#

Реабілітація військових із ампутаціями: як відбувалися перші Всеукраїнські змагання з адаптивного гольфу

03.11.2023 16:03
Реабілітація військових із ампутаціями: як відбувалися перші Всеукраїнські змагання з адаптивного гольфу
Гольф - вдалий спорт для реабілітації

Після важких поранень та втрати кінцівок військовослужбовці із Київщини та Львівщини вчилися не лише ходити вже металевими ногами, але й опанували один із адаптивних видів спорту – гольф. Команди тренувалися порізно, аби зрештою продемонструвати свої навички під час змагань, які відбулися 30-31 жовтня. Хто став лідером та виборов право представляти Україну у Сполучених Штатах Америки, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

У процесі реабілітації військових є декілька надважливих нюансів. По-перше, це процес комплексний. Зокрема, коли йдеться про втрату кінцівок, то відновлення не завершується виготовленням та встановленням протеза. Тут важливе все: від проведення самої ампутації – до прийняття свого нового тіла та соціалізації.

По-друге, одним із вагомих чинників пришвидшення реаблітації є спільнота однодумців, відтак чимало ветеранів російсько-української війни знаходять підтримку та сенс життя у спорті.

Існує чимало адаптивних видів спорту, розроблених для людей із інвалідністю. Популярні як одиночні змагання (веслування на тренажерах, стрільба з лука, велоспорт, плавання, настільний теніс чи біг, стрибки в довжину, штовхання ядра та метання диска), так і командні (волейбол сидячи, баскетбол та регбі на кріслах колісних, а також гольф). Специфіка в тому, що змагаються між собою ті, у кого аналогічні або ж схожі травми.


Під патронатом почесного президента Всеукраїнської федерації гольфу, депутата Київської облради Олега Корбана та члена Правління ВФГ і власника гольф-клубу “Едем” Ігоря Кривецького 30-31 жовтня відбулися перші Всеукраїнські змагання з адаптивного гольфу для військових із ампутаціями. 

Участь взяли 8 гольфістів. Чотири гравці з Львівщини та стільки ж із Київщини. Столичний регіон представляли військовослужбовці, які наразі проходять реабілітацію в Київській обласній клінічній лікарні №2: В’ячеслав Цюх, Давид Юнг і Костянтин Картавцев. З початку травня вони тренувалися на полі гольф-клубу Козина. До слова, упродовж усього гольф-сезону реабілітацію гольфом там пройшли 175 військових із ампутаціями.

Львів’яни – пацієнти реабілітаційного центру “Superhumans”, що у Винниках, неподалік міста Лева. До змагань тренувалися на маленькому полі, тож уперше мали досвід гри на великому.


Гравцям неабияк пощастило з погодою: було тепло та сонячно. Та передусім – цікаво та весело. Як зауважили у Всеукраїнській федерації гольфу, наразі є 10 гравців, які зацікавлені й надалі займатися адаптивним гольфом. Тож їх вирішили познайомити між собою, аби вони здружилися та мали командний дух.

Із-поміж гравців обирали чотирьох найкращих. Саме вони у складі збірної представлятимуть нашу країну на лютневих змаганнях у США із тамтешніми ветеранами з ампутованими кінцівками.

Чемпіоном турніру став Костянтин Кашула, другу позицію розділили Давид Юнг і В’ячеслав Цюх. А бронзу змагань отримав Дмитро Лисенко. Усіх учасників нагородили дипломами та цінними подарунками. 

Це була перша сторінка розвитку адаптивного реабілітаційного гольфу в Україні. Далі – більше, обіцяють організатори. Адже цей спорт – це не змагання задля змагань, а можливість українським військовослужбовцям знайти однодумців, отримати нові позитивні емоції та враження, а також довести насамперед собі, що їм під силу підкорити п'єдестали ще багатьох чемпіонатів.

Невеличкий спойлер – наступного сезону Всеукраїнська федерація гольфу планує провести сімейний турнір із адаптивного гольфу. Тож разом із військовими з ампутаціями зможуть позмагатися й близькі їм люди.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст