#

"Паливне" паливо: хто стоїть за незаконними газовими заправками на Броварщині

20.06.2018 05:05
"Паливне" паливо: хто стоїть за незаконними газовими заправками на Броварщині

Проблема нелегальних газових заправок турбує жителів Київської області вже давно. Такі "підприємства" ростуть в області як гриби після дощу. Не став виключенням Броварський район. Як здебільшого усюди в області, тут цей тіньовий бізнес "кришуються" місцевим керівництвом

Не є великим секретом існування цілої мережі нелегальних газових заправок у Броварах. Працюють вони без жодної дозвільної документації. За інформацією, яку надали "Моїй Київщині" місцеві жителі, організатором цієї мережі є ніхто інший депутат Броварської районної ради від "Нових облич" Валерій Чабур. Минулого скликання він був депутатом Броварської міськради від "Партії зелених". Щоправда, реального відношення до "зелених" він, схоже, не мав жодного, хоча і очолював міський партійний осередок з 2006 року. Варто зазначити, що цього депутата також називають одним із основних спонсорів мера Броварів Ігоря Сапожка. Авжеж, що це дає йому імунітет.

Для ведення свого бізнесу, Чабур, на особистих, так званих "джентельменських" домовленостях використовує торгівельну марку ТОВ "Авантаж-7". Таким чином, відповідні АЗГС (а за підрахунками їх щонайменше 5), самовільно розміщені на територіях, всупереч вимогам ст. 141, 143 Земельного кодексу України та діють згідно з грубими порушеннями чинного законодавства. Зокрема, вони не мають реєстраційних та дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки, що на думку фахівців, створює загрозу загибелі та травмування мешканців.

Як вдалося дізнатися, діяльність вищезазначених АЗГС здійснюється Чабуром через підконтрольні йому підприємства, які зареєстровані на членів його родини та близьких осіб. Активне будівництво заправок почалося ще в 2013 через ці фірми. Так, ТОВ "Бровари-Газ" зареєстровано за адресою м. Бровари, бульвар Незалежності, 7. Директором цієї ТОВки є сам депутат. Ще дві компанії ТОВ "Шана Газ" та ТОВ "Бориспіль-ЛПГ" зареєстровані за тією ж адресою. Керівниками їх є такий собі Майданюк С.А та Чабур Н.І. (дружина депутата) відповідно.

Також, беруть свою участь у цьому "міжсобойчику" ще дві компанії: ТОВ "Західпромгаз", директором якої також є депутат райради Чабур та СПД "Чабур Олександр Валерійович", який, як не складно здогадатися, є сином депутата.

Чи варто говорити, що уся ця діяльність відбувається за мовчазної згоди керівників Броварської поліції, керівника районного місцевого відділу ДСНС України, а також інших уповноважених та контролюючих структур. А персонаж, який, подейкують, фінансував виборчу кампанію Сапожка, і фактично допомогав йому зайняти мерське крісло, продовжує спокійно займатися незаконною діяльністю... 

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook