#

Позачергова, позазмістовна: чому відбувся провал сесії Київської облради

24.12.2021 09:08
Позачергова, позазмістовна: чому відбувся провал сесії Київської облради
В облраді розпочнуться нові торги за владу

У четвер, 23 грудня, мало відбутися засідання облради, на якому депутати планували розподілити бюджетні кошти у бюджеті 2021 році, а також подумати про наступний рік. Що з цього вийшло, читайте в матеріалі «Моєї Київщини».

Склалось таке враження, що представницька влада регіону зібралася у сесійній залі облради виключно для обміну подарунків та нагород: після передріздвяних вітань діток депутатів їм були вручені солодкі гонорари, депутати натомість одержали новорічні дарунки, які учні-гуртківці виготовили власними руками. Сержанту Нацполіції Катерині Беляєвій, яка стала чемпіоном світу з гирьового спорту на недавніх змаганнях у Будапешті,  були вручені відзнаки та подарунки облради. З нагоди недавнього Дня місцевого самоврядування, грамоти були вручені окремим її представникам і депутатам, які свого часу не змогли взяти участь в урочистостях в Обласному муздрамтеатрі імені Саксаганського.

Нарешті Віталію Гудзенку на фініші його депутатської діяльності – він вирішив добровільно здати мандат – було вручено нагрудний знак «За заслуги перед Київщиною». До речі, його кадрове персональне питання було єдиним, яке затвердила сесія. Представник фракції «За майбутнє!» через потребу зосередитися на бізнесі,  вирішив достроково припинити свої повноваження. Цікаво зазначити, що це вже третій випадок дострокової та добровільної здачі мандату в політичній силі Ярослава Москаленка, причому з таким стереотипним мотивуванням. Подейкують, це пов’язано з тим, що насправді Москаленко зосереджує навколо себе максимально лояльних людей, побоюючись, що в останній момент хтось перекупить депутатів з його фракції. От він і проводить чистку…

Що ж до сесії, то серед 84 депутатів облради вчора зареєструвалося лише 44. У повному складі проігнорувала пленарне засідання Ради депутати «Європейської солідарності».  Як вже писала «Моя Київщина», причиною подібного демаршу потужної фракції, яка входила в більшість, стали звинувачення Генпрокуратури лідера партії та п’ятого Президента України Петра Порошенка у державній зраді, що може призвести до змін у конфігурації більшості в обласних радах.

По закінченню цієї занадто лаконічної сесії перший заступник голови Облради Ярослав Добрянський висловив сум з приводу того, що «сьогодні політика домінувала над здоровим глуздом». Зауважимо, що головним темою на сесії мали бути корективи до бюджету року, що спливає. Тож Добрянський, розшифрував для журналістів важливість подібного корегування:

«А це значить, що не було підтримано більшістю голосів виділення 9,6 млн грн на покриття різниці в тарифах з обласного бюджету і 19 млн грн дотації з державного бюджету, виділення 10,8 млн. грн на зарплати медичним працівникам, 4 млн. грн – на погашення заборгованості перед працівниками Київського академічного обласного музично-драматичний театр ім. Саксаганського та низки дотацій і трансфертів місцевим бюджетам».

А втім, представник фракції «За майбутнє!» висловив обережний оптимізм у тому що депутати зберуться для цього ще раз. Причому – до настання Нового року. А ось бюджет-2022 точно прийматимуть не раніше середини-кінця січня. За інформацією «Моєї Київщини», наразі попередньо йдеться про 20-те число.

На наше запитання, що буде із ситуаційною коаліцією, яка діяла у складі облради до цього дня, Ярослав Добрянський нагадав, що згідно з регламентом Ради, більшість в ній – неформалізована і зміни можливі фактично на рівні її персонального керівництва.

І це цілком можливо у разі переформатування більшості і повернення в неї «Батьківщини», а також змін у розкладах всередині «Слуги народу». Судячи з вкрай активних реплік на сесії від Олександра Склярова та Анни Старикової, кадровий реванш готується…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Олександр Воронін
журналіст