Приватний ландшафтний парк у Крюківщині: оаза серед новобудов (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вже два роки під Києвом функціонує приватний ландшафтний парк «Камелія», який вражає своєю красою. Цей райський куточок розкинувся на 1,2 га у селі Крюківщина. Кореспондент нашого видання побувала там.
У 2018 році в селі Крюковщина було відкрито ландшафтний міні-парк, який поділений на 8 різних ландшафтних експозицій. Першою привертає увагу відвідувачів задумка дизайнерів в українському стилі. Тут вас зустрінуть фігурки козаків та авторські інсталяції традиційних "віночків". Працівники парку наголошують, що за сезон парк змінює своє "вбрання" 3-4 рази, тому садівники постійно висаджують нові квіти.
Головним задумом власниці та ініціатора створення "Камелії" є представлення місцевим жителям, хоча б в загальних рисах, як виглядають різні парки світу. Тут можна опинитися "на сході", після чого одразу потрапити до більш звичних для нас європейських скверів.
Потрібно враховувати, що деякі інсталяції є незавершеними через те, що рослини не встигли досягнути потрібних розмірів. Для прикладу, у французькому розарії є інсталяція Сінгапурського зонтику, який вже найближчими роками буде повністю заплетений плющем.
Парк може похизуватися не лише квітами, а й рослинами, які дають смачні плоди. Так, у "Смачному саду" працівники висаджують полуницю, суницю, петрушку, селеру та інші смаколики.
Існує в парку сегмент, який викликає повагу до власників цього парку та працівників, які доглядають за ним. У "Примхах природи" висаджені "особливі" дерева, які не зовсім пасують до певних експозицій, але також мають право на існування.
Дуже ніжно працівники розповідають про красу неба над парком і називають його чи не найособливішою частиною.
Відвідувачам парку наголошують, що кожна частина - лише варіація закордонного саду. Адже, враховуючи природні особливості, ландшафтні дизайнери не можуть точно дотримуватися стилю.
Весь парк насичений фотозонами, які є дуже незвичними ландшафтними рішеннями. "Лабутен", східний міст і альтанка, карета, "Балкон Джульєтти" і навіть батут приваблюють багатьох любителів знімків, частими гостями тут є і наречені.
Щодо цінової політики парку, вхідний квиток коштує 120 грн., для пенсіонерів до 12 години, дітей, інвалідів та учасників АТО вхід - вільний. Взагалі тут діти-сироти та з обмеженими можливостями є частими відвідувачами, адже працівники постійно проводять організацію соціальних проектів.
Невдовзі планується відкриття торгового центу, на території якого і знаходиться "Камелія", що ймовірно приверне увагу багатьох відвідувачів.
Зовсім скоро також очікується цвітіння троянд і парк буде насичений зовсім іншими барвами. Для любителів рослин, на території парку також є і теплиці, де всі охочі можуть придбати різні культури та забрати частинку "Камелії" з собою.
Дачевська Владислава, "Моя Київщина"
Читати "Моя Київщина" у Telegram