#

Нічия у Ковалівці: яким був матч "Колоса" проти "Дніпра-1"

19.04.2021 08:00
Фото з матчу "Колос" - "Дніпро-1"

У 22 турі Української Прем’єр-Ліги ковалівський "Колос" на домашньому полі зустрівся з серйозним суперником – клубом "Дніпро-1". Під кінець сезону кожна гра є надзвичайно важливою, а для команди з Київщини тим більше, адже клуб має амбіції знову поборотися за виступи в єврокубках

У попередньому раунді ковалівці здобули важку перемогу над "Олімпіком", граючи на полі суперника. Тоді на останніх хвилинах відзначився Мілько, що дозволило перемогти з рахунком 1:2. Натомість дніпряни втратили очки у матчі з лідером чемпіонату – київським "Динамо". Якщо "Дніпро-1" знаходиться далеко від зони Ліги Європи, то ковалівці мають пристойні шанси на потрапляння у кваліфікаційний раунд, тому в кожній грі потрібно здобувати очки.

Останні три зустрічі цих клубів завершувалися перемогою "Колосу", а сумарний рахунок матчів – 10:1. Проте недооцінювати дніпрян не варто, адже вони дуже добре в цьому сезоні зіграли проти лідерів чемпіонату. При цьому останні 5 турів ковалівці не програвали, а "Дніпро-1" після зимової перерви поступилося лише в одному матчі.

Стартові склади:

"Колос": Волинець – Петров, Новак, Гавриш – Золотов, Богданов, Мілько, Кравченко – Чурко, Лисенко, Костишин.

Запасні: Антюх, Ільїн, Ісаєнко, Кучерук, Нгамба, Оріховський, Ром, Смирний, Чорноморець.

"Дніпро-1": Юрчук – Тейлор, Дуглас, Логінов, Дубінчак – Назаренко, Чуже, Ігнатенко, Цуріков – Когут – Хобленко.

Запасні: Білл, Адамюк, Батагов, Булеца, Гонсалвеш, Махарадзе, Сафонов, Сваток, Яромолюк.

Із перших хвилин матчу гості володіли ініціативою. Дніпряни грали агресивніше в атаці, а вже до 15 хвилини поєдинку двічі подали кутовий, але гостроти біля воріт Волинця не було. Після цього ковалівці перевели гру ближче до центра поля, а згодом плавно перейшли в атаку.

На 20 хвилині ковалівці подали перший кутовий, а через декілька хвилин повторили спробу, проте невдало: рефері зафіксував фол в атаці за участі Петрова. Після цього "Колос" не віддав ініціативу, а навпаки ще більше почав пресингувати. На 27 хвилині після подачі чергового кутового Лисенко пробив влучно по воротах, голкіпер відбив, але прямо на Мілька, який відправив м’яч у сітку. Рахунок 1:0 на користь господарів поля.

Після цього ковалівці не зупинилися і продовжили атакувати, а дніпряни при цьому виглядали зовсім розгубленими. На 38 хвилині Лисенко прийняв м’яч у штрафному майданчику суперника і влучно пробив по воротах, але голкіпер перевів круглого на кутовий. Після цього був ще гострий кутовий від "Колоса", але м’яч пролетів вище воріт.

Але тримати дніпрян під пресингом до кінця тайму не вдалося: за 5 хвилин до завершення першої половини зустрічі гравці "Дніпро-1" тричі подали кутові, один із яких став забитим голом. На 43 хвилині добиванням на дальній стійці відзначився Чуже, за рахунку 1:1 команди пішли на перерву.

Початок другого тайму був схожим на першу половину зустрічі, адже більш активними були саме господарі поля. Чимало проблем обороні "Дніпра-1" створив Золотов, який мав можливість виводити свою команду вперед: спочатку в дотик пробивав у дальній кут, але не точно, а згодом майже вийшов на "побачення" з воротарем, але завадив захисник. Зусилля ковалівців принесли перетворилися на черговий кутовий удар на 57 хвилині, який майстерним ударом головою замикав Костишин, але Юрчук у стрибку відбув круглого.

Схоже, тренер "Дніпра-1" помітив, що команда не витримує натиску суперника, тому на 58 хвилині замінив центрального захисника Логінова на Сватка. На 61 хвилині господарі повинні були виходити вперед: Богданов щільно пробив сходу, але воротар перевів м’яч у хрестовину.

Зауважимо, що арбітр показав першу жовту картку на 62 хвилині гравцю "Колоса" Лисенку, який фолив проти суперника на своїй половині поля. Після цього ще один гравець дніпряни покину поле: замість Цурикова вийшов Булеца. Ковалівці так прагнули перемогти, що за декілька хвилини відразу двоє гравців отримали по жовтій картці: Чурко зніс суперника на власній половині поля, а Золотов зірвав атаку.

Тренер ковалівців Костишин першу заміну провів на 72 хвилині, коли випустив на поле Смирного замість свого сина. Господарі поля знову перейшли в позиційну атаку, проте й дніпряни не відсиджувалися.  Команди обмінялися гострими стандартами, але без особливої загрози для воріт. На 85 хвилині в ковалівців Антюх замінив Лисенка, а "Дніпро-1" випустив на поле Ярмолюка замість Хобленка. Остання десятихвилинка була справді нервовою, адже командам хотілося не просто утримати результат, а й заробити три очки. Обидва клуби мали шанси на перемогу, але за підсумком зустрічі – нічия.

Після 22 туру УПЛ "Колос" залишається на 6 місці, маючи в активі 34 очки. Зауважимо, що до закінчення чемпіонату залишається чотири дуже складні матчі, які вирішать подальшу долю щодо участі ковалівців у Лізі Європи. Наступний поєдинок буде з над принциповим суперником – полтавською "Ворсклою", яка зараз перебуває на 4 місці в чемпіонаті. Зустріч відбудеться 24 квітня на стадіоні "Колос", початок о 17 годині.