#

Один із наймедійніших: чим запам'ятався в Київській облраді Олексій Дорошенко

06.10.2020 08:12
Один із наймедійніших: чим запам'ятався в Київській облраді Олексій Дорошенко
Олексій Дорошенко

«Моя Київщина» продовжує аналізувати біографії та досягнення кандидатів, що вирішили балотуватися на місцевих виборах 2020. На черзі – чинний депутат Київської обласної ради Олексій Дорошенко. Цього разу він збирається поборотися і за мандат КОР, і за крісло очільника Броварської ОТГ. Чим він відомий та якими здобутками за п’ять років депутатства може похвалитися, читайте у матеріалі

Олексій Дорошенко закінчив Національний транспортний університет за спеціальністю «Економіка та управління у транспорті». Після цього працював у різних комерційних підприємствах, зокрема й був керівником представництва англо-голландської компанії «Unilever», а пізніше директором міжнародного благодійного фонду «Доля Дитини», який опікувався проблемами усиновлення українських дітей іноземцями. У 2001 році Дорошенко створив юридичну компанію «PROXIMA», у якій став керуючим партнером. Через декілька років фірма виступила засновницею «Української Асоціації постачальників торговельних мереж», яка представляє інтереси виробників і дистриб’юторів, що поставляють продукцію в продуктові мережі. Генеральним директором Асоціації депутат є і досі. У 2013 він також спільно з музеєм Гетьманства став ініціатором створення «Гетьманського фонду Петра Дорошенка» та наразі є його президентом. Фонд займається вивченням життя та діяльності гетьманів Михайла Дорошенка, Петра Дорошенка та їхніх родів, виданням книг і написанням матеріалів для ЗМІ про них та популяризацією відомого прізвища. Окрім того, у 2015 році Олексій Дорошенко був обраний головою комітету з питань промисловості, природних монополій та невиробничої сфери Громадської Ради при Антимонопольному комітеті (але після отримання мандату вийшов із її складу). І з того ж року має частку ТОВ «Ресурси Укрпром». Також  у 2018 р. він є головою ГО «Аналітичний центр соціально-економічних досліджень імені Грушевського», а з 2019 - громадської організації «Національна рада економічного розвитку». 

Через такий послужний список Дорошенко вважається експертом у сферах корпоративного права, економіки та торгівлі. Його із впевненістю можна назвати одним із наймедійніших депутатів Київської обласної ради – він активно ходить на різноманітні політичні ток-шоу та телевізійні програми, включається в ефіри, часто дає коментарі і так само активний у соціальних мережах. 

Щоправда, політичні вподобання пана Дорошенка викликають чимало запитань. Так, політичну кар’єру він розпочав ще у 2002 році на Харківщині. Тоді він балотувався до Верховної Ради від Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) - партії одіозного кума Путіна Віктора Медведчука, однак не пройшов, набравши близько 4,5%. Потім на громадських засадах був помічником народного депутата 8 скликання, обраного від «Об’єднання «Самопоміч», Романа Семенухи. Вже у 2015 році Дорошенко і сам нарешті отримав мандат, щоправда Київської обласної ради. Тоді він балотувався теж від «Самопомочі» і переміг по округу в Броварах. Чиновник є секретарем комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва та торгівлі, і вважається одним із найбільш опозиційних депутатів обласної ради. 

Усі п’ять років Олексій Дорошенко сумлінно ходив на сесії облради - згідно даних про відвідування він пропустив до 5% засідань. Що ж до роботи на окрузі, своєю головною заслугою вважає будівництво нової школи в Броварах. Воно відбувається за підтримки обласного бюджету (і, за словами депутата, саме за його сприяння), адже  місцевий достатньо коштів на це виділити не може. До речі, в додатковому навчальному закладі місто дійсно відчувало необхідність, адже деякі з броварських шкіл наразі проводять уроки аж у три зміни. Дорошенко обіцяє, що до вересня наступного року освітня установа розпочне свою роботу. Також, як розповідає чиновник, саме за його каденції кошти з Броварів стали не лише надходити до обласного бюджету, а й нарешті повертатися назад.

Цьогоріч Олексій Дорошенко хоче спробувати свої сили на виборах не лише до Київської обласної ради, а й до Броварської об’єднаної територіальної громади. Оскільки фракція, від якої він балотувався 5 років тому, наразі на вибори не йде, кандидат зупинив свій вибір на «Перемозі Пальчевського». Що теж, враховуючи проросійськість Пальчевського, який не вилазить з телеканалів Медведчука - 112 та NewsOne,  видається вкрай дивним вибором. 

Попри те, що депутат планує продовжувати працювати в межах регіональної влади, рівень повноважень, які на неї покладено, як він зізнавався, його не до кінця влаштовують. Саме тому ще у 2017 році він виступив ініціатором внесення до Конституції змін, які б розширювали можливості обласного представницького органу влади в тих питаннях, які пов’язані з діяльністю місцевих органів. Однак ці пропозиції були озвучені лише минулого літа, після зміни керівництва ради. 

Декларація депутата за 5 років дещо змінилася. У 2016 році він разом з матір’ю та братом мав спільну квартиру у Києві, володів автомобілем Renault, отримував більше мільйона гривень доходу від заняття підприємницькою діяльністю і на додачу мав чотири кредити на загальну суму більше 200 тис грн. Згідно ж останнього декларування, Дорошенко в минулому році придбав автомобіль Ford, погасив кредити, а його матір тепер також отримує від підприємництва більше мільйона в рік. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Євгенія Любомирська
журналістка