#

На замітку: чим ризикують ті, хто скоює злочини під час виборів

24.10.2020 19:48
На замітку: чим ризикують ті, хто скоює злочини під час виборів

Місцеві вибори пройдуть в неділю, 25 жовтня, тож саме час нагадати про відповідальність за порушення виборчого законодавства України.

Попри новий виборчий кодекс, на місцевих виборах цього року діятимуть стандартні правила поведінки на виборчих дільницях. Тож, нагадаємо, що заборонено робити виборцю під час волевиявлення на дільниці.

Виборцю не можна голосувати відразу за кілька політичних партій, інакше бюлетень вважатиметься недійсним. Якщо не поставили жодної позначки і залишили документ порожнім — теж. Виборцю забороняється фотографувати свій бюлетень, знімати на відео або вести прямі трансляції в соцмережах з кабінки для голосування. Зокрема, виборцю заборонено перебувати в кабінці з іншими особами, виносити бюлетень за межі приміщення для голосування, намагатися його викрасти, приховати, знищити, пошкодити. Зокрема виборцю не можна публічно розголошувати результати свого волевиявлення шляхом демонстрації бюлетеня та приносити на дільницю символіку політичних партій чи кандидатів. Виборцю заборонено приймати пропозиції, обіцянки та одержувати неправомірну вигоду від зацікавлених осіб. 

Що заборонено  робити партіям або кандидатам під час волевиявлення на дільниці:

Кандидатам та членам партій забороняється робити пропозиції, обіцянки, надавати неправомірну вигоду виборцю та члену виборчої комісії, використовувати символіку політичних партій чи кандидатів на дільниці, проводити будь-яку передвиборну агітацію, розміщувати друковані агітаційні матеріали, політичну рекламу та повідомлення про перебіг виборчого процесу.     

Поліція має реагувати на всі звернення та повідомлення про порушення виборчого законодавства, фіксувати усі правопорушення, оперативно реагувати на них, не допускати провокацій, сприяти безпечному та вільному волевиявленню виборців. До громадян, які матимуть при собі заборонені предмети та заважатимуть спокійному волевиявленню, будуть застосовані поліцейські заходи примусу.

Нагадаємо, відповідальність за порушення законодавства про місцеві вибори, виборчих прав виборців, кандидатів, місцевих організацій політичних партій, суб’єктів виборчого процесу передбачено ст. 157 (до п’яти років позбавлення волі), 160 (до трьох років за гратами) Кримінального  кодексу України, та ст.. 212 п.7, 24 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка карається штрафом.

Не можемо не приєднатися до поради Арсена Авакова, який звернувся до учасників виборчого процесу, і попросив не «псувати собі життя» порушенням виборчого законодавства.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка