#

Помста монополіста: як люди Фірташа з "Київоблгазу" перетворили в заручників жителів цілої області

24.06.2021 08:22
Помста монополіста: як люди Фірташа з "Київоблгазу" перетворили в заручників жителів цілої області
Дмитро Фірташ

На жаль, попри гучні заяви президента Володимира Зеленського про початок боротьби з олігархами, успіхи від цього процесу мізерні. Яскравий приклад – продовження масового тиску на жителів Київщини з боку "Київоблгазу". Підприємством володіє олігарх Дмитро Фірташ, який не так давно опинився під діями санкцій РНБО. Утім, жодних результатів ці санкції не дали: самоправство та відверте ігнорування законів – ось головне, на чому базується у своїх діях керівництво облгазу. Коли ж звичайна людина намагається відстояти свої права, монополісти перетворюють їх на ніщо, застосовуючи репресивні дії. Про те, як діє імперія Фірташа у столичному регіоні, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Почнемо з невеликого вступу: в Україні є такий олігарх, якого звуть Дмитро Фірташ. Він живе в Австрії з початку 2014 року, чекаючи на екстрадицію у Штати, де він фігурує в низці справ. Замість тюрми він мешкає у власному маєтку у Відні. Чому? Бо за нього заплатили заставу. Заставу в розмірі 125 мільйонів доларів! Так, саме таку суму виклали за свободу українського олігарха. Заплатили з Росії. Такі фантастичні гроші "віддав" російський мільярдер Василь Анісімов.

Відправити Фірташа за океан в американську буцегарню не виходить – адвокати максимально гальмують остаточне рішення. А тому олігарх спокійно продовжує керувати власною імперією в Україні. Тут він монополіст – у нього є власний медіахолдинг (щоправда, протягом останніх років флагман "Інтер" втрачає позиції), хімічні заводи, торгівля газом з тією ж Росією. І врешті-решт – мережа облгазів. Усього їх 18. Антимонопольний комітет десятиріччями ігнорує цей факт. Адже всім очевидно, що йдеться про фантастичну за своїми можливостями монополію.

Тут, власне, й переходимо до ситуації Київщини (хоча допускаємо, що вона така ж сама і в інших регіонах країни, де хазяйнує Фірташ та його команда). "Київоблгазом" із 2016 року керує такий собі Дмитро Дронов, якого знають на Київщині як "гаманець" Фірташа. Політик-невдаха Дронов – колишній член "Партії регіонів". У 2015 році невдало балотувався в депутати Київської облради від політсили "Нові обличчя". У 2019 році його брат Сергій Дронов, попри ресурси облгазу, бездарно програв вибори до Верховної Ради на окрузі №94 (Обухів, Васильків). Тоді він зайняв 5 місце.

Чому така підтримка? Дронових із облгазу люди знають із, м’яко кажучи, не найкращого боку. До того ж знають у різних частинах області. Так, місцеві активісти у Приірпінні звинувачували головного "фірташівця" в області у змові з представниками партії ексмера Ірпеня – одіозного Володимира Карплюка "Нові обличчя" та ТОВ "Укропт Мастер-Енерго", які в 2017 році морозили мешканців селища Коцюбинське, під Києвом, та ставили умови тодішній владі про сплату НАК "Нафтогаз" боргів за ТОВ із місцевого бюджету, хоча громада відсудила в цієї компанії котельні й тепломережі.

Власне, шантаж – найулюбленіша схема роботи "Київобгазу" і Дронова, чий шикарний маєток під Києвом вартістю близько 10 мільйонів доларів стоїть стінка у стінку з ще більш пафосною "хаткою" Фірташа.


Достеменно відомо, що компанія Фірташа з Дроновим на чолі "кошмарить" бізнес у Київській області, роблячи все, що йому заманеться. У тому ж 2017 році "Київоблгаз" нарахував Броварському алюмінієвому заводу 47 мільйонів гривень боргів за буцімто спожитий газ. Представники заводу повідомили Громадському, що суперечка сталась між іншою компанією – ТОВ "Інвестиції Третього Тисячоліття" та ПАТ "Київоблгаз". Завод не мав відношення до цього конфлікту і зазначив, що нічого відшкодовувати не зобов'язаний. Як результат – без будь-яких на те підстав відключили від газопостачання.

"Отримавши відмову в оплаті, ПАТ "Київоблгаз" вирішив втягнути в розгляд Броварський алюмінієвий завод (на території якого знаходився вузол обліку газу), вибравши шлях тиску на керівництво підприємства", - зазначалося у повідомленні. Лише через рік, у 2018 році, Господарський суд Київської області виніс рішення, яким фактично розвінчав звинувачення ПАТ "Київоблгаз". Утім, через нахабний і абсолютно безпідставний тиск з боку "газовиків" у заводу виникли серйозні неприємності.

І така манера шантажу – повсюдна. Яскравим тому приладом, про який ми вже писали, стала історія з родиною з Тарасівки, що у Боярській ОТГ, де 18 червня у приватному будинку газовики нахабно вдерлись до помешкання під приводом перевірки газової безпеки, а натомість відрізали домогосподарство від газопостачання, навіть не складаючи при цьому акт відключення.

Ця історія в передмісті Києва отримала продовження. Власники будинку, реагуючи на зухвале порушення їхніх прав, звернулись із заявою до поліції, останні оперативно відреагували, відкривши кримінальну справу проти працівників "Київоблгазу".

І тут почалося найцікавіше: керівництво "Київоблгаз", яке звикло до своєї безкарності, почало мститися. У середу, 23 червня, представники служби влаштували демонстративну акцію – нагнали під будинок родини спецтехніку, зірвали асфальтне покриття на провулку та прийнялися фізично обрізати трубу під землею.

Варто обмовитися, чому ця історія схожа на помсту. Справа в тому, що некритична заборгованість за газ із боку домовласників, яка мала місце, вочевидь, не була приводом для таких кардинальних дій, адже власник помешкання ще за попереднього візиту "газовиків" отримав  попередження та мав сплатити заборгованість до 25 червня.

Утім, монополісти "Київоблгазу" після звернення в поліцію господарів не стали чекати на вищевказаний термін і вирішили діяти "по понятіям". Із огляду на це є всі підстави підозрювати дії з викопуванням газової труби як реакцію на заяву в поліцію та відкривати кримінальну справу щодо працівників "Київоблгазу".

Як розповіли "Моїй Київщині" члени постраждалої родини, представники облгазу наполегливо просили відкликати заяву у правоохоронні органи, чого з рештою не сталося. І от результат...

Логіка монополіста дуже проста: за нами гроші та політичний вплив, у нашому розпорядженні медіа, найкращі юристи, продажні судді, корумповані правоохоронці, колектори та охоронні фірми. Як це так: рядовий маленький українець насмілився обуритися та якісь заяви писати про порушення якихось його прав? Порвемо!

Звичайних людей, яких втоптують у багнюку монополісти з "Київоблгазу", у столичному регіоні багато. Це ж стосується і бізнесу, який ставлять на "лічильник", шантажуючи знищенням цілих підприємств. На жаль, більшість людей іде на поступки, не бажаючи "воювати" із напівбандитським угрупуванням, що може "відрізати" від блакитного палива будь-кого на власний розсуд. Проте найближчим часом наше видання підготує низку публікацій про діяльність "Київобгазу", брудні схеми, за якими діють менеджери цієї, де-факто, колекторської структури. Їхня ціль проста та цинічна – будь-якими методами  вибити гроші зі своїх "заручників", якими, на жаль,  є жителі Київщини. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький