#

Присяжнюк і компанія: як на Київщині збирався "Наш край"

17.08.2020 08:01
Присяжнюк і компанія: як на Київщині збирався "Наш край"

Як повідомлялося раніше, у запланованих на жовтень поточного року місцевих виборах на Київщині візьме участь партія «Наш край».  Минулих вихідних в заміському комплексі на Обухівщині відбувся форум Київської обласної організації цієї партії, і це стало першим публічним партійним зібранням на Київщині під головуванням ексочільника КОДА часів Януковича Анатолія Присяжнюка

Учасниками зібрання стали депутати рад різних рівнів від політичної сили, представники районних партійних організацій, майбутні кандидати на участь у місцевих виборах, а також народні депутати України Сергій Шахов та Андрій Деркач.

Загалом форум зібрав близько 200 учасників, серед яких – політологи (як то Вадим Карасьов), управлінці, кандидати юридичних наук, заслужені працівники освіти та культури, громадсько-політичні діячі, фахівці різних галузей. Співголови партії одразу зробили основний акцент на тому, що політична сила не є олігархічною і згуртувала людей, які мають авторитет і підтримку серед мешканців Київщини. Сьогодні триває формування команд, які будуть брати участь у виборах всіх рівнів. Як зазначив голова Київської обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолій Присяжнюк, на місцеві вибори політсила тому йде потужним складом і у кожній громаді області будуть кандидати на посади голів  та депутатів:

«Наша політична сила зайде у всі рівні місцевих органів самоврядування, в тому числі в Київську обласну раду з великим результатом. Сьогодні в партії «Наш край» може отримати місце людина, яка не є олігархом, а є в першу чергу людиною.  Чи це фермер, чи активіст, чи молода людина, яка відстоює інтереси тієї чи іншої громади. Наша партія базується на соціал-демократичних принципах і відстоює інтереси людей. Тому в нас дуже багато кандидатів абсолютно різних професій, але найголовніше, що ці люди проживають на місцях, а не з Києва чи іншого регіону» - Присяжнюк.

На заході були окреслені ключові напрямки роботи та перспективні плани для підготовки до місцевих виборів-2020. Програмні засади зосереджені на доступній медицині, безкоштовному навчанні, запровадженні соціальних програм, реалізації реформ, розвитку економіки, підвищення інвестиційної привабливості, модернізації і вдосконаленні інфраструктурних проєктів та децентралізації. Зокрема багато уваги приділяється екології, будівництву, енергетиці.Примітно, що день проведення форуму збігся з п’ятою річницею з дня її створення. Як зазначив співголова «Наш край» нардеп Сергій Шахов, попри різні складнощі на шляху політична сила йде вперед до перемоги:

«Ми не розпалися, які б не були спокуси, як би нас не переманювали, не розбурхували. Які б не були складнощі в нашій політичній структурі - ми все одно працюємо, йдемо вперед і збираємо людей. В 2015 році ми показали свою роботу і посіли третє місце з усіх політичних сил, а їх було 400 в нашій державі, то це показує що ми йдемо правильним шляхом до перемоги. Нам потрібна перемога не просто політична, а перемога в наведенні ладу. Ми не будемо розкидатися словами, що завтра буде мир, або ж побудуємо такі міста як Астана, але я переконаний,  ми зберемо серйозну фахову команду, яка зайде на місця і буде контролювати кожну копійку, звітувати і віч-на-віч спілкуватися зі своїми людьми. Я задоволений, що саме Анатолій Присяжнюк очолив політсилу «Наш край» на Київщині. Ми зможемо довести людям, що треба обирати професіоналів та господарників а не популістів, які рвуться до влади. Ми не граємося в політику, не граємося душами людей, а будуємо» - Шахов.

Громадам необхідна партія, яка є опорою для місцевого самоврядування, його розвитку і захисту. Так вважає депутат Славутицької міської ради від «Наш край» Алла Кравець:

«На форумі зібралися однодумці, які хочуть змін. Завдяки тому, що в цієї партії немає негативу, лише один позитив, є шанс, що в нас все вийде. Приміром, я з партією «Наш край» вже 5 років саме тому, що тут все чесно і справедливо. Зокрема, в місті Славутич все виходить і покращується, адже представники політсили підтримують владу міста» - Алла Кравець.

Заслужений працівник освіти України та член політради обласного осередку «Наш край» Наталія Клокар відзначила, що сьогодні є зневіра і апатія людей до політичних партій, тому, треба зробити все, щоб мешканці Київщини повірили саме професіоналам, за плечима яких стоїть позитивний досвід і реальні справи:

«Я нещодавно приєдналась до команди «Наш край» з однієї досить вагомої причини: цю політичну партію в Київській області очолив громадський діяч, в минулому голова КОДА Анатолій Присяжнюк. Я вже мала честь працювати в його команді при обласній адміністрації. Ми як команда тоді зробили дуже багато і нам сьогодні є що сказати жителям Київщини. Ми успішні управлінці, професіонали, які беруть на себе відповідальність за розвиток рідного краю» - Клокар.

Також на форумі обговорювали особливості місцевих виборів на Київщині 2020, які, як відомо, відбуватимуться за новим виборчим кодексом. Про специфіку виборчого процесу та новації у чинному виборчому законодавстві розповів екснардеп та член ЦВК Юрій Мірошниченко:

«Перша і головна особливість в тому, що вибори відбуваються на новій законодавчій базі. Вперше в нашій країні у виборців буде можливість голосувати не лише за політичні партії а й за конкретного представника партії у виборчому списку. Очевидно, що ми починаємо обирати органи місцевого самоврядування за принципом багатомандатних виборчих округів. Ця система більш справедлива, більш демократична, але вона дещо складніша. ЦВК вже сформувала обласні, районні і міські ТВК. Тепер районні комісії мають сформувати виборчі комісії територіальних громад, а ті в свою чергу сформують дільничні. Це буде вже найближчим часом» - Юрій Мірошниченко.
Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка
Теги: