#

Довіра до поліції на Київщині: із чим пов'язаний високий результат

07.04.2021 16:24
Довіра до поліції на Київщині: із чим пов'язаний високий результат
Фото з мережі Інтернет

Нещодавно соціологічна служба "ФОРСЕРВІЗ ЮА СЕЙЛЗ" провела опитування щодо оцінки рівня довіри населення до Національної поліції. Виявилося, що Київщина попереду всіх інших областей у питанні довіри до поліції. Про те, чому на Київщині довіра превалює над недовірою, і чим обумовлені відповідні результати опитування, читайте в сьогоднішньому матеріалі

Інформаційний портал "Моя Київщина" детально знайомив своїх читачів із результатами оцінювання роботи правоохоронних органів жителями столичного регіону

Таким чином, мешканці Київської області досить неоднозначно оцінили якість роботи поліції, адже 46% опитаних заявили про ефективність, а така ж кількість громадян у відсотковому відношенні  – про неефективність. Не змогли відповісти 8% учасників соцдослідження.

Варто зазначити, що 59% респондентів сказали, що за останні 12 місяців із правоохоронцями не контактували. Відтак, об’єктивно оцінити діяльність поліції у столичному регіоні вони не могли.

Цікаво, що 43% тих, хто повідомляв про злочин, задоволені роботою поліції щодо їхнього випадку. Натомість, на думку 50% опитаних, діяльність правоохоронних органів бажає кращого…

Попри те, що громадяни вважають, що порівняно з минулим роком рівень злочинності в Київській області зріс, 57% респондентів вказали, що довіряють поліції, а не довіряють – 29%.

Зауважимо, що під час колегії Головного управління поліції столичної області, яка відбулася 3 лютого цього року, керівник поліції Київщини Андрій Нєбитов повідомив:

Основний показник успішності роботи поліції – довіра населення.

Крім цього, голова обласної поліції зазначив, що з кожним роком довіра населення до поліції зростає. Це підтверджується тим, що впродовж 2020 року до правоохоронців надійшло на 12,8% більше порівняно з 2019 роком заяв від громадян щодо кримінальних правопорушень та інших подій. Також поліцейські похвалилися, що протягом минулого року розкрили майже всі тяжкі злочини.

Слід наголосити, що такий позитивний результат опитування жителів столичного регіону свідчить про чималі зрушення в реорганізації діяльності правоохоронців області. Щоправда, якість надання поліцейських послуг ще не належному рівні. Як зауважував голова Нацполіції Київщини Нєбитов, над цим активно працюють, а суттєвому покращенню має на меті сприяти реформування структури.

Не можемо не згадати про резонансні справи, після яких рівень довіри населення до поліції значно знизився. Підбиваючи підсумки 2020 року, Андрій Нєбитов в інтерв’ю нашому інформаційному порталу детально розповів подробиці розслідування вбивства 5-річного Кирила Тлявова в Переяславі, зґвалтування жінки поліцейськими в Кагарлику та перестрілки у Броварах.

Також очільник обласної поліції дав відповідь журналістам на важливі стратегічні питання, зокрема щодо розвитку правоохоронної системи.

Очільник обласної поліції, якого, до слова, у грудні 2020 року було нагороджено "Золотою зіркою", зазначав:

Так, рівень довіри до поліції Київської області було знижено, але ми працюватимемо далі і зробимо все, щоб виправдати довіру громадян і мешканців Київщини до поліції. Треба, щоб поліцію сприймали як захисників, а не як осіб, які можуть дозволяти собі негідні вчинки і скоювати злочини.

Андрій Нєбитов наголошував, що повернути довіру населення можна наступним чином:

Тяжкою, чесною, професійною працею, наданням поліцейських послуг, реагуванням на злочини, розслідуванням кримінальних справ, притягненням осіб до кримінальної відповідальності. Тільки так, кожного дня, кожної години та хвилини ми повинні працювати над підняттям рівня цієї довіри.  При цьому мова йде не тільки про реагування на злочин, а й забезпечення результату.

Як свідчить проведене соціальне дослідження, правоохоронцям Київщини таки вдалося реанімуватися в очах жителів столичного регіону та вивести його на передовий рівень за показником довіри населення.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст