#

Місцева барахолка, або Кому потрібен Кудрявський на посаді голови Яготинської РДА

03.03.2020 06:02
Місцева барахолка, або Кому потрібен Кудрявський на посаді голови Яготинської РДА
Колаж порталу "Моя Київщина"

Хвиля нещодавніх призначень голів РДА Київщини стала дуже показовою, адже це дає можливість наочно пересвідчитися, що нічого не буває випадково. У минулому матеріалі "Моя Київщина" розібрала хитросплетіння у Сквирському районі, де "слуги" залишили депутата облради Глиняного без адмінресурсу перед осінніми виборами. Цього разу мова йтиме за Яготинський район, де за посаду голови РДА заплатили щонайменше 1 млн грн

Слід зазначити, що на 98 виборчому окрузі, куди входить Яготин, на парламентських виборах переміг колишній депутат Київоблради Сергій Бунін. Протягом усієї каденції його називали лобістом обласних правоохоронців та "гаманцем" ексначальника поліції Київщини Дмитра Ценова. Від самого початку роботи у Верховній Раді Бунін не відзначається особливою активністю ні в стінах парламенту, ні на окрузі. Пасивний депутат є загрозою для партії Зеленського перед місцевими виборами, адже він жодним чином не впливає на процеси, які відбуваютбач на окрузі, чим безумовно користуються інші політсили.

У часи президентства Порошенка керували Яготинським районом Олександр Дерунець та Василь Шмигановський. Дерунець програв протистояння з місцевими "елітами" та тодішнім головою Київської ОДА Олександром Горганом, тому його місце зайняв досвідчений міліціонер із дуже неоднозначним минулим Шмигановський. За інформацією ЗМІ, останнього на посаду лобіював заступник обласного осередку БПП-"Солідарність" Віталій Ярема.

Читайте також: Феодали з Яготина, або Як екс-заступниця голови РДА влаштувала інформаційну диверсію.

Після звільнення Шмигановського у липні 2019 року район фактично залишився без керівника, хоч обов’язки голови виконувала Тетяна Сухненко. Пошуком нових представників Зе-команди для районів тоді зайнявся голова Київської ОДА Михайло Бно-Айріян. Претендентів дійсно було знайдено, але їх прізвища Бно-Айріян оприлюднив уже після звільнення

Читайте також: Конкурс очільників РДА чи профанація, Або чим закінчиться ідея "шпигуна" з Київської ОДА.

Саме зі списку Бно-Айріяна вперше стало відомо, що Яготинську РДА має очолити Олександр Кудрявський. До цього він понад 11 років попрацював юристом в органах місцевого самоврядування (Яготинська РДА та міськрада), а його остання посада – начальник відділу з питань юридичного забезпечення та земельних відносин апарату Яготинської міської ради. Так навіщо новій "зеленій" команді потрібен чиновник, який пережив трьох президентів?

Відповідь до банального проста. Через кризу кадрів у партії "Слуга народу" та жадібність деяких її функціонерів, досі зберігається можливість купити посади чиновників будь-якого рівня, як і при кожній попередній владі. А зацікавлені в цьому зазвичай місцеві магнати, які не хочуть втрачати контроль над регіоном за жодних обставин. Так сталося й цього разу.

За даними видання "Моя Київщина", у збереженні впливу на район зацікавлена група компаній "Молочний альянс" та її власники Олександр Деркач та Федір Шпиг, інтерес яких у районі та загалом на Київщині представляє депутат облради та директор "Яготинського маслозаводу" Олександр Сіренко.

Гендиректор "Яготинського маслозаводу" Олександр Сіренко: "Помилково вважати, що в Україні немає достатньо молока, щоби виготовляти якісну продукцію".

Поява Кудрявського в списку Бно-Айріяна, який був переданий у Кабмін на затвердження, була зовсім не випадковою. За нашими даними, цим питанням особисто опікувався голова Київської обласної ради Микола Стариченко, який зберігає зв’язки із впливовою групою "митників" Павлюка-Тимошенка у партії Зеленського, в орбіту яких входив колишній голова ОДА Бно-Айріян. Останній, нібито, отримав від Стариченка 1 млн грн, аби тільки Кудрявський отримав посаду, проте через кадрові перестановки досягнути бажаного не вдалося.

Після цього вирішувати проблему взявся згаданий раніше магнат Олександр Деркач, який знайшов "шпарину" в Офісі Президента в особі заступника голови Кирила Тимошенка, який відповідає за інформаційну політику. Саме Тимошенко реалізував бажання олігархів утримати район під контролем, хоч комерційні деталі угоди поки не відомі…

Навіщо "Молочному альянсу" потрібен Кудрявський на посаді голови Яготинської РДА? Все банально просто – вибори. Справа в тому, що з 2010 року "Яготинський маслозавод" не сплачує у місцевий бюджет десятки мільйонів гривень за понаднормові скиди стічних вод у міську каналізацію, а рівень шкідливих речовин зашкалює. При цьому мер Яготина Наталія Дзюба добре знає про всі порушення, але з "незрозумілих" причин інформація замовчується.

Нещодавно в інтерв’ю порталу "Моя Київщина" Олександр Сіренко заявив, що інвестиційна привабливість регіону свого часу сильно постраждала через конфлікт між трьома гілками влади – міською, районною та адміністрацією, проте після призначення Кудрявського ситуація змінилася.

"Наразі спостерігається порозуміння трьох гілок влади. Нарешті для мешканців Яготинщини працює команда однодумців, яка дивиться на майбутнє в одному напрямку та готова співпрацювати заради майбутніх звершень", - говорить Сіренко.

Ціль "Молочного альянсу" на осінніх виборах – поставити Дзюбу головою Яготинської ОТГ, у чому їм буде допомагати новопризначений голова РДА. Зараз Кудрявського переконали, що через 5 років він буде керувати громадою після Дзюби, але потрібно буде показати результат восени. Якщо заплановане вдасться реалізувати, то Деркач і Шпиг будуть повністю контролювати район та й надалі сприятимуть розвитку молочного бізнесу. Подекуди за рахунок інтересів місцевих жителів...

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram