#

Новобудови Київщини: черговий ірпінський довгобуд ЖК "Sherwood Park"

14.04.2021 08:00
Новобудови Київщини: черговий ірпінський довгобуд ЖК "Sherwood Park"
ЖК "Sherwood Park"

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичної області. Раніше ми писали про проблемний ЖК "New York Towers" в Ірпені, а сьогодні поговоримо про ще один довгобуд цього міста – ЖК "Sherwood Park", будівництво якого наразі заморожене й чи відновиться колись – наразі невідомо

Як виглядає житловий комплекс "Sherwood Park"?

Житловий комплекс "Sherwood Park", який позиціонується у сегменті економ-класу, розпочали будувати на південно-західній окраїні Ірпеня поблизу Центрального міського парку. Нові багатоповерхівки мали би з’явитися на вулиці Виговського, 2к. Першочергово планували зведення одного будинку схожого на замок із башнями.


Інсталяція ЖК

Однак, ймовірно, пізніше в проєкт внесли зміни й запланували будівництво двох 12-поверхових будинків за монолітно-каркасною технологією із заповненням зовнішніх стін керамічними блоками. Фасад мали утеплювати пінопластом і обробляти облицювальною цеглою. Територію комплексу планували закрити для сторонніх. Також було заплановано будівництво підземного паркінгу у внутрішньому дворику, на даху якого мали облаштувати дитячий майданчик.


Інсталяція ЖК

Також зауважимо, що на старті продажів восени 2014 року інвесторам обіцяли індивідуальне опалення квартир за рахунок двоконтурних газових котлів. Однак пізніше заговорили про автономне опалення комплексу за рахунок загальної дахової котельні.

Слід сказати, що "Sherwood Park" – один із семи ЖК, які входять до житлового мікрорайону "Благодатний". Загалом цей ЖМ мав би складатися із ЖК "Алфавіт", "Панорамний", "Панорамний-2", " Sherwood Park", "Фреш сіті", "Княжий двір" та "Південний". Як відомо, добудований та введений в експлуатацію лише "Алфавіт", решта п'ять комплексів покинуті забудовником і заморожені. Окрім цього, є інформація, що ЖК "Панорамний" був добудований практично силам інвесторів, які об'єдналися в ОСББ. Чи візьметься хтось за добудову інших комплексів, з'ясувати не вдалося. Зрозумілим є одне: перспективи у цих недобудов та їх інвесторів невтішні.

Хто будує житловий комплекс в Ірпені?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва ЖК "Sherwood Park" виступило ОК "ЖБК Шервуд парк-1" (ЄДРПОУ 42659602), девелопером та інвестором – скандальний "СХ BGM" (ЄДРПОУ 37911391), у якого є податковий борг перед державним бюджетом у розмірі 7752 тис грн. Інформації про генерального підрядника будівництва наразі немає.  

Зауважимо, що забудова ділянки землі, де мав би з’явитися ЖМ "Благодатний", почалася в 2011 році з будівництва житлового комплексу "Суворов", на місці якого раніше був сосновий бір. Займалися зведенням два забудовники – "Гарант-Житло" і девелоперський холдинг "BGM", одним із засновників якого був Ігор Вишняков.

У 2013 році перші два будинки "Суворова" ввели в експлуатацію. Окрилений цим успіхом, а також обранням Вишнякова секретарем Ірпінської міськради, девелопер "BGM" анонсував будівництво наступного проєкту – цього разу цілого мікрорайону "Благодатний", який разом із ЖК "Суворов" мав би стати "містом в місті" з усім необхідним для комфортного життя.

За словами мешканки ЖК "Суворов", ЖМ "Благодатний" починали будувати Дмитро Кирильчук разом з Ігорем Вишняковим. У якийсь момент темпи будівництва помітно знизилися, люди почали хвилюватися. Виявилося, що забудовники по-різному бачили свої цілі: Кирильчук хотів виконати свої зобов'язання перед людьми, а Вишняков просто хотів красивого життя в Іспанії. Кирильчук заявляв, що Вишняков вивів всі гроші з будівництва, а останній як ні в чому не бувало продовжував продавати квартири. За словами жінки, нахабство Вишнякова часом зашкалювало: в "Алфавіті", наприклад, у свій час продавалися квартири на 16-му поверсі, хоча всім було відомо, що проєктом будинку не передбачено будівництво більше 14 поверхів. Пізніше у верхівці "BGM" стався розкол і владу захопив Ігор Вишняков.

Нагадаємо, що забудовника ЖК "Sherwood Park" та вцілому ЖМ "Благодатний" особисто рекламував одіозний Володимир Карплюк на зборах інвесторів "BGM" у 2014 році. Ексмер Ірпеня рекомендував цей девелоперський холдинг як надійного забудовника – "того, хто будує якісно та здає в строки", а самого Ігоря Вишнякова назвав своїм "добрим другом-товаришем та порядною людиною". Однак, коли у 2018 році біля Ірпінської міськради зібралися ошукані цим "святошею" інвестори ЖК "Благодатний", тодішній мер Карплюк лише цинічно зауважив: "Моя персональна думка така: ви помилились із забудовником!".


У Приірпінні Вишняков "прославився" як організатор грандіозної афери з  "Благодатним", унаслідок якої більше 1,5 тис сімей залишилися без власного житла та вкладених у будівництво коштів. Вишняков привласнив собі гроші та втік до Іспанії, де завчасно облаштував віллу. За даними правоохоронців, масштаби завданих збитків сягають 80 млн грн. На початку вересня 2019 року було проведено низку обшуків на підприємствах, що причетні до горебудівництва, а частині підставних осіб оголошено підозри. Наразі Вишняков переховується разом із родиною за кордоном і почуває себе вельми непогано. Минулого року правоохоронці повідомили, що незабаром його буде оголошено в міжнародний розшук. Поліцейські Київщини вели перемовини з іспанськими колегами щодо екстрадиції афериста. Однак, як бачимо, досі ця справа не зрушилася із мертвої точки.

Зауважимо, що Ігор Вишняков опинився на 85 місці рейтингу "Топ-100 найвпливовіших людей Київщини 2019". За нашими даними цей забудовник був палким прихильником "Партії регіонів" і товаришував із молодшим сином експрезидента Януковича Віктором, який був його покровителем. Саме в часи "регіонів" Вишняков розпочинав вести бізнес, заснувавши будівельну компанію "BGM". Є інформація, що в часи Революції Гідності він фінансував "Антимайдан". Подейкують, робив це за кошти компанії, що негативно відзначилося на її фінансовому благополуччі. Після повалення режиму Януковича забудовник зробив ставку на Володимира Карплюка та його партію "Нові обличчя", що в результаті взяла місто під контроль.

Одним із головних інвесторів політичного проєкту називали саме Вишнякова, а Карплюк рекламував його як надійного забудовника, про що ми писали вище. Хоч ексмер Ірпеня зараз відрікається від дружби з Вишняковим, є інформація, що саме останній прихистив Карплюка в Іспанії після парламентських виборів, коли ексгенпрокурор Юрій Луценко приїздив до Ірпеня, аби вручити підозру.

Слід сказати, що заморозка будівництва ЖК мікрорайону "Благодатний" не одиничиний випадок в Приірпінні. Ще одне раптове припинення будівництва, пов’язане з ім’ям Ігоря Вишнякова, виникло в ЖК "Gold city" в Бучі. Зведенням цього комплексу займався скандальновідомий забудовник Віктор Крупій, який, за даними ЗМІ, свого часу був водієм Ігоря Вишнякова. Ба більше на нього був навіть зареєстрований елітний кабріолет афериста BMW 630. Однак після обшуків, які поліція організувала в ході розслідування кримінального провадження за фактом шахрайства у справі ошуканих вкладників мікрорайону "Благодатний" стало відомо, що авто перереєстрували на співмешканку Карплюка Наталію Бойчук.

На Крупія свого часу були зареєстровані також деякі компанії Вишнякова, а пізніше він став головою ГО "Асоціація забудовників Бучі" і директором ТОВ "Інвестиційна група ТІС" в Ірпені, яка займається купівлею-продажем нерухомості.

Як відомо, забудовник з Крупія не кращий ніж з Вишнякова. У Бучі вже четвертий рік ошукані інвестори житлового комплексу "Gold city" не можуть повернути свої гроші, адже горезабудовник оголосив себе банкрутом та наразі переховується. Зауважимо, що бучанська недобудова знаходиться біля міської лікарні. Вона планувалася як 16 поверховий ЖК на 250 квартир. Будівництво тривало протягом 4 років, але з 2017 року раптово загальмувалося і до тепер знаходиться у замороженому стані. Інвестори ЖК "Gold city" вимагали у мера Бучі розібратись в ситуації, адже переконані, що Федорук знав, кому виділяє землю під забудову і так чи інакше причетний до афери.

Зважаючи на усе вище сказане, питання про те, скільки коштують квартири чи як оселитися в ЖК "Sherwood Park" абсолютно недоречне. Наразі будівництво комплексу заморожене й чи добудують його колись – невідомо. Однак все ж відомо, що інвестори купували тут помешкання за попереднім договором купівлі-продажу, який регулюється статтею 635 Цивільного кодексу України та статтею 182 Господарського кодексу України.

У цій схемі беруть участь:

  • покупець - фізична особа, яка придбає об'єкт нерухомості в майбутньому;
  • продавець - забудовник, або замовник будівництва, або фонд, який діє від імені забудовника;
  • замовник будівництва - як правило, є власником земельної ділянки або особа, яка має право розпоряджатися земельною ділянкою, на якій планується будівництво.

Відповідно до умов попереднього договору, продавець зобов'язується в майбутньому підписати основний договір купівлі-продажу квартири, а покупець – оплатити її вартість. Важливо, що за попереднім договором продавець зобов'язується підписати основний договір купівлі-продажу, а не продати об'єкт нерухомого майна, який фактично ще не існує. Тобто, якщо після закінчення терміну дії попереднього договору будинок не буде введений в експлуатацію, то покупець може вимагати від продавця тільки виконання зобов'язання підписати основний договір в певний термін, але не передати об'єкт нерухомості. Окрім цього, покупець змушений також сплатити податки: 1% - державне мито, 5% - податок на доходи фізичних осіб, 1% - збір до пенсійного фонду та 1,5% - військовий збір.

За даними ЗМІ, в якості додаткової гарантії для інвесторів, забудовник пропонував підписати додатковий тристоронній договір поруки між продавцем, покупцем та компанією "У Квартирі", що мала би гарантувати виконання продавцем своїх зобов'язань перед покупцем. Однак, варто зауважити, що кінцевим бенефеціаром ТОВ "У квартирі" був той самий Віктор Купрій, тому такі "гаранти" дещо сумнівні.


Фото доказ

Чи законно будують ці багатоповерхівки?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, цільове призначення (для будівництва та експлуатації житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), а також для будівництва та експлуатування багатоквартирного будинку) земельних ділянок передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником. Як пояснюється в листі Держкомзему України від 27.12.2006 № 14-17-7 / 9942, у разі, якщо земельна ділянка була надана для використання об'єкта в рамках категорії "Землі житлової та громадської забудови" відповідно до ст. 19 Земельного кодексу України, але через якийсь час там був розміщений інший об'єкт з іншим цільовим призначенням, але в рамках цієї категорії, то земельна ділянка використовується за цільовим призначенням.

Однак варто зауважити, що перед тим, як будувати багатоповерхівку вищезгадане цільове призначення необхідно змінити. Цілком ймовірно, що якби "Sherwood Park" добудували, тут могли б бути такі ж проблеми як і в ЖК "New York Towers" (його побудували без зміни цільового призначення землі), дві "свічки" якого ввели в експлуатацію без підключення до комунікацій.

Щодо функціонального призначення землі, то фахівці Bildcontrol.ua кажуть, що на генеральному плані міста Ірпінь будівництво не зазначене - або зонінг робився раніше, або ніхто нічого не узгоджував. Ба більше, містобудівних умов та обмежень Ірпніська влада не надає посилаючись на службову інформацію, хоча по закону повинна показати ці документи. Зважаючи на те, що будівництво заморожене, отримати їх від забудовника неможливо. Проте варто пам’ятати, що порушення функціонального призначення земельної ділянки не є підставою для знесення будівель і може бути врегульовано забудовником на користь інвесторів.  


План міста Ірпінь

Інфраструктура і благоустрій

Оскільки наразі будівництво ЖК "Sherwood Park" заморожене, говорити про інфраструктуру та благоустрій складно. Однак, якби комплекс все ж добудували, це був би непоганий варіант для життя: парк і сосновий бір в п'яти хвилинах ходьби, власний дитсадок, непогане місцезнаходження. На жаль, в якийсь момент все пішло не за планом, забудовник полетів до Іспанії, а інвестори залишилися і без грошей, і без квартир. Хто тут винен і на який термін це тягне, вирішуватимуть поліція та суди. Ми ж радимо інвесторам не довіряти нічиїм словами, а самостійно перевіряти новобудову, в яку плануєте вкластися.

Недобудовані будинки ЖК

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка