#

"Голодним іграм" у Бородянці кінець? Що відомо про відставку Єрка

07.09.2023 19:07
"Голодним іграм" у Бородянці кінець? Що відомо про відставку Єрка
Колаж "Моєї Київщини"

Як стало відомо, у середу, 6 вересня, на сесії Бородянської селищної ради Київської області було відсторонено від виконання службових обов’язків секретаря ради Георгія Єрка. "За" проголосувало 14 депутатів. Чому колишній секретар звинувачує нардепку Василевську-Смаглюк, яка позиція поновленого на посаді Олександра Сахарука та чи зрушать нарешті такі кадрові зміни із "мертвої точки" відбудову Бородянщини, читайте у сьогоднішньому матеріалі

Про відсторонення Георгія Єрка від виконання обов’язків голови Бородянської селищної ради повідомила на своїй сторінці у Facebook народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк:

"14 за. Рішення прийнято. Георгій Єрко більше не секретар Бородянської селищної ради. Дякую адекватному депутатському корпусу БСР та активним громадянам за тверду патріотичну позицію та співпрацю! Ви варті більшого, ніж бути свідками розкрадань у вашій рідній громаді!".


Як відомо, за відсторонення Єрка проголосували депутати від ОПЗЖ та партії "Наш Край" (варто наголосити, що де-факто беніфіціаром цієї партії є агент ФСБ Андрій Деркач, якого звинувачують у державній зраді).

Зауважимо, що відсторонення Єрка було одним з ключових політичних питань останнього часу на Приірпінні. На ньому наполягав сам голова громади Олександр Сахарук. Нагадаємо, що 27 січня 2022 року депутати Бородянської ОТГ (21 із 26 присутніх) проголосували за дострокове припинення повноважень Сахарука. Із 27 січня 2022 року виконувати обов’язки голови громади мав секретар ради та депутат Георгій Єрко. Що, власне, і робив більше ніж півтора року. Саме скільки часу зайняла судова тяганина, адже Олександр Сахарук у судовому порядку вимагав визнання його відставки протиправним рішенням. 

13 лютого 2023 року Київський окружний адміністративний суд повністю задовільнив адміністративний позов Сахарука. Окрім вищезазначеного, суд постановив стягнути з селищної ради судовий збір, який витратив Сахарук на цей позов, – 7443 грн. Була й апеляція на це рішення, але 14 червня було рішення: залишити її без задоволення.

Після поновлення на посаді одним із першочергових завдань Сахарук визначив відсторонення Єрка, зазначаючи:

Це помста? Ні, бо я керуюсь не емоціями, а фактами про тотально провалену в.о. роботу за ці 504 дні. Це політичні ігри? Ні, бо я поза політикою, поза лобістами і впливом. На мене впливає виключно громада. Це не на часі, бо війна? Ні, дуже на часі, бо саботажем і видимістю роботи гальмуються  процеси відновлення Бородянщини. І ще раз наголошую: я вірю в демократичну, виважену більшість депутатів. Бо за кожним із нас – люди.

Думку Сахарука поділяла й чинна народна депутатка від цього округу Ольга Василевська-Смаглюк:

Він неодноразово обіцяв самостійно скласти повноваження селищної ради, утім ніякі обіцянки дією не завершувалися. Там є коаліція таких депутатських фракцій, як-от: "Нові обличчя", "Батьківщина", "Євросолідарність" і "За майбутнє", що й блокують голосування. Я так розумію, що Єрка тримають у заручниках "Нові обличчя" і депутати Науменко та Дяченко, які наживалися на всіх підрядах по відбудові, що відбувалися в Бородянці протягом цих п’ятисот днів. Тож, аби залишитися біля годівниці, вони зацікавлені, аби Єрко втримався на посаді.

Нардепка зауважила, що секретарювання Георгія Єрка – це те, що сповільнює темп відбудови громади.

Тим часом колишній секретар ради переконаний, що такі дії з боку чинного очільника громади Сахарука та його прибічників – це його особиста помста за січневі події:

14 голосів за моє відсторонення. Голосував "Наш край", ОПЗЖ і "зелені". Їм було незручно зі мною працювати, тому що в них були побажання робити щось не так, у мене була своя думка, я її відстоював. До того ж повернувся чинний голова Сахарук, який давав певні обіцянки та преференції депутатам, аби мене відсторонили від посади. Усі ж люди і в кожного є своя ціна.

До того ж подейкують, що Василевська-Смаглюк та чинний сільський голова Олександр Сахарук – заодно. Є думка, що народна депутатка буцімто прикриває дерибан Сахаруком коштів, виділених державою на відновлення постраждалої внаслідок російської агресії Бородянки. А Єрка прибрали, бо він нібито заважав привласнювати державні кошти.

Колишній секретар ради переконаний, що представниця 96 округу у Верховній Раді доклала руку до його відсторонення.

Нардепка Ольга Василевська-Смаглюк не була присутня на сесії, але з її сторони чинився певний тиск на депутатів її фракції, зокрема при спілкуванні з ними особисто, - каже Георгій Єрко.

Натомість Василевська-Смаглюк звинувачення відкидає, зазначивши:

Мене не було на засіданні, бо я виконувала свої функції в залі Верховної Ради в цей момент. У момент прийняття рішення чи раніше по телефону не спілкувалася із представниками своєї фракції.

Також депутатка переконана, що відсторонення Єрка – рятівний жилет для Бородянщини:

Звільнення Єрка – це шанс Бородянки на відбудову, нормальну, прозору, без корупційних ризиків. Поряд із голосуванням за відставку Єрка з посади секретаря селищної ради відбулася ще низка подій: працювали правоохоронці, робили вилучення документів у підрядників, які брали підряди на встановлення вікон. Тобто якийсь процес очищення влади проводиться. Також були обшуки в депутатів селищної ради.

Ні в якому разі не захищаючи Єрка, чия діяльність на Бородянщині має дуже велику кількість питань, варто зазначити, що Ольгу Василевську-Смаглюк не бентежить шлейф кримінальних справ Олександра Сахарука. Більш того, ніхто не говорить і про те, що під час воєнних дій у Бородянці Олександр Сахарук покинув селище і переховувався на Західній Україні. Нардепка апелює до результатів місцевих виборів.

Я впевнена, що наші правоохоронні органи дадуть раду усім, хто наживався на людях і в минулі роки, і під час повномасштабного вторгнення. Люди обрали собі законного голову і він має виконувати свої функцію. А на наступних виборах люди дадуть йому оцінку. А якщо щось буде не так, то й правоохоронці теж дадуть оцінку, - каже Василевська-Смаглюк.

Утім, здається, настрої громади не такі позитивні, як їх малює народна депутатка. Чимало жителів Бородянщини вважають Сахарука зрадником, адже того не було видно у найскрутніші для громади часи. 

Схоже, конфлікт тільки починається: як стало відомо "Моїй Київщині", депутати Бородянської селищної ради наразі готують звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови партії "Слуга народу" Олени Шуляк та спікера парламенту Руслана Стефанчука щодо неприпустимості тиску на місцеве самоврядування з боку нардепки Ольги Василевської-Смаглюк.

Так чи інакше, а Олександр Сахарук попри усі кримінальні справи та звинувачення знову опинився у кріслі голови. Утім, чи зможе він покращити стан справ у громаді й нарешті зайнятися відбудовою - велике питання...

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст