#

Новобудови Київщини: житловий комплекс "Idilika avenue" у Бучі від колишнього правоохоронця

02.12.2021 08:27
Новобудови Київщини: житловий комплекс "Idilika avenue"  у Бучі від колишнього правоохоронця
Візуалізація ЖК "Idilika avenue"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичного регіону, щоб допомогти потенційним інвесторам зробити правильний вибір. Раніше ми розповідали про житловий комплекс "Ідея" у селі Гнідин, який отримав рекордно низький рівень надійності, позаяк не має дозволів на будівництво, а сьогодні мова піде про ще один проблемний комплекс "Idilika avenue" у Бучі

Як виглядає житловий комплекс "Idilika avenue" у Бучі?

Новобудова "Idilika avenue", яка позиціонується як нерухомість комфорт-класу і буде представлена одним дев’ятиповерховим будинком із двох секцій, з’явиться у місті Буча. Адреса будівництва – вулиця Бориса Гмирі 7-7а.

ЖК "Idilika avenue" будують за монолітно-каркасною технологією із керамічної цегли. Будинок додатково утеплять мінеральною ватою, а фасади оброблять мінеральною штукатуркою. Перевагою комплексу буде опалення від власної автономної котельні. Загалом у комплексі буде 160 одно- та двокімнатних квартир, які забудовник здає без ремонту, із так званою чорновою обробкою.


Візуалізація проєкту ЖК "Idilika avenue"

Які ціни на квартири?

Житловий фонд ЖК "Idilika avenue" представлений 160 квартирами, серед яких потенційний інвестор може обрати понад 12 видів різних планувань. Окрім квартир, на першому та цокольному поверхах будинку представлені комерційні приміщення від 37,1 до 84,2 кв м.


План комерційних примізщень на першому поверсі будинку

Однокімнатні апартаменти у цьому житловому комплексі представлені площею від 37,6 до 46,2 кв метрів, які обійдуться інвесторам у 18 250 грн за квадратний метр. Двокімнатні квартири, які представлені площею від 55 до 65,4 кв м, коштуватимуть інвестору на 500 грн менше – 17 750 грн. Детальніше із плануванням помешкань в "Idilika avenue" можна на офіційному сайті ЖК.


План житлових приміщень на 2-4 поверхах будинку

Зауважимо, що загалом на одному поверсі секції є 8 однокімнатних та лише дві двокімнатні квартири.

Забудовник пропонує інвесторам безвідсотковий варіант купівлі апартаментів на виплат до 12 місяців при умові внесення від 50% вартості житла першим внеском. До того ж, при купівлі двох чи більше квартир можливі індивідуальні умови по першому внеску та виплаті.

Чи законно зводять багатоповерхівку "Idilika avenue"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, цільове призначення земельної ділянки (площею 0,9 га), на якій будують ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Натомість функціональне призначення землі не відповідає намірам забудовника. Згідно із планом зонування міста Буча, територія, де будуть "Idilika avenue", - це Зона Ж-5п, де допустимо будувати лише чотирьох- та п’ятиповерхові будинки. Тому, щоб звести тут дев’ятиповерхівку, забудовнику необхідно розробити додатковий детальний план території. 

Саме розбіжність у допустимій та фактичній поверховості стало однією із причин того, що забудовнику кілька разів відмовляли у отриманні дозволу на будівництво для цього ЖК.  Зауважимо, що зводити будинок ЖК без дозволу на будівництво забороняється Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Власником земельної ділянки, на якій має з’явитися "Idilika avenue", є замовник будівництва Олександр Романенко. Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом. Забудовник не має податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами. Ліцензія генпідрядника – зареєстрована. Однак забудовник не готовий надати інформацію про наявність узгоджених технічних умов на підключення ЖК до мереж.

Хто будує житловий комплекс?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва "Idilika avenue" виступив Олександр Олександрович Романенко, девелопером та інвестором заявлене ТОВ "Bricks Development" (ЄДРПОУ 42503542), а генеральним підрядником – ТОВ "БУД РЕНТ ГРУПП".

За даними сайту youcontrol.ua, компанія Миколи Ковальчука "Bricks Development" доволі молода – вона була заснована 28 вересня 2018 року. Попри те, що компанії лише три роки, а її статутний капітал складає 1000 грн, ЖК "Idilika avenue" – вже другий проєкт ТОВ. Ще один комплекс у Бучі, ЖК "Idilika", уже введений в експлуатацію.

До того, як увійти на ринок нерухомості, Микола Ковальчук працював у поліції.


Забудовник ЖК Микола Ковальчук

Як інвестувати у будівництво цього житлового комплексу в Бучі?

Придбати квартиру в ЖК "Idilika avenue" інвесторам пропонують за попереднім договором купівлі-продажу, який регулюється статтею 635 Цивільного кодексу України та статтею 182 Господарського кодексу України.

У цій схемі беруть участь:

  • покупець - фізична особа, яка придбає об'єкт нерухомості в майбутньому;
  • продавець - забудовник, або замовник будівництва, або фонд, який діє від імені забудовника;
  • замовник будівництва - як правило, є власником земельної ділянки або особа, яка має право розпоряджатися земельною ділянкою, на якій планується будівництво.

Відповідно до умов попереднього договору продавець зобов'язується в майбутньому підписати основний договір купівлі-продажу квартири, а покупець – оплатити її вартість. Важливо, що за попереднім договором продавець зобов'язується підписати основний договір купівлі-продажу, а не продати об'єкт нерухомого майна, який фактично ще не існує. Тобто, якщо після закінчення терміну дії попереднього договору будинок не буде введений в експлуатацію, то покупець може вимагати від продавця тільки виконання зобов'язання підписати основний договір в певний термін, але не передати об'єкт нерухомості. Окрім цього, покупець змушений також сплатити податки: 1% - державне мито, 5% - податок на доходи фізичних осіб, 1% - збір до пенсійного фонду та 1,5% - військовий збір.

Важливо зауважити, що договору інвестування у будівництво ЖК "Idilika avenue" у відкритому доступі немає. Ба більше, забудовник відмовився надати цей договір на запит фахівців Bildcontrol.ua, тому сказати, чи прописані у ньому штрафні санкції за затримку здачі й чи повернуть інвестору кошти у разі розірвання договору – ми сказати не можемо.

Інфраструктура та благоустрій

Мікрорайон Бучі, де будують ЖК "Idilika avenue", досить жвавий та перспективний, тому поряд буде зосереджена вся необхідна інфраструктура. Окрім цього, доїхати до столиці від комплексу доволі легко – за 100 метрів знаходиться зупинка громадського транспорту, звідки курсують як місцеві маршрутні таксі, так і приміські у напрямку Києва. Мешканцям із власним автомобілем також буде зручно – до Варшавської траси від  "Idilika avenue" всього 300 метрів. Загалом, до найближчої станції метро "Академмістечко" можна доїхати за 30 хвилин.

Оскільки перший та цокольний поверхи будинку відведені під комерційні приміщення, то уся необхідна інфраструктура буде прямо на території ЖК.

Окрім цього, для жителів комплексу забудовник обіцяє облаштувати комфортний простір "Friends Space" з Wi-Fi для роботи з дому, спільних зустрічей, робочих переговорів, організацій клубу спільних інтересів та інших заходів. Також для дітей інвесторів мають обладнати дитячу кімнату з санвузлом та усім необхідним для активного та цікавого відпочинку.

За даними на офіційному сайті, у ЖК "Idilika avenue" втілено концепцію "двір без машин" – тут мають побудувати підземний паркінг на 170 паркомісць, при тому, що квартир у комплексі 160, а також облаштувати гостьовий паркінг з відеоспостереженням та охороною.

Буквально через дорогу від житлового комплексу знаходиться дитячий садочок "Перлинка".


Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка