#

"Ми підпишемо мир на руїнах Кремля": журналіст і боєць Української добровольчої армії Дмитро Сінченко загинув на Донеччині

11.03.2024 12:33
"Ми підпишемо мир на руїнах Кремля": журналіст і боєць Української добровольчої армії Дмитро Сінченко загинув на Донеччині
Загиблий Дмитро Сінченко

Кропивничанин Дмитро Сінченко – військовослужбовець 14-ї роти 5-го батальйону 28-ї бригади  (позивний «Перун») став 73-м у списку загиблих журналістів. Про його трагічну долю читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Дмитро Сінченко – відомий у Кропивницькому журналіст та активіст. Деякий час працював у Житомирі. Також він працював на Київщині.
Свою громадська діяльність розпочинав у молодіжних організаціях «Молодий народний рух», « Дебатна академія», «Національний альянс». Займаючись розслідувальною журналістикою та політичною діяльністю, Дмитро відзначався твердою проукраїнською позицією, був принциповим, чесним, не йшов на компроміс зі своїм сумлінням, був активним учасником декомунізації та деколонізації у Кропивницькому. Працював журналістом видань «Тиждень», «Радіо Свобода». 
Свого часу  Дмитро Сінченко був керівником Всеукраїнської ініціативи «Рух державотворців». Працював на посадах речника Всеукраїнської організації «Дебатна Академія», члена Національного комітету кампанії «Молодіжна варта», віце-президента Українського незалежного фонду інноваційного розвитку. У 2009 році став одним із засновників та спікером Громадської кампанії «Новий Громадянин». У 2011 році приєднався до руху «Чесно». Із 2012 року очолював ГО «Асоціацію політичних наук», був членом партії «УДАР». Журналіст-розслідувач, публіцист, громадський діяч, політичний аналітик, блогер, волонтер з 2014 року, з лютого 2022 року – боєць УДА.

Довідка: УДА – добровольче військове формування України, дата заснування якого – 20 квітня 2014 року. Тоді відбувся перший наступальний бій українських добровольців під командуванням Дмитра Яроша під час Антитерористичної операції під містом Словянськом Донецької області.

У складі новосформованого батальйону УДА боєць пройшов не один кілометр важкими фронтовими дорогами, починаючи з оборони Києва. Згодом батальйон брав участь у звільненні Херсону і правобережжя області. Далі –  оборона Бахмуту. Дмитро добровільно взявся виконувавати обовязки сержанта з матеріального забезпечення роти, бо вважав, що від цього залежить позитивний настрій військових та успіх у бойових діях. Не зважаючи на труднощі, він робив дописи про фронтові будні побратимів-захисників. Останній його допис із зони бойових дій датується 19 серпня 2023 року.
Про долю Дмитра довгий час нічого не було відомо. На звязок він не виходив з кінця серпня 2023 року. Саме тоді його підрозділ брав участь у боях на території Донецької області. За неофіційними даними Дмитро допомагав у евакуації поранених побратимів. Були припущення щодо полону, але, на жаль, експертиза ДНК 8 березня 2024 року підтвердила загибель на фронті журналіста і воїна Дмитра Сінченка. Про це повідомила його дружина Олена Сінченко.

Дмитрові Сінченку належить вислів: «Ми підпишемо мир на руїнах Кремля».

Ми підпишемо мир на руїнах Кремля,
Ну а поки що тут стоїмо, як атланти.
Нам чужого не треба. Це наша земля.
Ми – титани її, рядові і сержанти.

Кулі знову малюють смертельний пунктир,
Нам не всім пощастить повернутися з бою.
На руїнах Кремля ми підпишемо мир,
Україну свою заступивши собою...

Вічна і вдячна память журналісту-воїну Дмитру. Колектив інтернет-видання «Моя Київщина» висловлює глибокі і щирі співчуття родині, близким та знайомим.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Тетяна Іванчук
письменниця