#

Сто днів Київської ОДА: цього разу - Василя Володіна

30.09.2020 08:00
Сто днів Київської ОДА: цього разу - Василя Володіна
Василь Володін

У вівторок, 29 вересня,  відбувся брифінг голови Київської обласної державної адміністрації  Василя Володіна, на якому він презентував результати роботи своєї команди за перші 100 днів свого перебування  на посаді керівника області та накреслив пріоритети та напрямки подальшої  роботи виконавчого органу влади регіону

Сама зустріч з пресою відбулася в традиційній формі демонстрації  відеослайдів про досягнення регіону за поточний рік, які супроводжували коментарями очільника регіону та подальшими відповідями на запитання журналістів.

Зауважимо, що на відміну від аналогічних звітів його попередників,  теперішня  зустріч керівника області  з пресою (на котрій були присутні всі його заступники) відбувалася не в самому приміщенні КОДА, а в центрі надання адміністративних послуг «Готово», що розташований поруч.

Наприкінці спілкування з мас-медіа Василь Володін відверто зізнався, що цю ювілейну конференцію із самого початку вирішив провести не у «присутньому місці» КОДА. Спершу вирішили обрати заміський готельно-ресторанний комплекс, але отямилися, з огляду на той факт, що згодом  таблоїди будуть майорити заголовками тих, хто не потрапив на захід: «Володін зібрав служників пера у ресторані», потім вибір пав на дещо пафосний конференц-зал готелю «Київська Русь», нарешті пригадали, що поруч одночасно й демократичний і сучасний ЦНАП, де,власне, і провели брифінг, який плавно переріс у прес-конференцію.

Ветеран радіоефіру Ніна Карповець внесла пропозицію, щоб наступні зустрічі журналістів регіону з його керівництвом відбувалися  у формі екскурсії по тих  місцях зданих об'єктів, про які згадувалося у ході звіту.

У вступній преамбулі до звіту губернатор, зазначив, що саме Київська область є символічною вітриною України, оскільки тут, за його словами: «Зосереджується економічна, наукова та інтелектуальна міць держави. Це впливає на економічні показники регіону. Можу з упевненістю констатувати, що наша область зберігає свої міцні позиції за багатьма напрямками, незважаючи на пандемію коронавірусу. Ми невпинно наближаємось до нашої мети – комфорт та безпека жителів Київщини», – наголосив він.

Відтак із початку року регіон суттєво збільшив випуск промислової продукції. Також Київщина є лідером в Україні з будівництва житла. Окрім цього, у загальнонаціональних рейтингах область третє місце займає з капітальних інвестицій і розміру середньої зарплати, четверте – із виконання будівельних робіт, шосте – за обсягами продукції сільського господарства.

Під час пресконференції Василь Володін окреслив напрацювання команди обласної державної адміністрації в різних галузях. Зокрема, йдеться про реалізацію програми «Велике будівництво», підвищення інвестиційної привабливості, формування конкурентоспроможних туристичних атракцій, цифровізацію та діджиталізацію, вирішення екологічних проблем, спортивний і освітній розвиток, а також боротьбу з поширенням коронавірусу.

«Із командою випрацювали кілька ключових принципів ефективної роботи. Вони полягають у відкритості до людей, справедливості без жодних винятків і створення комфортних й безпечних умов життя для мешканців області. Ми чітко дотримуємось визначеного курсу роботи. І конкретні факти та показники підтверджують те, що за перші 100 днів діяльності нам вдалося досягнути значних результатів», –  резюмував Василь Володін.

З'ясувалося, що Київщина займає третє місце в країні за рівнем залучення капітальних інвестицій. За словами Василя Володіна одним із пріоритетних завдань для команди ОДА було і залишається підвищення інвестиційної привабливості регіону.

«З початку року вже залучили у нашу економіку 10,8 млрд грн капітальних інвестицій. Наразі активно реалізовуються три інвестиційні проєкти з будівництва заводу «Костал» в Бориспільскому районі на 900 робочих місць (39 млн євро інвестицій), складського комплексу «FM Logistic» у Бориспільському районі (15 млн євро інвестиції на першу чергу) і заводу з виробництва крохмалю на 330 робочих місць (100 млн доларів інвестицій)», – розповів голова ОДА.

Василь Володін зазначив, що ще шість інвестиційних проєктів на Київщині знаходяться у активній фазі. Наприклад, йдеться про напрацювання з розширення логістично-промислового комплексу в с. Калинівка Васильківського району, будівництва логістично-промислового парку у с. Колонщина Макарівського району та складського комплексу в Обухівському та Васильківському районах.

Під час пресконференції голова ОДА озвучив можливість створення на Київщині аерокластеру. Перші кроки в цьому напрямі вже зробили. Йдеться про укладання відповідного меморандуму про співпрацю між «Агенцією регіонального розвитку Київської області» та Громадською cпілкою «Дніпровський космічний кластер».

Окрім цього, обласна державна адміністрація налагодила співпрацю з «Українською асоціацією меблевиків» і Всеукраїнською громадською організацією «УСПП».

Паралельно триває робота і в напрямі залучення зовнішніх партнерів. Серед ключових напрацювань – підписання меморандумів про співпрацю з Центральночеським краєм та Земельним урядом Федеральної землі Нижньої Австрії.

Також Василь Володін окреслив перспективні напрями роботи в інвестиційній сфері. Йдеться про забезпечення необхідних умов для функціонування міжнародного аеропорту в Білій Церкві, будівництво сміттєпереробного комплексу та створення інноваційного кластеру геномних технологій у біомедицині та сільському господарстві Київщини.

Докладно зупинився очільник області і на тому, на якій саме  стадії на Київщині знаходиться реалізація президентської програми «Велике будівництво».

«Будівельні роботи на Київщині стартували 1 березня. У нашій області програма охоплює 20 соціальних об’єктів. Серед них – дитячі садки, школи та стадіони. Їх загальна вартість складає 314,5 млн грн. Значна частина з них уже успішно завершена та введена в експлуатацію», – зазначив голова ОДА.

Відтак у повному обсязі підрядники вже завершили роботи з:

  • будівництва ІІ черги школи № 1 у м. Вишневе та гімназії на 14 класів у м. Буча;
  • добудови до ЗОШ №1 в м. Українка Обухівського району;
  • реконструкції дитсадка «Яблунька» у м. Вишневе та будівлі з перепрофілюванням під дошкільний навчальний заклад у м. Ірпінь;
  • капітального ремонту майданчиків на території спортивної школи «Сузір’я» у м. Вишгород;
  • будівництва футбольного поля в с. Петропавлівська Борщагівка.

На решті об’єктів,- як він зазначив, -  роботи тривають, згідно з запланованими графіками. При цьому загальний рівень готовності програми в області складає 77%. Зокрема будівництво дошкільних навчальних закладів реалізовано на 86%, загальноосвітніх – на 83%, а стадіонів – на 62%.

Окрім цього, на Київщині розпочалась робота з будівництва приймальних відділень. Усього до кінця року планують модернізувати 12 об’єктів у опорних лікарнях області.

Також будівництво триває і в сфері дорожньої інфраструктури. В області запланований ремонт 29 об’єктів. Частина з них знаходиться на фінальній стадії реалізації. Наприклад, підрядники вже практично завершили роботи на таких ділянках, як під’їзд до Обухова, Обухів-Українка-Трипілля, Боярка-Київ-Чоп, Київ-Ревне-Рогозів-с. Гора.

Василь Володін прокоментував, що темпи будівництва йдуть за планом, а відтак-  Київщина має всі передумови для того, щоб завершити програму якісно та у визначені терміни, тим паче наш регіон займає четверте місце у загальноукраїнському рейтингу з виконання будівельних робіт і лідирує серед інших регіонів за обсягами будівництва житла.

З'ясувалося, що Київська область  є єдиною в країні, що  започаткувала співпрацю з мобільними операторами на офіційному рівні. Наміри задекларували у відповідному меморандумі.

«Ми розуміємо важливість оперативної та якісної комунікації у сучасному світі, тож поставили собі за мету покращити в області рівень надання послуг мобільного зв’язку та мережі Інтернет. Це важливо зробити як на міжнародних та національних автошляхах, так і у сільській місцевості», – наголосив Василь Володін.

Підвищення якості послуг є можливим за умови розширення мережі базових станцій. Кроки в цьому напрямі здійснюються у рамках програм із цифровізації та диджіталізації Київщини.

«На умовах співпраці Київська обласна державна адміністрація та органи місцевого самоврядування створюють для мобільних операторів максимально комфортні умови для отримання земельних ділянок. Зі свого боку ті мають можливість зводити базові станції та розширювати мережу покриття», – зазначив очільник області.

Як повідомив Василь Володін, наразі мобільні оператори вже покращили рівень послуг у 65 населених пунктах області. До кінця року очікується, що вся територія Київщини буде забезпечена якісним мобільним зв’язком LTE 900.

На уточнююче запитання порталу «Моя Київщина» про загальну діджиталізацію регіону (яке місце в цьому процесі матимуть реорганізовані органи місцевого самоврядування при тому, що головну скрипку у розвитку прогресу буде виконувати нове профільне міністерство, Володін зауважив, що центральне відомство буде лише  задавати політику змін, а практична реалізація усіх прогресивних технологічних інформаційних новацій  здійснюватиметься  власне на рівні територіальних громад. При  цьому керівництво області буде сприяти запровадженню усіх прогресивних проєктів. Більш того, Василь Геннадійович поділився з нами ексклюзивним анонсом: невдовзі у штаті КОДА з'явится посада його заступника за цією сферою діяльності.

На інше запитання нашої редакції щодо будівництва закордонними інвесторами смиттєпереробного підприємства у регіоні (де воно буде розтошовано, і чи не побоюваються наші партнери гніву громад, які завжди скептично ставиться до всіх проєктів утилізації та переробки непотрібу, натомість не поспішають у себе прибрати стихійні смитєзвалища, які псують екологію та відлякують туристів,  керівник області відповів, що наразі місце його зведення ще невідомо, проте при його визначенні інвестори будуть орієнтуватися на загальну логістику: на обсяг цього сміття і на тарифи, які запровадженні в регіоні та у конкретних громадах  на вивоз сміття, аби цей бізнес став рентабельним. Також зовсім не факт, на його думку, що головним постачальником сміття на нове підприємство буде столиця, а скоріш за все - інші потужні міста регіону. « А проблемами Києвом  хай займається столична мерія»

Зауважимо, оскільки невдовзі місцеві вибори, роль КОДА, на думку її очільника  буде зводитися до забезпечення рівних прав всіх суб'єктів виборчого процесу.

2020 рік, як відомо, проходив на тлі всесвітньої пандемії та карантинних заходів, які запроваджували в усіх регіонах країни. Тож наприкінці свого спілкування з масс-медіа Василь Володін розповів – як саме в нашій області проходило і проходить приборкання цієї страшної інфекційної хвороби.

З'ясувалося, що для цього для лікарень Київської області придбали нові точки доступу пацієнтів до кисню. У десять разів збільшити їх кількість вдалось лише за кілька місяців.

 «Для ефективної боротьби з коронавірусом важливо було оптимально консолідувати всі можливі зусилля і забезпечити госпітальні бази необхідним медичним обладнанням. За цей час встигли вдесятеро збільшити кількість точок доступу до кисню в лікарнях Київщини. Тепер їх 548. Окрім засобів захисту, за кошти обласного бюджету ми закупили 26 апаратів ШВЛ середнього класу, 13 аналізаторів газів крові з аналізом електролітів та пересувні рентген-діагностичні комплекси», – зазначив Василь Володін.

Очільник Київщини нагадав, що хворих на коронавірусну інфекцію приймають 11 госпітальних баз. Перепрофільовані лікарні розраховані на 1085 інфекційних ліжок.

Також він зупинився на тому, як на Київщині відбувається процес обстеження на коронавірусну інфекцію.

«Щоб збільшити кількість досліджень у лабораторних умовах, ми придбали три додаткові ПЛР-системи. Забір біоматеріалу для діагностики здійснює 37 бригад. У середньому кожна з них вже провела понад 365 тестувань», – наголосив голова ОДА.


Читати "Моя Київщина" у Telegram
Олександр Воронін
журналіст