#

Новобудови Київщини: проблемний ЖК "Home & Park Comfort House" в Борисполі

31.03.2021 08:26
Новобудови Київщини: проблемний ЖК "Home & Park Comfort House" в Борисполі
Фото проєкта будівництва

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичного регіону. Раніше ми писали про ЖК "Соборний" у Фастові, а сьогодні мова піде про житловий комплекс "Home & Park Comfort House" в Борисполі. Які умови пропонує забудовник потенційним інвесторам, у чому переваги та недоліки цього ЖК та чи є ризики покупки квартири у "Home & Park Comfort House" читайте в матеріалі

Як виглядає ЖК "Home & Park Comfort House"?

У центрі Борисполя на вулиці Бежкова, 14 поряд із гімназією "Перспектива" триває будівництво житлового комплексу "Home & Park Comfort House", який позиціонується в сегменті комфорт-класу. Проєктом передбачено зведення трьох багатоповерхівок, які будують посекційно, у кілька черг. Наразі триває спорудження першої, другої та третьої секцій (дата введення в експлуатацію невідома). За офіційними даними, першу чергу планують здати в експлуатацію в 2 кварталі 2021 року, а другу – в четвертому кварталі того ж року. 4-7 секції ще в проєкті, позаяк забудовник не повідомляє точної дати здачі будинків.

Відомо, що кожен із будинків матиме 17 поверхів з газоблоків, які зводять за монолітно-каркасною технологією. Стіни ЖК утеплені мінеральною ватою, опалення та водопостачання в будинках – централізоване.


Які ціни на квартири?

За офіційною інформацією, забудовник пропонує потенційним інвесторам придбати в одному з трьох будинків одно-, двох-, трьохкімнатні чи дворівневі помешкання. Варто зауважити, що квартири в "Home & Park Comfort House" здаються без ремонту, однак у кожному помешканні будуть встановлені вхідні металеві протипожежні двері, металопластикові вікна, прилади обліку електричної енергії та теплопостачання та підключені сантехнічні придали (без встановлення мийки, умивальника, унітаза, ванни, сантехнічної арматури тощо). Також забудовник обіцяє виконати монтажі слаботочної розводки, системи теплопостачання будинку та стояків водопроводу та каналізації зі встановленням лічильників холодного та гарячого водопостачання та запірних кранів на відгалуженнях від стояків без розводки до місць.

Також варто сказати, що внутрішні перегородки в квартирах змуровані із керамічної цегли товщиною 250, 120 мм, газобетонних блоків типу "AEROC D500" (250 мм) та шлакоблоків (190 мм, 90 мм). Окрім цього, в квартирах буде виконана цементно-піщана стяжка М150 та утеплений фасад мінераловатними плитами. Ознайомитися із плануванням та підібрати помешкання відповідно до побажань та фінансових можливостей можна тут.


За інформацією BILD.ua, за один квадратний метр однокімнатної квартири площею від 28,64 до 53,14 кв м доведеться віддати 14700 грн. Вартість двокімнатної квартири площею від 69,91 до 80,71 кв м в "Home & Park Comfort House" варіюється від 14650 до 14700 грн за квадратний метр. Також забудовник пропонує купити дворівневе помешкання площею від 93,53 до 138,78 кв м, за яке доведеться заплатити від 13950 до 14250 грн за метр квадратний. Зауважимо, що всі трикімнатні квартири в цьому житловому комплексі вже продані. Ціни актуальні станом на 25 березня цього року. 

Слід сказати, що купити квартиру в ЖК "Home & Park Comfort House" можна, заплативши відразу всю суму. Однак, для тих, хто бажає придбати квартиру в центрі Борисполя та при цьому розподілити оплату на тривалий строк, забудовник пропонує зручні варіанти розтермінування платежів. Спеціальні умови діють для родин з дітьми та молодих сімей, які тільки-но планують заводити дитину. Вони можуть оформити розтермінування на дво-, три- або чотирикімнатні квартири, оскільки  для цих типів планувань передбачений спеціальний період без подорожчання.

Для кожної родини є окремі умови:

  • для подружжя без дітей період без подорожчання становитиме 6 місяців, а сума початкового внеску складе 30%;
  • для родини з однією дитиною вартість квартири буде зафіксована на 12 місяців, а перший внесок стартуватиме від 30%;
  • сім’ї з двома дітьми можуть придбати помешкання, також сплативши 30% початкового внеску, період без подорожчання — до завершення будівництва;
  • для великих родин, які мають троє або більше дітей, діють спеціальні умови: перший внесок складає 10%, а вартість квартири зафіксована до завершення будівництва;
  • для молодого подружжя пропозиція діє за наявності свідоцтва про реєстрацію шлюбу;
  • для сімей з дітьми до 16 років — за наявності свідоцтва про народження.

Також пропонується розтермінування з першим внеском від 95 000 грн, а решту суми можна вносити протягом наступних 24 місяців. З першого місяця виплат подорожчання становить 9,9% річних.

Хто будує житловий комплекс в Борисполі?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва виступило ТОВ "Системабуд" (ЄДРПОУ 33587213), дивелопером та інвестором – SAGA Development (ЄДРПОУ 38544111), а генеральним підрядником – ТОВ "АТМОСФЕРА КОНСТРАКТ".

Зауважимо, що в дозволах на будівництво замовником зазначено ТОВ "Системабуд". Однак станом на 24 березня 2021 року власником об'єкта незавершеного будівництва виступає ТОВ "АЛЬТА-ГРАД". Відомо, що майновий комплекс та право оренди земельної ділянки також перейшло ТОВ на виконання договору іпотеки, укладеного між компаніями в 2008 році.

Варто зауважити, що ЖК "Home & Park Comfort House" – єдиний проєкт, який SAGA Development реалізує в столичному регіоні. Інші об’єкти, зокрема ЖК "Philadelphia Concept House", ЖК "SAGA City Space", ЖК "BOSTON Creative House", ЖК "O2 Residence", ЖК "Franklin Concept House", ЖК "Washington Concept House", ЖК "Happy House", ЖК "RYBALSKY", ЖК "San Francisco Creative House", ЖК "Resident Concept House" ТОВ реалізовує у Києві. Також на офіційному сайті девелопера вказано, що компанія реалізовує деякі проєкти також в Одесі. Із досягненнями та нагородами, а також кадровим складом компанії-девелопера можна ознайомитися тутКадровий склад ТОВ SAGA Development

Окрім цього відомо, що засновник компанії-забудовника ТОВ SAGA Development зареєстрований в офшорній зоні. Кінцевим бенефеціаром товариства є Панамська корпорація Тревор Бізнес С.А. 


Фото підтвердження

Власником ТОВ SAGA Development є київський забудовник Андрій Вавриш, колишній заступник начальника головного управління містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації та близький соратник Андрія Богдана - ексголови Офісу президента. Номінально директором SAGA виступає Олександр Горган, колишній голови Київської ОДА, якого пов'язували з екснардепом Ярославом Москаленком. Водночас приналежність Москаленка до будівельної компанії наразі напряму недоведено, але певні підозри про його стосунок до цієї компанії можна знайти в Інтернеті.


Ярослав Москаленко

Чи законно будують ЖК?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, цільове та функціональне призначення землі, на якій будуть ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Як стати інвестором будівництва ЖК "Home & Park Comfort House"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, схема придбання житла в цій новобудові здійснюється через інститути спільного інвестування за інвестиційним договором та регулюється Законом України "Про інвестиційну діяльність".

У цій схемі беруть участь:

  • інвестор – фізична особа, яка купує об'єкт нерухомості в майбутньому шляхом внесення інвестиційних внесків;
  • фонд – фінансова компанія, яка бере інвестиційні внески від інвестора з метою фінансування будівництва об'єкта. Це може бути корпоративний (КІФ) або пайовий фонди (ПІФ);
  • компанія з управління активів (КУА), яка діє від імені фонду;
  • забудовник – підрядна організація, яка здійснює безпосередньо роботи з будівництва будинку.

Потенційним покупцям квартири у цьому ЖК слід знати, що інвестиційний договір не є правовстановлюючим документом, за яким можна оформити право власності на об'єкт нерухомого майна, оскільки предметом цього договору є інвестиційна участь у будівництві будинку. Перехід права власності на інвестора відбувається після укладення договору купівлі-продажу та реєстрації права власності в Реєстрі майнових прав на нерухоме майно. Слід також зауважити, що інвестор зможе отримати квартиру у власність тільки після введення будинку в експлуатацію.

Варто сказати, що інвестиції через інвестиційні фонди оформляються інвестиційним договором, який не підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню, відповідно на першому етапі – податки і збори в цій схемі відсутні. Однак, інвестиційний договір після введення будинку в експлуатацію передбачає підписання договору купівлі-продажу з метою передачі права власності інвестору, при якому необхідно сплати 1% від суми договору – державне мито та 1% – збір до пенсійного фонду.

Також варто зауважити, що в договорі прописані пункти про штрафні санкції як для покупця, так і для продавця, а також прописані детальний опис об'єкта інвестування, вказано ціну та розписано схему розтермінування, механізм вирішення ситуації при зміні фактичної площі об'єкту інвестування, а також вказаний порядок і терміни виявлення та усунення прихованих дефектів перед підписанням акту прийому-передачі майна. Із зразком договору, який пропонує підписати забудовник, можна ознайомитися тут.

Проблеми житлового комплексу

Однією із основних проблем ЖК "Home & Park Comfort House" є суттєва актуальна затримка здачі секцій. Відомо, що обіцяний термін введення в експлуатацію першої секції – четвертий квартал 2019 року (актуальна затримка 14 місяців). Другу секцію мали здати в другому кварталі 2020 року (актуальна затримка 8 місяців). Окрім цього, в SAGA Development є серйозні затримки здачі в експлуатацію й інших ЖК у столиці.


Фото підтвердження

Інфраструктура

Варто сказати, що "Home & Park Comfort House" забудовник позиціонує як комплекс, спеціально облаштований для сімей – від планування квартир до благоустрою території. Житловий комплекс матиме власний парк, який буде облаштований дитячим і спортивним майданчиками, місцями для відпочинку, біговими та прогулянковими маршрутами. Забудовник обіцяє облаштувати безпечний двір для дітей, територія комплексу буде закрита від автівок, на дитячому майданчику встановлять камери відеоспостереження, які синхронізуватимуться зі смартфоном. Окрім того, на території комплексу вже встановлено ​​вебкамеру, позаяк потенційні інвестори можуть стежити за ходом будівництва онлайн (зображення з будівельного майданчика транслюється цілодобово).


Безпосередньо в будинку облаштують дитячий садок і обладнають різні комерційні приміщення під магазини, салони краси, кафе. В пішій доступності представлені школи та гімназії, садочки та центри дитячого розвитку, а також музична та футбольна школи, курси англійської мови. За покупками можна сходити в "Сільпо", "Фору" або "АТБ", що поблизу.

До Києва на власному авто можна доїхати за 40 хв, а від найближчої столичної станції метро "Бориспільська" до новобудови курсують маршрутні таксі, дорога займе близько 50 хвилин.

Серед основних переваг комплексу потенційні інвестори зазначають те, що в дворі немає машин, є парк та дитсадок на території. Серед мінусів - багато квартир на поверсі та суттєва затримка здачі.

Думка потенційних мешканців на форумі

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка