#

Очільник Пісківської громади Володимир Луцков: кошти треба використовувати за призначенням і це кожен має бачити

11.11.2021 08:00
Очільник Пісківської громади Володимир Луцков: кошти треба використовувати за призначенням і це кожен має бачити
Володимир Луцков

Через рік після виборів до об’єднаних громад «Моя Київщина» поговорила з 28-річним очільником Пісківської ОТГ – найстарішої в столичному регіоні, створеної ще в 2016 році про проблеми та успіхи, які супроводжують його діяльність.

- Пане Володимире, ви – один з наймолодших голів громад Київщини. Як спеціаліст з юриспруденції, ви вирішили балотуватися, і вас обрали. Минув вже рік після виборів, тож цікаво насамперед, чи опанували ви цю посаду, і які зміни та здобутки можете відмітити за цей рік?

- Насамперед, я офіційно приступив до своїх обов’язків 24 листопада, а працювати почав з березня, тому що колишні працівники, які тут працювали, звільнилися тільки тоді. Мова йде про весь фінансовий відділ, який звільнився перед плануванням бюджету. По факту, поки я зібрав команду, поки прийшли ті люди, яким можна довіряти, вже був березень місяць. Саме з цього часу я почав працювати повноцінно і міг розраховувати на людей, що знаходяться поруч.

Що стосується посади, то для мене це серйозна відповідальність, адже є купа різних питань та проблем у різних сферах, які потрібно виконувати. Від мене чекають виконання передвиборчих обіцянок, це є основним, з чим я йшов на вибори та зобов’язаний їх виконувати.

Що стосується досягнень та здобутків… На сьогоднішній день, якщо говорити про освіту, у нас усі викладачі безкоштовно харчуються. З місцевого бюджету виділяються кошти на безкоштовне харчування не тільки вчителям, а й малозабезпеченим категоріям населення. Фактично з вересня почали безкоштовно харчуватися ті діти, які знаходяться на обліку в Службі у справах дітей.

У цьому році ми запровадили практику, давно започатковану нашим меценатом, котрий організовував акцію по придбанню теплого одягу та взуття для малозабезпечених категорій дітей.

Також, нам вдалося реалізувати створення ЦНАПу завдяки меценату, який вклав 700 тисяч у реконструкцію приміщення. Що стосується благоустрою, при селищній раді була створена перша дільниця, щоб виконувати різного характеру роботи. Немає обмежень того, що вони виконують, до того ж цілодобово: починаючи від ремонтів даху, закінчуючи прибиранням території. На сьогоднішній день, теж за допомогою мецената оновили прибудинкову територію, утеплили 1 поверх багатоповерхового масиву, поклали бруківку, встановили альтанки, лавки, спортивний та дитячий майданчики, а також майданчик для гри у настільний теніс.

Для виконання матеріальних і технічних робіт було вкладено 2,5 млн. грн. меценатських коштів. Наступного року ми плануємо, щоб по селищу всі наші масиви виглядали на зразок даного масиву. Також завдяки меценату ми встановили знезалізну очисну станцію, тобто башту, яка надає водопостачання для двох масивів, що покращило стан питної води.

Хочу відмітити, що коли я прийшов до влади, була така проблема – місяцями не вивозилося сміття. Наразі житлово-комунальне підприємство займається вивезенням сміття, адже ми придбали новий сміттєвоз. Зокрема, у нас не оплачують за вивіз сміття  пенсіонери незалежно від категорії та діти до 18 років, за що селищна рада відшкодовує житлово-комунальному підприємству кошти. Ми також встановили сміттєві накриття у кількості 25 штук по селищу. Також в цьому році ми встановили дитячі майданчики на масивах, тобто за 7 місяців зроблено досить багато всього.

- Ви неодноразово згадували про мецената, який суттєво допомагає громаді. Розкажіть про нього, хто ця людина?

- Це місцевий житель, який наразі проживає у Канаді, - Луцков Ігор Миколайович. Так, це мій батько. Він народився у Пісківці, а з часом переїхав до Канади, де має будівельний бізнес. Його я вважаю справжнім патріотом, адже не кожна людина, яка їде за кордон, думає про свою батьківщину і готова допомагати їй усім.

З 2007 року і до сьогоднішнього дня він допомагає на постійній основі ОТГ, зокрема фінансує «Спортивний центр», який працює на благо дітей та громади. В цілому, на сьогоднішній день його вклад в розвиток ОТГ до мого приходу на посаду складає більше 2,5 млн. доларів. А з моменту мого приходу на посаду за 7 місяців сума сягає близько 10 млн. грн.  

- Меценати, це добре, але поговорімо про бюджет громади і його виконання.

- Насамперед варто відзначити основних наповнювачів бюджету: ТОВ «Пісківський завод скловиробів», ДП «Тетерівський лісгосп», ДП «Укрзалізниця». На сьогоднішній день наш  бюджет становить 90 млн. 385 тис. грн. По факту власні надходження становлять 59 млн. грн., а субвенція і трансферти 31 млн. грн.. Ми йдемо згідно з планом, відбувається виконання бюджету. Якщо протягом кварталу у нас є перевиконання, ми його використовуємо для вирішення тих чи інших проблем. Останнього разу сума становила 1 млн. 400 тис. грн., ми її додали до суми на придбання сміттєвозу, деякі кошти пішли на придбання безкоштовного одягу для дітей з малозабезпечених сімей. Загалом, ми йдемо згідно плану.  

- Нещодавно нарешті відкрилася Пісківська амбулаторія №2. У чому була затримка її відкриття?

- Проблема була в тому, що внутрішні роботи були виконані неналежним чином: повипадали плінтуси, було розбите скло, в одному кабінеті постійно спрацьовувала пожежна сигналізація, на території не встановлений паркан тощо. На сьогоднішній день всі внутрішні роботи виправили, амбулаторія почала працювати.

- Яка у вас загалом ситуація з медициною? Скільки наразі медичних пунктів?

- Є амбулаторія у Пісківці, ФАП у селі Мигалки, а також центральна наша лікарня у Пісківці та виїзний пункт, де за проханням мешканців громади наш працівник виїжджає і обслуговує мешканців. Тобто на сьогоднішній день – повноцінних два пункти.

- Поговоримо про освіту. Чи є навчальні заклади, які підпали під закриття?

- На сьогоднішній день жодна школа не зачинена. У жовтні минулого року було прийняте рішення суду про заборону експлуатації будівель Пісківського ліцею, який зачинився. Ще у 2019 році були приписи, які потрібно було усунути: блискавкозахист, пожежна сигналізація, обробка даху, які мають найбільші критерії ризику для кожного навчального закладу і без яких не можна обійтися. Попередня каденція на це не звертала увагу, ніхто не виконував ці приписи, через що, власне, Пісківський ліцей і зачинили.

На сьогоднішній день з початку навчального року ліцей вже повноцінно працює. Як тільки я дізнався про цю ситуацію, ми виділили кошти з бюджету на проекти, зокрема це стосується й інших навчальних закладів. Наразі усунули усі приписи по Пісківському ліцею і по дитячому садочку Артемко. На сьогодні ми маємо свіжі рішення суду, відносно інших навчальних закладів, а саме про заборону експлуатації будівель. Наразі ми направили лист за моїм приписом в ОДА на обласного депутата Геращенка, також на народного депутата про допомогу з співфінансування.

- Нещодавно було ліквідоване несанкціоноване сміттєзвалище, громада, як ви вже згадали, придбала новий сміттєвоз. Чи поменшало проблем з вивезенням сміття?

- На сьогоднішній день ми придбали новий сміттєвоз, адже на ремонт старого пішло багато коштів: тільки з травня по вересень житлово-комунальне підприємство витратило на нього 67 тис. грн. і це тільки на ремонтні роботи. Завдяки меценату, який оплачував сміттєвози з Бородянки, вивозилося сміття. Новий сміттєвоз набагато більший по об’єму і майже в 5 разів більше буде забирати сміття. Його вартість по тендеру становила 2 млн. 298 тис. грн.

- Нещодавно мешканці збирали підписи проти підвищення тарифів на воду. Чого вони домоглися і що з тарифом наразі?

- Наразі тариф затверджено. Попередньо, згідно з процедурою, житлово-комунальне підприємство дало клопотання, що є необхідність підвищити тариф. Ми це клопотання опублікували на офіційному сайті, де була вказана сума у 59,50 грн. на водовідведення та водопостачання. Звичайно, що людей це обурило. Але, є процедура: спочатку житлово-комунальне підприємство дає нам своє звернення, ми його публікуємо зі всіма обґрунтуваннями та виносимо на виконком до обговорення проекту рішень. Тобто, ми винесли пакет рішень, де для населення зробили тариф 35,50 грн., а ту різницю, що вийшла ми компенсуємо житлово-комунальному підприємству з місцевого бюджету. На сьогоднішній день рішення затвердили, провели обговорення по масивам, поспілкувалися з мешканцями та пояснили необхідність, адже ЖКП не затверджувало тарифи, починаючи з 2009 року, та не може само себе забезпечити.

- Які у вас стосунки з першим головою ОТГ Анатолієм Рудніченком? Як відомо його звинувачують у корупції…

- Стосунків у мене з ним жодних немає. За попередню каденцію на нього відкрито низку кримінальних проваджень з різними статтями кримінального кодексу. Якщо взяти основні, які мене теж турбують, як голову ОТГ,– це питання будівництва котелень.

У нас була державна субвенція 1 млн. 900 тис. грн., які фактично за місяць використали. Відтак, біля ДНЗ «Мигалка» та біля лікарні мали стояти повноцінні котельні. Але отримав ці кошти місцевий 22-річний хлопець, ФОП Наконечний, і коли відповідно до акту, вже були перераховані гроші, приїхали працівники поліції і встановили, що котельні не готові. Тобто вони навіть не були зібрані, а котли просто стояли неприєднанні.

З того моменту, а саме у 2018 році було відкрито кримінальне провадження за ст..191 Кримінального кодексу України, - привласнення, розтрата майна, заволодіння ним, зловживання службовим повноваженням.

Так само, на сьогоднішній день на масиві Артем мали провести капітальний ремонт свердловини, на що по декларації було виділено 300 тис. грн. Згідно з декларації, виконавцем робіт мав би бути ФОП Єрмак, а виконав роботи син місцевого депутата ФОП Петров Сергій Олександрович, який отримав 261 тис. грн., а ремонт свердловини не здійснив взагалі. Тоді навіть бунтували мешканці масиву, збирали підписи. Також був такий випадок, коли селищна рада придбала автомобіль швидкої допомоги, вартість якого становила 590 тис. грн. Згідно з тендерної документації, це була карета швидкої допомоги, а фактично придбали легковий автомобіль.

- Пісківська громада – дуже мальовнича місцина з великими лісовими масивами. Їдучи сюди ми бачили чимало вантажівок з деревиною. Чи має місце незаконна вирубка лісів?

- Тенденція така в Україні насправді існує, але відношення до лісового господарства ми не маємо жодного. У нас є державне підприємство «Тетерівській лісгосп», який є одним з найбільших платників податків та одним з найкращих в Україні. Вони безпосередньо займаються усіма питаннями, що стосуються лісового господарства. За останній період якихось скарг, або звернень від мешканців у нас не траплялося. Якщо десь щось таке відбувається, я не можу того знати, бо це відноситься до компетенції державного підприємства. Ми нормально співпрацюємо з державним підприємством, одне одного підтримуємо, просимо допомоги, тобто у нас нормальний діалог.

- Чи втілюються в життя якісь проекти «Великого будівництва»?

- Ми на початку року подавали проекти зі свіжими експертними звітами, але їх не включили. Наступного року планується включення декількох проектів, а саме навчального закладу у селі Мигалки та Пісківської гімназії. Якщо точніше, то це повне будівництво гімназії та утеплення навчального закладу. Це ті проекти, що перейшли мені у спадщину, на які більш менш є свіжий звіт. Я спілкуюся з обласним депутатом Геращенком і він по можливості буде нам допомагати, тобто сприяти у даному проекті.

- Пісківська громада славиться видатними спортсменами та спортивними надбаннями. Як відомо тут створено новий «Спортивний центр», де безкоштовно займаються спортсмени.  Які є секції та здобутки?

- «Спортивний центр» з 2007 року почав створюватися меценатом Ігорем Луцковим. Ідея полягала у тому, щоб діти безкоштовно могли займатися спортом на території Пісківської ОТГ. На сьогоднішній день «Пісківський спортивний центр» має секції з вільної боротьби, боксу, пауерліфтингу, футболу, фітнесу для жінок. Центр повністю фінансується Ігорем Миколайовичем. Змагання, перевезення, екіпірування, це все забезпечує меценат. Тренера секцій проживають у «Спортивному центрі». Ідея полягає в тому, щоб тренер, проживаючи у центрі, контролював дитину, як у спортивний час так і поза ним, мав з нею взаємодію і контакт постійно.

Досягнення у всіх видах спорту у нас є, вони для нас важливі. «Пісківський спортивний центр» у нас знають як по всій Україні, так і в світі, адже наша вихованка з вільної боротьби Аміна Мухамед у 2019 році стала чемпіонкою світу з вільної боротьби серед школярів і тим самим прославила Україну та Пісківку.

- Чи справді Пісківка має статус курорту місцевого значення?

- Так, Пісківка отримала статус, але сама процедура його отримання ще не завершена. На сьогоднішній день попередньо створене комунальне підприємство «Пісківка – курорт» на стадії ліквідації, адже для того, щоб займатися даним питанням, не потрібно створювати окреме комунальне підприємство.

- Поговорімо про безпеку. Яка ситуація з наявністю камер, «Поліцейського офіцера громади» та автомобілями?

- Що стосується безпеки, раніше у нас було комунальне підприємство «Пісківська варта», яке наразі також в стадії ліквідації. З початку року ми взяли диспетчерів, які «сидять» на камерах. Якщо якась ситуація стається, вони одразу телефонують у відповідні органи та повідомляють про пожежу, пограбування, або щось інше.

Треба відмітити, що КП «Пісківська варта» обходилася нам у 1 млн. 967 тис. грн. за 2020 рік. Диспетчери зараз нам обходяться у 687 тис. грн., тобто ми зекономили 1 млн. 200 тис. грн. Фактично диспетчери виконують ту саму функцію, що виконувала і «Пісківська варта». Комунальне підприємство не може нікого затримувати, а може виключно викликати поліцію, тобто ефективності у «Варті» не було.

Що стосується «Поліцейського офіцеру громади», він вже пройшов навчання. Для нього ми придбали автомобіль, відремонтували приміщення, технікою забезпечили, а також взяли в оренду квартиру, де він проживатиме.

- Які перспективні проекти плануєте реалізувати найближчим часом?

- У нас є об’їзна дорога через хутір, яку ми хочемо зробити з виїздом на Варшавську трасу. Це, до речі, одна з моїх передвиборчих своїх обіцянок, яку я хочу втілити в життя. Мова йде про близько 6 км дороги. Після того, як ми отримаємо у приватну власність ту землю і на неї буде проект, ми вже дізнаємося скільки це буде коштувати. Наразі це все у планах. Загалом, вивезення сміття, привчання людей до баків, а в подальшому – сортування сміття теж є у планах. Також ми плануємо створити нове комунальне підприємство, а саме «Хлібопекарню» для того, щоб малозабезпечені категорії населення могли отримати за нормальну ціну якісний хліб. У перспективі також є виробництво власної бруківки, яке планується відкрити на базі нашого комунального підприємства. Одним з важливих питань залишається те, що у нас є покинуте приміщення у Мигалках, де колись був дитсадок «Вишенька». Його ми хочемо реконструювати та створити повноцінний дитсадок і використати це приміщення для культурного розвитку громади.

- Якою ви бачите громаду через 4 роки?

- Основне моє завдання зробити так, щоб люди довіряли місцевій владі, тобто, щоб була взаємодія між місцевою владою і населенням. Щоб люди розуміли кожну дію, чому влада робить те чи інше. У подальшому обов’язково лікарня буде функціонувати повноцінно, буде працювати хлібопекарня, по нашим масивам буде встановлена бруківка. Наші ставки також приведуться до ладу, їх почистять і  мешканці зможуть там відпочивати в літній період. У нас не буде проблем з технікою і громада буде зразковою і фінансово-спроможною. Я – самодостатня людина, тобто я усім забезпечений, і основний мій меседж, - місцеві кошти треба використовувати за призначенням і це кожен має бачити. Хочу, щоб люди розуміли, що планів багато, але на все потрібен час. Питання часу тут є ключовим, не все за перший рік можна виконати.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка