#

Обрізали газ, бо "не треба було про нас писати": як себе поводить "Київоблгаз"

01.07.2021 16:39
Обрізали газ, бо "не треба було про нас писати": як себе поводить "Київоблгаз"
Київоблгаз займається свавілля

"Моя Київщина" продовжує розповідати про свавілля "Київоблгазу", який багато років нахабно обманює звичайних жителів столичної області.

Останнім часом монополіст із постачання газу населення переходить узагалі будь-які межі. Не так давно ми розповідали про випадок у Тарасівці Боярській ОТГ, де газовики нахабно вдерлись до приватного будинку під приводом перевірки газової безпеки, а натомість відрізали домогосподарство від газопостачання, навіть не складаючи при цьому Акт відключення.  Та ось цього разу газовики відзначились у селищі Володарка Білоцерківського району. "Моя Київщина" довідалася про чергове зухвальство представників Київоблгазу від жительки смт Володарка пані Любові Руденко, яка пропрацювала вчителем понад 40 років, а сьогодні разом із родиною залишилась без газопостачання. Передували тому різні приводи і придирки представників місцевої газової служби ще з минулого року:

«Все почалося з того, що рік тому в моєму будинку газовики запломбували котла, ніби то щось було не так з димоходами. Але 12.10.2020 року була повторна перевірка, де мені підключили котел і надали Акт перевірки щодо відсутності порушень, який дійсний до вересня місяця 2021 року. Все було нормально, втім після нового року, як-то кажуть, почалося. Представники газової служби причепилися, мовляв котлом родина користується вже 20 років, тому він не відповідає проекту. Я заплатила їм гроші і зробила новий проект. Потім сказали, що не підходить лічильник, тому я знову ж таки заплатила гроші за лічильник. Втім, й досі, вищезгаданого нового проекту я так і не бачила».

На руки пані Любові цей проект й досі не дали, заявивши, що вона має спочатку усунути недоліки та поставити димохідну трубу вище рівня будинку. З огляду на те, що у Любові будинок  висотою 10 метрів, то труба мала бути завдовжки 11 метрів. На питання, яким чином це зробити, газовики відповіді не надали. Власне тому, з даним питанням, як це часто буває, споживачка звернулась до місцевої групи у соцмережі, де запитала, зокрема у місцевої влади, як захиститися від прискіпливих газовиків та як вирішити проблему з димохідною трубою.

Невідомо, чи прочитали цей пост місцеві чини, але місцева газова служба, однозначно. Там, до речі, їм добряче дісталося від володарчан в коментарях, які з неабияким обуренням відгукувалися про Володарське відділення Київоблгазу. Тож помста «за хвилину слави» не забарилась. І тут як раз в нагоді газовикам став новенький лічильник, за котрий пані Любов заплатила ще декілька місяців тому та який так і не був встановлений.

«Після мого посту у соцмережі,  31.06 газовики приїхали й насамперед повідомили, що димохідну рубу таки не треба було ставити вище рівня будинку, а просто зробити витяжку на рівні димоходу. Вони, ніби прийшли з добром ставити мені лічильника, якого я придбала декілька місяців тому. Чесно кажучи, мені раніше було не до того, адже нещодавно я втратила чоловіка, який помер від коронавірусу. Міняють, то й добре. Але, поки вони міняли лічильника, один з працівників місцевого облгазу нишком підійшов до стояка і перекрив газ. Це вже стало зрозуміло після їхнього від’їзду. Як я телефоную на філію облгазу, мені повідомляють, що є порушення із вентиляцією і система має відповідати проекту. І це тоді, коли газовики не надали мені раніше оплачений мною новий проект та не надали Акт відключення та недоліків. Більш того, під час суперечок я почула наступне: «Не треба було про нас писати у фейсбук, тоді б не відключали вам газ».

Пані Любов зізнається, що втомилась воювати з газовиками і вже навіть придбала електричну плиту, адже не знає коли закінчиться ця епопея. Більш того, родина розмірковує про купівлю електричного котла в кредит, не дивлячись на сутужну фінансову ситуацію.

Зі слів місцевої жительки, чи не вся Володарщина  потерпає від свавілля газовиків. Між тим, ті, хто публічно підтримав Любов і висловився не на користь місцевого Київоблгазу, так само ризикують зостатися без газопостачання. Адже, такий вид помсти через антирекламу вже став своєрідною фішкою компанії-монополіста, власником якої є одіозний олігарх Дмитро Фірташ, а директором – Дмитро Дронов – скандальні персонажі, які продовжують висмоктувати всі соки з українців.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка