#

Свавілля та брехня від монополіста на Київщині: як газова компанія олігарха Фірташа зайнялася бандитизмом

18.06.2021 17:03
Свавілля та брехня від монополіста на Київщині: як газова компанія олігарха Фірташа зайнялася бандитизмом
Газовики влаштували незаконне проникнення

"Київоблгаз" багато років нахабно обманює звичайних жителів столичної області. Але іноді монополіст із постачання газу населення переходить узагалі будь-які межі. Про те, що влаштували працівники "Київоблгазу" у селі Тарасівка, що неподалік від столиці, читайте в матеріалі порталу "Моя Київщина"

За останні пів року ціни на блакитне паливо постійно "стрибали" туди-сюди, що, власне, неабияк заплутувало громадян. Із Нового року ціни різко пішли вгору, що призвело до того, що уряду довелося стримувати ціни в ручному режимі. Вийшло не дуже: уже у травні знову стався черговий "стрибок". Утім, де-факто виконуючи вказівки Кабміну, який розповідає про буцімто демонополізацію газового ринку, у "Київоблгазі", що належить олігарху Дмитру Фірташу, цінову політику здійснюють свою. Ось чому ціни на газ на Київщині вищі за середні по Україні. Натомість багато хто з жителів столичного регіону, спостерігаючи за цими "кульбітами" облгазу, вирішив притримати оплати.

Реакція облгазу, який вперто не бажає обґрунтовувати свої ціни, хоч судячи з величезного маєтку під Києвом "фірташівця" Дмитра Дронова, який очолює газорозподільну компанію "Київоблгаз", надприбутки у них колосальні, була неадекватною. Замість інформування населення, демонстрації розрахунків щодо виконання урядових постанов тощо облгазівці влаштували бандитські набіги на будинки людей.

У п’ятницю, 18 червня, у приватному будинку, що знаходиться у Фастівському районі, у Боярській ОТГ, у селі Тарасівка відбулося шоу, що має всі ознаки кримінального злочину. Газовики постукали у ворота, відкрила жінка, якій працівники облгазу почали розповідати про необхідність перевірки газової безпеки. Господиня відповіла, що буквально перед Новим роком відповідна перевірка була проведена та що є відповідний акт облгазу. Але працівників "Київоблгазу" це не спинило. Постраждала розповіла:

Газовщики увірвалися без дозволу на територію біля нашого приватного будинку, а точніше вломилися через ворота всупереч моїм протестам. Мови про заборгованість не було, вони придумали абсолютно нікчемну версію свого приїзду. Мене при цьому відштовхнули, і швиденько, імовірно, із порушенням стандартів безпеки, відрізали від газопостачання. Це повне свавілля та кримінал.

Жінка також повідомила, що газовики сильно налякали дітей, які якраз були в будинку. Потерпілі викликали поліцію, яка прийняла заяву щодо незаконного проникнення до приватного домоволодіння (стаття 162 Кримінального кодексу), що карається позбавленням волі від двох до п’яти років. Тепер родина чекатиме реакції правоохоронних органів. Як повідомили громадяни, вони не змогли викликати поліцію оперативно для перешкоджання незаконним діям представників газової компанії, оскільки лінія 102 протягом 15 хвилин була завантажена та на поліцейську лінію додзвонитися швидко (поки злочинці з компанії-монополіста знаходилися на подвірї) не вдалося, на що відповідно було оформлено скаргу.

"Моя Київщина" продовжить вивчати діяльність "Київоблгазу" і найближчим часом розповість про вкрай негативну (і кримінальну!) діяльність компанії-монополіста.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст