#

Монумент пам’яті в Переяславі: тим, хто загинув, захищаючи Батьківщину

27.03.2019 06:04
Монумент пам’яті в Переяславі: тим, хто загинув, захищаючи Батьківщину

23 березня перші особи держави та Київської області завітали у місто Переяслав на відкриття пам’ятника воїнам-учасникам операції об’єднаних сил Переяславщини. «Моя Київщина» зуміла побувати на цій події

Побачити пам’ятник, який є прообразом реального бійця та вшанувати пам’ять усіх загиблих воїнів прийшли багато містян. На площі перед монументом  зібралися ті, хто ще служить, ті, хто вже демобілізувався, рідні та близькі бійців, що поклали життя, захищаючи країну від агресора. Одним із загиблих став 29-річний Олександр Чебаненко, боєць 30-ої окремої механізованої бригади, який загинув у 2015 році, і чий образ використали для створення монумента. Створити даний пам’ятник зголосився відомий скульптор, член Спілки Художників України – Володимир Микитенко. А сама ідея створення цього обеліску належить місцевій громаді та учасникам антитерористичної операції, які заручилися підтримкою місцевої влади, благодійного фонду Марини Порошенко та свого земляка, політика та юриста Віталія Яреми. До речі, честь урочисто відкрити монумент  було надано першій леді, голові Київської обласної державної адміністрації Олександру Терещуку та Яремі.

«Ще на день незалежності України ми з ветеранами вирішили знайти місце та побудувати пам’ятник загиблим переяславцям. Наші учасники АТО запропонували образ саме Олександра Чебаненка, який мав трагічну долю. З одного боку, сумно що ми відкриваємо пам’ятник загиблим, а з іншого боку, я задоволений що ми долучилися до цієї події і майбутнє покоління, переяславці чи то гості міста, будуть приходити і вшановувати пам’ять наших воїнів» - сказав Віталій Ярема.

Як зазначив Тарас Костін, міський голова м. Перяслів-Хмельницький, всі із задоволенням підтримали дану ініціативу та дружньо долучилися до втілення в життя цього задуму.  Загалом через війну на Сході України пройшло понад півтисячі бійців з міста Переяслав та району, дев’ятеро з них полягло у бою. Імена цих героїв також викарбовано на пам’ятній стеллі: В᾿ячеслав Зінчик,  Андрій Моругий, Сергій Лазенко, Олег Дога, Володимир Корнєв, Роман Гриценко, Олександр Чабаненко, Олександр Довгий та Віталій Вашеняк.

Переяслав став третім містом у Київській області, де встановлено пам’ятник воїнам, які загинули на Сході України. Дещо раніше їх було відкрито у Фастові та Борисполі.

Як зазначив Олександр Терещук, такі пам’ятники мають бути в кожному населеному пункті: «Я вважаю що це завдання як влади? так і громадськості. Зрозуміло? що поки що в одних районах такі обеліски є? а в інших поки що немає, але ми цим займаємось, тому що це питання наших загиблих воїнів і подяка їм за те що вони захищають Україну».

Допоки місія бійців ще не завершена, представники влади та громадськості вважають своїм завданням зробити якомога більше для захисників. Окрему подяку від імені районної державної адміністрації всім спонсорам та благодійникам, які долучилися до створення цього пам’ятника, висловив  перший заступник  Переяслав-Хмельницької РДА Андрій Коркач.

За сумлінну службу та заслуги перед державою, бійців збройних сил було нагороджено відзнаками Президента України, а діти полеглих героїв отримали пам’ятні подарунки та солодощі  від дружини президента. В свою чергу перша леді відзначила, що низько вклоняється матерям, які виховали синів-героїв: «Ми ніколи не забудемо наших хлопців, що загинули за незалежність України, і ніколи не пробачимо тих, хто винен в цьому. Випробування, яких ми зазнали, здатен пройти лише сильний народ. І наш шлях до миру – це шлях єднання. Вічна слава нашим героям!».

Після освячення монументу та хвилини мовчання увіковічена постать бійця зі зброєю зарясніла квітами та вінками, які до підніжжя пам’ятника поклали присутні.

Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook