#

Довіра до поліції на Київщині: як проводили замір

11.05.2021 08:00
Довіра до поліції на Київщині: як проводили замір
Фото з мережі Інтернет

Після публікації матеріалу про результати соціологічного опитування населення, згідно з яким найбільше поліції довіряють у столичному регіоні, у читачів "Моєї Київщини" виникло чимало запитань щодо об’єктивності дослідження. Як проводили анкетування та впорядковували отримані дані, читайте у сьогоднішньому матеріалі

Насамперед зазначимо, що інформаційний портал повідомляв результати оцінювання роботи правоохоронних органів жителями столичного регіону. Як відомо, Київщина попереду всіх інших областей у питанні довіри до поліції. Чим обумовлені відповідні досягнення, аналізувалося в аналітичній статті.

Ми вирішили надати нашим читачам більш детальну інформацію щодо методології дослідження, аби розвіяти сумніви про необ’єктивні дані, узяті невідомо-де.

Соціологічне опитування українців щодо їх ставлення до Національної поліції України було проведене в період із 19 листопада по 13 грудня 2020 року глобальним дослідницьким холдингом із управління клієнтським досвідом "4Service Group", що вже 20 років вивчає поведінку споживачів у 55 країнах світу.

До слова, дослідження здійснювалося на замовлення Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України".

Зауважимо, що загалом у 24 регіонах України та м. Києві (за винятком тимчасово окупованих територій) було опитано більше 15 000 респондентів віком від 18 років. Дослідження проводилося із урахуванням територіального поділу області на міста, селища міського типу та села. Вибірка репрезентативна також і за віковою та гендерною структурою кожної області.

На які питання відповідали респонденти?
  • Чи задоволені Ви тим, як поліція розібралася з Вашим випадком?
  • Чи контактували Ви з поліцією протягом останніх 12 місяців?
  • Як Ви оцінюєте ефективність роботи української поліції?
  • Оцініть, наскільки Ви довіряєте переліченим державним та громадським інститутам.

Отже, усього в опитуванні було 4 питання. На кожне з них пропонувалося три або ж чотири варіанти відповіді відповідно:

  • Повністю задоволений / Швидше задоволений / Важко відповісти.
  • Так, звертався з власних інтересів / Так, мене зупиняли співробітники поліції / Так, був залучений як свідок/понятий / Ні, не контактував.
  • Працює ефективно / Працює швидше ефективно / Важко відповісти.
  • Довіряю в повній мірі / Скоріше довіряю / Важко відповісти.
Кого опитували в Київській області?

У межах цього дослідження відбір респондентів здійснювався з дотриманням покрокового відбору на етапі відбору житлових будівель на маршруті та за квотним принципом на останньому кроці відбору респондента (для відбору респондента в межах домогосподарства).

Усього у столичному регіоні було опитано понад 600 респондентів. Із них 51% живуть у містах і селищах і 49% – у селах. У структурі опитаних респондентів жінки склали 55%, а чоловіки – 45%.

За віковими категорiями це молоді люди віком 18-29 років – 18%, люди віком 30-54 років – 46% та люди старші за 55 років – 36%.

Хто анкетував респондентів?

Соцопитування здійснювалося співробітниками 4Service Group. Компанія має мережу власних інтерв’юерів та супервайзерів із багаторічним досвідом, які забезпечили польовий етап дослідження в усіх областях країни, і в Київській зокрема.

Де безпосередньо проводилося опитування?

Відомо, що дані збиралися методом особистого інтерв’ю (face-to-face) за місцем проживання респондента. Тобто співробітники компанії виїжджали на місця. Примітно, що опитування проводили не правоохоронці, адже тоді були б серйозні підстави сумніватися в об’єктивності відповідей учасників соцдослідження.  

Керівниця відділу соціологічних досліджень 4Service Group Анна Падалка зауважила:

Статистична похибка була розрахована відповідно до вимог до формування та розрахунку стандартних відхилень, тому розмір похибки на рівні 99% ймовірної достовірності для даного дослідження в цілому складає – 1,05%.
Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст