#

Позачергові вибори на Київщині: "Стабільність" від Руслана Сольвара

30.05.2019 05:04
Позачергові вибори на Київщині: "Стабільність" від Руслана Сольвара

Виборчий процес з формування нового парламенту запущено. Вибори вочевидь будуть проходити за нинішньою змішаною системою, де для партій на виборах за закритими  списками  залишатиметься 5%-прохідний бар’єр та мажоритарні округи. «Моя Київщина» проаналізує ситуацію на місцях

Як відомо, існують сценарії при яких вибори пройдуть не 21 липня, як в указі Володимира Зеленського, а пізніше – особливо це залежатиме від рішення Верховної Ради про виділення бюджету на проведення виборів. Але це вже зовсім інша історія…

Поки схоже на те, що на визначення з політичними уподобаннями  українці мають усього вісім тижнів. За цей час політичні сили та депутати-мажоритарники мають переконати виборців голосувати саме за них.

Для подання документів до Центрвиборчкому їм відведено рівно місяць – до 25 червня. Як пояснили журналістам члени ЦВК, після цього буде ще п’ять днів, аби знятись з перегонів. Остаточний список для голосування буде відомий 30 червня.

Із наявних  округів на Києвщині  ми вирішили розпочати аналіз з округу №91, до якого входять Фастівський, Макарівський, частково Сквирський та Києво-Святошинський райони.

Більшість наших співрозмовників, серед яких чимало виборців округу, переконана, що найбільше шансів пройти до парламенту від округу чинний народний депутат Верховної Ради Руслан Сольвар, який є дуже впливовою особою на Київщині не тільки в політичних, а й бізнесових колах. Варто сказати, що депутат здобуває на окрузі мандат другий раз поспіль. І завдяки активній роботі Сольвара на цій території поки немає жодної кандидатури, яка могла б йому достойно протистояти.

Депутат продовжує активно залучати державні кошти для будівництва та реконструкції соціальних об’єктів на ввіреному йому окрузі. Саме на цьому будується виборча «фішка» Сольвара.

Так, майже 5 млн грн субвенції піщло на ремонт ЛОР-відділення у Фастівській ЦРЛ та закупку стоматологічної установки за 130 тис грн. Окрім того, продовжує працювати запущений від початку каденції проект «Безкоштовний автобус», який перевозить пільговиків у Макарівському, Сквирському, Фастівському та Києво-Святошинському районах.

Раніше ця інформація постійно виходила не тільки на сторінці у Фейсбуку, але й на персональному сайті політика, який чомусь припинив оновлення сторінок ще 2017 року. Можливо, законодавець повірив, що з таким рівнем підтримки на окрузі, можна вже не звертати уваги на «наїзди» конкурентів. Однак питання до нього виникали і пізніше. Зокрема, у 2018 році депутата звинуватили в «кришуванні» видобутку торфу на теренах Макарівського району. Про це стало відомо після того, як п’яний нардеп від «Радикальної партії Олега Ляшка» Сергій Скуратівський побив голову Плахтянської сільради Макарівського району Олександра Сорочана. Саме тоді «радикали» кинули всі сили, аби «відбілити» ім’я правої руки Ляшка Сергія Скуратівського, робили журналістське розслідування і, задля відволікання уваги, навіть Руслану Сольвару приписали участь до махінацій із торфом.

Цілком можливо, що ближче до дня голосування  політичні опоненти можуть підгризти рейтинг депутата тиражуванням компромату, то у кожного політика, тим паче пов’язаного з бізнесом є свої скелети у шкафу.

Але в активі у нардепа- й об’єктивно здійснені справи. Моніторинговий ресурс «Слово й діло» визнав, що  рівень відповідальності – Руслана Сольвара складає – 51 %.  Для порівняння у лідера за кількостю обіцянок- Олександра Вілкула – 303 обіцянки, а рівень виконання – 48%, у головного радикала Олега Ляшка лише третина виконаних планів із загального числа в 283.

Русланом Сольваром виконано 28 обіцянок виборцям, сім у процесі виконання, а 20 – не виконані.

Виконані обіцянки стосуються передусім встановлення дитячих та спортивних майданчиків у низках сіл округу. Він організував виділення коштів на проведення різних проектів, зокрема, щодо ремонту площі Соборної у Фастові, ремонту ФАПів, шкіл та лікарень.

Щодо невиконаних обіцянок?  І Руслан Миколайович,   подібно багатьом своїм колегам, мабуть, віддав належне політичному популізму, сподіваючись, як представник «Удару», що  після Революції Гідності у демократів-реформаторів все піде, як по маслу. І почав обіцяти речі, на які, будемо відверто, один депутат мало що може вплинути. Йдеться про питання проведення децентралізації влади, збільшення заробітної плати для деяких категорій населення.

Але були і конкретні моменти – він пообіцяв домагатися виділення держсубвенцій на будівництво сучасних сміттєпереробних підприємств в окрузі. Також Сольвар обіцяв домогтися відновлення статусу міста Фастова, як міста обласного підпорядкування. Але протиснути ці питання він не зміг.

Враховуючи той факт, що Сольвар стабільно працює на цьому окрузі з 2012 року, вибити його звідти навряд чи вдасться за таку коротку виборчу кампанію. З іншого боку, Сольвар вже сам встиг собі серйозно насолити: через помилки у документах Центрвиборчком відмовив нардепу у реєстрації. Це може змусити понервувати політика, який звик, що він завжди легко перемогає…

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook