#

Оборона Київщини в надійних руках: хто такий новий голова ОВА генерал Олександр Павлюк

16.03.2022 19:41
Оборона Київщини в надійних руках: хто такий новий голова ОВА генерал Олександр Павлюк
Олександр Павлюк

Зміна керівника Київщини у воєнний час – вимушений, але дуже необхідний крок, що дозволить посилити оборону та дати гідну відсіч окупанту. Президент Зеленський призначив головою обласної військової адміністрації бойового офіцера, генерал-лейтенанта сухопутних військ ЗСУ Олександра Павлюка. Як він допоможе прогнати загарбників із нашого рідного краю, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Протягом 20 днів війни керівником Київщини залишався очільник ОДА Олексій Кулеба. Зараз ми не будемо оцінювати військовий аспект, і за які напрямки відповідала обласна адміністрація. Важливо, що воєнний стан передбачає консолідування зусиль територіальної оборони та Збройних сил, чого Кулеба зробити не міг.

Тим паче, уже колишній голова Київщини Олексій Кулеба прийшов на посаду не так давно, так ще й на фоні місцевої політичної кризи. Спільними зусиллями вдалося знайти компроміс під час голосуванні за бюджет області, проте питання голови Київської облради залишилося відкритим. Справа в тому, що Наталія Гунько, яку небезпідставно називають представницею «п’ятої колони», швидко зникла з радарів. Вона фактично самоусунулася від виконання обов’язків, а де зараз вона знаходиться та чим займається разом зі своїм чоловіком, нардепом Анатолієм Гуньком – наразі достоменно невідомо. Про те, яку загрозу несе родина Гуньків для Київщини, ми писали неодноразово.

Актуально: Ніж у спину, або хто здасть Київщину росіянам?

Є великі сподівання, що новий очільник Київщини зможе ліквідувати не тільки зовнішню, а й внутрішню загрозу. Зауважимо, що Кулеба був чистою креатурою заступника голови Офісу Президента Андрія Єрмака. За мовчазної згоди останнього Наталія Гунько і отримала посаду голови облради. Про зв’язки Гуньків із проросійським олігархом олігархом Віктором Поліщуком всі знають, але раніше представників влади це не хвилювало.

Власне, Єрмак чітко пояснив причини звільнення Кулеби.

Це обумовлено необхідністю укріплення обороноздатності Києва під час війни. Київ готовий оборонятись. У воєнні часи потрібні військові керівники. Олексій Кулеба допомагатиме військовому керівництву і далі. Олексій Кулеба та Олександр Павлюк – це потужні та ефективні менеджери. Кожен з них – експерт у своїй справі. Хочу відзначити, що Кулеба особисто і вся команда Київської ОДА проявила героїзм на своїх посадах в перші 20 діб війни. І я впевнений, що зараз вони разом з військовими будуть ефективно вирішувати всі питання 24 на 7. Вони разом захистять Київську область. І відіб‘ють атаки окупантів. Київ та Київщина витримають. Україна витримає і ми обов’язково переможемо!, - написав Андрій Єрмак.

Власне, саме кадрове рішення всиляє надію. Чинний голова Київської ОВА Олександр Павлюк – не просто кадровий військовий, а один з найкращих наших армійців. Президент Зеленський зауважив, що його призначення буде сприяти додатковому посиленню оборони столиці та Київської області. При цьому обороною столиці вже займається професійний військовий – Микола Жирнов. Безперечно, комунікація Києва та області в побудові надійної оборони дасть свої результати.

До призначення на Київщину Павлюк був командувачем Операції об’єднаних сил (із 28 липня 2021 до 15 березня 2022 року), тому точно знає, що потрібно зробити для ефективної оборони столичного регіону, де після 20 днів героїчного спротиву зберігається декілька складних напрямків.

Зауважимо, що за особисту мужність і героїзм, вагомий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, 4 березня 2022 року Павлюку присвоєно звання "Герой України" із врученням ордена "Золота Зірка".

Довідково:

Олександр Павлюк народився 20 серпня 1970 року в місті Новоград-Волинський. У 1991 році закінчив Харківське гвардійське вище танкове командне училище, у 2004 році – Національну академію оборони України.

Після закінчення училища був призначений командиром танкового взводу у складі 3-ої Загальновійськової Червонознаменної армії (м. Хілерслебен, Західна група військ, ФРН). У серпні 1993 року повернувся у рідний Новоград-Волинський, де служив на посаді командира танкової роти, заступника начальника штабу танкового полку, командира танкового батальйону та заступника командира бригади.

Із липня 2006 по березень 2007 Павлюк був командиром українських миротворчих військ у Косово, де основними завданнями військових було розмінування територій, охорона кордону, інженерні та будівельні роботи. Після Косово Павлюк повернувся в Новоград-Волинський та продовжив службу на посаді заступника командира бригади, а згодом був призначений начальником штабу бригади.

Із вересня 2010 по березень 2015 року Павлюк був командиром 24-ї окремої механізованої бригади імені Данила Галицького (місто Яворів Львівської області). На початку травня 2014 року бригада прибула до зони проведення антитерористичної операції, брала участь у боях за Слов'янськ, Красний Лиман і Краматорськ, звільняла від окупантів міста Сіверськ та Лисичанськ. У серпні 2015 року Павлюку було присвоєно військове звання генерал-майора.

У березні 2017 року Павлюка було призначено командувачем військ Оперативного командування "Захід", а вже за рік присвоєно чергове військове звання – генерал-лейтенант. Після цього він був командувачем підготовки Командування Сухопутних Військ ЗС України. Із 28 липня 2021 до 15 березня 2022 року Павлюк був командувачем Операції об'єднаних сил на сході України.

Командирського та бойового досвіду Павлюка достатньо, щоб взяти військову ситуацію на Київщині під контроль. Спільні зусилля підрозділів ЗСУ, Служби безпеки України, Національної поліції, територіальної оборони та добровольців дозволять нанести нищівний удар по ворогу уже найближчим часом. Україна переможе!

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст