#

Новобудови Київщини: житловий комплекс "Зеніт" у Вишгороді

05.05.2021 08:00
Новобудови Київщини: житловий комплекс "Зеніт" у Вишгороді
Фото ЖК "Зеніт"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичного регіону. Раніше ми писали про довгобуд "Sherwood Park" в Ірпені, а сьогодні мова піде про житловий комплекс "Зеніт" у Вишгороді

Як виглядає ЖК "Зеніт"?

Житловий комплекс "Зеніт" будується на північно-західній околиці Вишгорода, у порівняно новому мікрорайоні. Поблизу новобудови розташовані котеджний масив Дідовиця та верхня водойма Вишгородської ГАЕС. Окрім "Зеніту", тут є ЖК "Зіркова вежа", "Французький Бульвар", "Старт Лайф" та "Зірковий". Зауважимо, що житловий комплекс "Зеніт" зводять поблизу лісу на вулиці Шолуденка, 17-к.

За офіційними даними, передбачено зведення двох сімнадцятиповерхових будинків, які позиціонуються в сегменті комфорт-класу. Зауважимо, що ЖК "Зеніт" будується за монолітно-каркасною технологією із газоблоків, фасади будуть оздоблені мінеральною штукатуркою. Завдяки панорамним вікнам у квартирах завжди буде багато світла, а індивідуальна система опалення зробить мешканців абсолютно незалежними від міської тепломережі. Загалом у двох будинках ЖК проєктом передбачено будівництво 345 квартир, із яких потенційні інвестори можуть обрати зручний їм варіант житла: дворівневі, одно-, дво-, та трикімнатні квартири. Окрім цього, проєктом комплексу заплановано зведення комерційних приміщень на перших поверхах будинків, де розмістять різні сервіси, що дозволить отримувати всі необхідні послуги, не залишаючи території містечка. Зауважимо, що територія комплексу – відкрита для входу, однак знаходиться під охороною. Для автомобілів потенційних інвесторів запроєктована наземна стоянка. Також тут передбачені спортивні та майданчики для дитячих ігор.

Наразі будується лише один будинок "Зеніту", його планують здати вже цього року. Друга багатоповерхівка – ще в проєкті, однак точної дати їхнього введення в експлуатацію забудовник поки не називає.


Фото житлового комплексу

Які ціни на квартири?

Зауважимо, що в першому будинку передбачено будівництво 105 квартир: по сім на кожному поверсі, проте на 16 та 17 розташовуються дворівневі квартири. Також мешканці будинку зможуть користуватися пасажирським та вантажно-пасажирським ліфтами, які, за словами представника забудовника, вже встановлені.

Отож потенційні інвестори мають змогу придбати одну із 105 квартир житлового фонду "Зеніту". Усі охочі стати мешканцями цього ЖК можуть вибирати серед одно-, дво- та трикімнатних, а також дворівневих квартир той варіант, який їм підходить найбільше за плануванням та ціною. Зауважимо, що всі майбутні квартири комплексу доволі просторі: однокімнатні площею 46-49 кв м, двокімнатні – 77-82 кв м, трикімнатні – 117-119 кв м. Дворівневі апартаменти мають від трьох до п’яти кімнат площею від 90 до 162 кв м.


Планування помешкань

За даними сайту Bild.ua, за один квадратний метр однокімнатної, дворівневої чи трикімнатної квартири інвестору доведеться віддати 20 тис грн, а от квадратний метр двокімнатних апартаментів на 2 тис дорожчий. Слід сказати, що всі помешкання у "Зеніті" наразі продані. 

Забудовник пропонував досить різноманітні варіанти планувань – від стандартних з приміщеннями правильної форми до квартир зі скошеними стінами та кімнатами складної форми. У коридорах є місце для невеликого гардеробу, кухні – просторі і світлі, в більшості варіантів з виходом на балкон чи лоджію. Із детальним плануванням усіх доступних квартир в житловому комплексі "Зеніт" можна ознайомитися тут.

Слід сказати, що забудовник здає квартири без ремонту, лише зі стяжкою на підлозі, змонтованою системою опалення та встановленими лічильниками води та електрики. 


Вигляд будинку

Хто будує ЖК у Вишгороді?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва цього житлового комплексу виступило ТОВ "Зеніт груп" (код ЄДРПОУ 38782559), яке є також  девелопером та інвестором ЖК. Генеральним підрядником заявили ПП "Некст-буд".

Зауважимо, що будівельна компанія "Зеніт Груп" була заснована ще в 2013 році. За даними сайту Bild.ua, у забудовника є досвід роботи не тільки в Україні, але і в Польщі, Німеччині та країнах Прибалтики. Компанія входить в Асоціацію забудовників Вишгорода, де займається будівництвом житлової та нежитлової нерухомості, а також нових комунікацій. Також компанія входить до Ukrainian Building Community (UBC) - спільноти лідерів будівельної промисловості і найвідповідальніших забудовників України. Однак, що дивно, за 8 років на ринку нерухомості ТОВ "Зеніт Груп" не побудувало жодного ЖК в Україні, а їхній перший проєкт – комплекс "Зеніт" – мали би здати в експлуатацію ще в 2017 році, однак будинки й досі будуються. За словами забудовника, ЖК "Зеніт" – найважливіший для компанії проєкт, його "візитна картка".

За даними сайту youcontrol.com.ua, ТОВ "Зеніт груп" заснували Ігор Бабак та Ігор Семиноженко (останній - повний тезка сина скандального ексрегіонала, колишнього віце-прем'єр-міністра Володимира Семиноженка), його статутний капітал складає 1 200 000 грн.

Чи законно будуть "Зеніт"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, цільове та функціональне призначення земельних ділянок (до речі, приватної власності), на яких зводять ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником, а також об'єкти торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.

Зауважимо, замовник будівництва ТОВ "Зеніт Груп" уклав договір про передачу функцій замовника із власникам землі компанією "Центр активного відпочинку "Сталкер". Цей документ згадується в містобудівних умовах і обмеженнях. Окрім цього, ні земельна ділянка, ні сам об’єкт будівництва не знаходяться під арештом. Також дозвіл на будівництво ЖК "Зеніт" та ліцензія генпідрядника ТОВ "Некст-буд" зареєстровані у реєстрах ДАБІ. До того ж усі технічні умови для підключення до комунікацій оформлені, але чи виконані - невідомо. 

Однак, слід сказати, що в містобудівних обмеженнях та умовах не йдеться про будівництво другого будинку "Зеніту". Тому якщо забудовник все ж збереться будувати другий будинок проєкту, йому необхідно буде отримати новий пакет дозвільної документації.

Інфраструктура та благоустрій житлового комплексу

Так як мікрорайон, де будується ЖК, досить новий, то й особливої ​​інфраструктури поблизу немає. Хоча, звичайно, в побудованих будинках сусідніх ЖК з'являються невеликі магазинчики і кафешки, де можна купити необхідні продукти. До того ж біля зупинки 350 маршрутки є супермаркет "Фора".

За 7 хвилин їзди мешканці ЖК можуть дістатися до Київського водосховища, за 3 хвилини – до курорту "Вишгора". 4 хвилини займе поїздка до супермаркету "Білла", 7 хвилин – до Центральної районної лікарні, 18 хвилин їзди до станції метро "Героїв Дніпра".

Недоліком цього мікрорайону для сімей з дітьми буде відсутність школи чи дитячого садочка. Однак, можливо, що в майбутньому тут повинні з'явитися якщо не дитячі садки, то хоча б розвиваючі курси для дітей.


Облаштування прибудинкової території

Як стати інвестором будівництва ЖК "Зеніт"?

Придбати квартиру в ЖК "Зеніт" інвесторам пропонували за попереднім договором купівлі-продажу, який регулюється статтею 635 Цивільного кодексу України та статтею 182 Господарського кодексу України.

У цій схемі беруть участь:

  • покупець - фізична особа, яка придбає об'єкт нерухомості в майбутньому;
  • продавець - забудовник, або замовник будівництва, або фонд, який діє від імені забудовника;
  • замовник будівництва - як правило, є власником земельної ділянки або особа, яка має право розпоряджатися земельною ділянкою, на якій планується будівництво.

Відповідно до умов попереднього договору, продавець зобов'язується в майбутньому підписати основний договір купівлі-продажу квартири, а покупець – оплатити її вартість. Важливо, що за попереднім договором продавець зобов'язується підписати основний договір купівлі-продажу, а не продати об'єкт нерухомого майна, який фактично ще не існує. Тобто, якщо після закінчення терміну дії попереднього договору будинок не буде введений в експлуатацію, то покупець може вимагати від продавця тільки виконання зобов'язання підписати основний договір в певний термін, але не передати об'єкт нерухомості. Окрім цього, покупець змушений також сплатити податки: 1% - державне мито, 5% - податок на доходи фізичних осіб, 1% - збір до пенсійного фонду та 1,5% - військовий збір.

Слід сказати, що на форумах в інтернеті більше позитивних думок, ніж негативних. Однак, потенційних інвесторів може насторожити суттєва затримка здачі "Зеніту". ЖК обіцяли ввести в експлуатацію ще в четвертому кварталі 2017 року, однак перший будинок і досі будується, а другий взагалі в проєкті.  


Відгук на форумі


Відгук на форумі

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка