#

Переможці місцевих виборів: очільник Тетіївської ОТГ Богдан Балагура

22.01.2021 08:19
Переможці місцевих виборів: очільник Тетіївської ОТГ Богдан Балагура
Богдан Балагура

Ми продовжуємо серію публікацій про результати виборів 2020 року в об’єднаних територіальних громадах Київської області. Про оновлений депутатський корпус Тетіївської ОТГ, а також її новообраного очільника Богдана Балагуру читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Окрім переможця, посаду голови Тетіївської ОТГ хотіли отримати 8 претендентів: тодішній голова міської ради, кандидат від партії «Слуга народу» Руслан Майструк (16,51%), самовисуванці Денис (1,83%) та Олег Онищуки (28,59%), очільниця райради та кандидатка від партії «За майбутнє» Наталія Жубер (11,76%), самовисуванець та тезка одіозного засновника БФ «Фортеця» Олександр Ференець (1,99%), кандидат від політичної партії «Україна славетна»  Віктор Черній (1,61%) і два самовисуванці Єгор Тимофеєв (0,38%) та Святослав Строянівський (3,28%).

А перегнав їх усіх молодий та перспективний підприємець Богдан Балагура, який набрав 34,04% голосів. Такі результати виборів не стали неочікуваними, адже кандидат, у порівнянні з конкурентами, мав найбільш низький антирейтинг та лідирував у всіх попередніх соціологічних дослідженнях

Що відомо про новоспеченого голову Тетіївської ОТГ? Богдану Балагурі лише 26 років. Балотувався він як самовисуванець, хоча є членом «Селянської партії України». До цього два роки був депутатом Тетіївської міськради від цієї ж політсили. Його батько Олег Балагура – відомий на Тетіївщині аграрій, керівник Державного підприємства «Дослідне господарство «Шевченківське» та депутат облради від «Європейської солідарності».  

Балагура молодший вирішив піти по його стопах. Після навчання він очолив відділ стратегічного розвитку та комерційних комунікацій ТОВ «Агро-Дібрівка». Вже у 2018 став керівником Приватного сільськогосподарського товариства «Денихівка», яке працює у сфері вирощування зернових, бобових і насіння олійних культур. А у 2020 створив власний приватний бізнес – торговий дім «Dengoff AgroFamily». Також Богдану Балагурі належить Інтернет-магазин бюджетних закупівель та 50% Телерадіокомпанії «Стояночка». 

Громадською діяльністю він почав займатися ще в студентські роки. Зокрема, у 2015 році разом із друзями заснував благодійний фонд «Ініціативна молодь Тетіївщини» та почав організовувати проекти, спрямовані на розвиток юного покоління. Окрім того, зараз Балагура є головою ще двох ГО: Центру політичного консалтингу «Лобіст» та Громадського руху «Кріпак». 

На новій посаді очільник ОТГ збирається покращувати стан доріг, інфраструктури, розвивати освіту, культуру, спорт, зробити міський бюджет «народною казною», а методи й підходи в управлінні громадою змінити докорінно. Наскільки ж це вдасться молодому управлінцю, побачимо вже скоро. 

Допомагати ж йому в цьому буде депутатський корпус, до якого ввійшли представники 8 політичних сил. Отож, «Європейську солідарність» в Тетіївській міській раді буде представляти 5 депутатів: 

- уже згаданий вище батько чинного голови ОТГ Олег Балагура

- голова Кошівської сільської ради Галина Побірайко;

- спеціаліст Управління надання адміністративних послуг міськради Олександра Казаматова;

- керуючий Денихівським відділком Дослідного господарства «Шевченківське» (директором якого є Балагура старший) Олександр Чорний;

- та ще один аграрій – виконавчий директор ТОВ «Агро-Дібрівка» (де свого часу займав керівну посаду і Богдан Балагура) Олександр Крамар.

Від «Батьківщини» в раді 4 депутати:

- Віктор Світовенко – депутат Київської обласної ради. Він офіційно ніде не працює, проте відомий в області «вічний кандидат» всіх можливих виборів. Світовенко вже не першу каденцію має депутатський мандат в КОР, окрім того неодноразово намагався потрапити й до ВРУ.

- бухгалтер сільськогосподарського фермерського господарства «Хмелівка» Лариса Клярська;

- директор ТОВ «Горошків Агро» Віктор Кирилюк;

- підприємець Валерій Непомнящий;

Провладну партію «Слуга народу» представляє така ж кількість народних обранців, це:

- ексголова Тетіївської ОТГ Руслан Майструк. На посаді очільника ради він перебував з 2010 року, однак, схоже, довіру громади не виправдав. За цей час його ім’я неодноразово фігурувало в низці скандальних історій. Проти нього місцевою прокуратурою було навіть відкрито два кримінальних провадження за фактом розтрати коштів, виділених на капітальний ремонт комунальних будівель;

- директор фермерського господарства «Агростар» Анатолій Шумко;

- в.о. старости Дібрівського старостинського округу Володимир Фармагей;

- директор ТОВ «П’ятигори» Наталія Мотуз.

Від політичної партії «За майбутнє» мандати отримали:

- голова Тетіївської райради Наталія Жубер, яка теж балотувалася на голову ОТГ, але безуспішно;  

- вчитель Кашперівського ліцею Наталія Іванюта;

- ФОП Пересада Сергій.

«Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» представляють у міськраді:

- ще один латифундист Київщини Руслан Голуб. Він є власником групи компаній «ТАК-агро», а також головою наглядової ради ПРАТ «Хлібоприймальне підприємство». До слова, колишнього голову Тетіївської громади Майструка вважали саме його ставлеником; 

- заступник директора ТОВ «ПРИЗМА-14» Оксана Корчемна

- головний інженер відділку №8 згаданого вище ТОВ «ТАК-Агро» Ігор Мащенко.

Від «Свободи» ж пройшли:

- підприємець Михайло Вішталюк

- Ігор Сліпенчук, який займається веденням особистого господарства;

- завідувачка районним методичним кабінетом відділу освіти Ольга Лях.

«Наш край» у Тетіївській міській раді представляє тільки 2 кандидати, це:

- директор ФГ «Агросвіт» Іван Миколюк;

- Олександр Возний, який раніше був першим заступником голови Тетіївської РДА, але на момент виборів тимчасово не працював.

Така ж кількість мандатів і в партії «Країна»:

- директор ТОВ «Агрофірма «Хліб України» Юрій Демцюра;

- директор Дібрівського аграрного ліцею Лілія Глушак.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Євгенія Любомирська
журналістка