних коштів.

Тим паче, що ресурси на оборону з місцевого бюджету виділяються активно. Залучився до підтримки ДФТГ навіть благодійний фонд "Вільні", засновницею якого є Олена Соколова. Вона займається різними питаннями в цьому формування, а також гуманітарними питаннями. Щоправда, замість реальної допомоги фонд використовується ділками в якості бізнесу: гуманітарку вже зафіксували на полицях магазинів в Іванковичах та інших селах громади. Вочевидь, це відповідальність місцевого керівництва на чолі з Пянчуком.

Є у ДФТГ командир: Анатолій Новак. І навіть штаб – у Ходосівці, в сучасному торговому центрі "Манфактура". По багатому… Але це формальність: в реальності людей у підрозділі фактично майже немає. Більш того, люди, які намагалися потрапити в загін, так і не змогли туди потрапити. Цікаво, що поговорити з командиром Новаком їм не вдалося. Для таких речей є "прикомандирований" Павло Куц, який відшиває більшість бажаючих, але якщо треба, то підписує контракти від імені Новака.

"В результаті у підрозділі нема людей, немає зброї, зате є гроші, які ідуть "наліво". Вони бояться приймати людей в ДФТГ, щоб люди не почали гроші вимагати за оплату. Навчань теж нема. Пости здебільшого – пусті", - розповів "Моїй Київщині" один з місцевих жителів, який попросив не називати своє ім'я.

На жаль, доводиться констатувати, що корупційні схеми досі нікуди не ділися. Дехто заробляє на війні, використовуючи "мертві душі". Про безпеку ніхто не згадує: гроші вирішують все…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький
Теги: