#

Найвпливовіші люди Київщини-2020: розпочалася підготовка чергового дослідження

02.11.2020 08:00
Найвпливовіші люди Київщини-2020: розпочалася підготовка чергового дослідження

Інформаційний портал "Моя Київщина", який залишається одним із лідерів у інформаційному просторі столичного регіону, спільно зі всеукраїнською газетою "Слово і Діло" та "Інститутом української політики" розпочинає підготовку рейтингу найбільш впливових та авторитетних людей Київської області, до якого ввійдуть відомі політики, підприємці, журналісти, освітяни та медики

Творчий колектив порталу "Моя Київщина" знаходиться в інформаційному просторі столичного регіону з 2016 року, спостерігає за зміною політичної ситуації, тому має можливість об’єктивно оцінювати досягнення політичних діячів та рівень їхнього впливу на різні сфери життя області. Нам вдалося підготувати три повноцінні журнали "ТОП-100 найвпливовіших людей Київщини", із електронною версією яких можна ознайомитися за посиланням www.top-100.net.ua. 

2017 рік


2017 рік на Київщині пройшов під знаком загострення протистояння між обласними "елітами". Попри початок реформи децентралізації, центральна влада намагалася посилити вплив на політичні процеси на Київщині за допомогою адміністративних та силових методів.


У тому ж 2017 році відбулися перші вибори до об’єднаних територіальних громад, а провладна партія того часу - Блок Петра Порошенка - продемонструвала вкрай низькі результати. Експерти називали серед головних причин провалу неефективність партійних осередків та відсутність реальної роботи на місцях. Окрім того, на чолі області залишався один із найслабших голів ОДА Олександр Горган, який орієнтувався на одіозного народного депутата Ярослава Москаленка. Зв’язка Горган-Москаленко не зуміла приборкати Київську обласну раду, якою керувала представниця "Батьківщини" Ганна Старикова. Як результат - президентська партія опинилася в опозиції.

2018 рік


Саме в 2018 році відбулася зміна президентської вертикалі на Київщині, проте більшість експертів вважає цей крок запізнілим для Банкової. Після дворічного керування Горгана в столичному регіоні, напередодні президентської кампанії, було ухвалено рішення провести зачистку в Київській ОДА. У результаті кадрової перестановки очільником КОДА у жовтні 2018 року став Олександр Терещук – представник групи силовиків.


Часу на розкачку в нової команди зовсім не було, а через надзвичайно складний політичний ландшафт у столичному регіоні приборкати всі відцентрові рухи було дуже складно. Тим паче, що за "Батьківщиною" у 2018 році збереглося крісло голови облради, а президентська кампанія, яка вже йшла повним ходом, внесла корективи в політичний розклад.

2019 рік


Команді Терещука у зв’язці з "радикалами" та іншими політичними силами у Київській облраді вдалося таки змістити з посади голови Ганну Старикову. Але це наклалося на кардинальні зміни в державі. Після президентських та парламентських виборів політичний ландшафт Київщини зазнав серйозних змін, відбулися фундаментальні кадрові перестановки: за рік було представлено трьох голів Київської обласної державної адміністрації, що стало своєрідним антирекордом на рівні країни.



Завдяки підтримці партії "Слуга народу" її представники під час парламентських виборів перемогли на 8 із 9 мажоритарних округів області. Утім, неефективна кадрова політика чинного президента Володимира Зеленського призвела до серйозних внутрішньопартійних конфліктів. Область була поділена між кількома групами впливу в "слуг". Агресивна медійна й кулуарна політика групи Коломойського призвела до послаблення місцевої групи Зе-команди, яку неформально очолював ексдепутат Київської облради Володимир Коваль.

2020 рік

У 2020 році головна увага була прикута до двох тем – коронавірус та місцеві вибори, але основні гравці області не були готові ні до першого, ні до другого виклику. І насамперед це стосується влади. Затяжний карантин, провальна політика на зовнішній та внутрішній політичних аренах та серйозні економічні проблеми призвели до того, що рейтинг партії "Слуга народу" стрімко покотився додолу. Як наслідок, частина електорату розповзлася по інших політичних силах.

Місцеві вибори стали лакмусовим папірцем, який продемонстрував рівень довіри до центральної влади. Хоча з усіх каналів говориться про "перемогу" президентської партії, але місцеві групи впливу, які вже чимало років керують областю, фактично продовжують зберігати владу на Київщині. Утім, обрання абсолютно нових людей головами деяких громад, поява нових персон на рівні обласної та місцевих рад дає підстави говорити про те, що політичний ландшафт столичного регіону все ж таки зазнав серйозних змін. Це й призведе до нових пертурбацій та політичних воєн.

Вихід дослідження "ТОП-100 найвпливовіших людей Київщини: 2020" заплановано на кінець грудня. Інформацію щодо потенційних учасників рейтингу та їх досягнень у поточному році можна відправляти на електронну пошту [email protected]

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький