#

Схемщик з оточення екснардепа Онищенка і організатора "тітушок": як і хто фальшував голосування за голову Білоцерківської райради

13.01.2021 17:22
Схемщик з оточення екснардепа Онищенка і організатора "тітушок": як і хто фальшував голосування за голову Білоцерківської райради
Олександр Бридня разом зі своїм куратором Киришуном

Скандальна історія з кричущими порушеннями під час голосування за керівництво Білоцерківської районної ради отримала продовження. Стало відомо, хто саме фальшував голосування.

Як ми писали раніше, 8 грудня під час засідання установчої сесії Білоцерківської РДА відбулось голосування за її керівний склад. Тоді претендентами на голову райради було дві кандидатури: Василь Зеленський від «Слуги народу» та Василь Хрик від «Свободи». Таємним голосуванням, а саме 28 голосами «за» депутати віддали перевагу Василю Зеленському, якого  підтримали «Слуги народу», «Батьківщина», «ОПЗЖ» та «Сила і честь». Оскільки Білоцерківська районна рада налічує 54 депутати, для прийняття рішення потрібно було як мінімум 28 голосів.  Втім, є один нюанс -  на установчу сесію прибуло 53 депутати. Відсутність одного обранця зі «Слуги» Олександра Сергієнка не завадила отримати потрібний голос, адже представники провладної партії посадили у сесійну залу сторонню особу, яка віддала «правильний» вирішальний голос за Василя Зеленського та його заступників.

Сценарій «слуг» хоч і пішов за планом, - вони отримали свого голову, - втім згодом дав серйозну тріщину. Новообрані депутати розкусили засланця та зчинили галас: мовляв, хто є ця таємнича особа, яким чином вона заволоділа посвідченням депутата Сергієнка та отримала бюлетені для голосування. Обуренням фальсифікованого голосування, яке свідчить про суттєві порушення регламенту та законів України про місцеве самоврядування в роботі сесії, діло не закінчилося. В хід пішли звернення та депутатські запити про ознаки злочину до керівництва Білоцерківської поліції та голови СБУ у Київській області.

Так, до ЄРДР було внесено відомості за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 357 КК України.

Які ж результати? На сьогодні правоохоронцями встановлена особа, яка вчинила даний злочин 8 грудня, втім, повідомлення про підозру їй досі вручено не було. Отож, замість депутата від «Слуги народу» Олександра Сергієнка в сесійній залі був присутній та брав участь у голосуванні такий собі Олександр Бридня. Ця особа є наближеною людиною до одіозного Дмитра Киришуна – депутата та новоспеченого секретаря Білоцерківської міської ради від СН. Зокрема, відомо, що Олександр Бридня працює на ПП «Покров Груп», яке донедавна і належало вищезгаданому Киришуну. 



До слова, як відомо з власних джерел, Олександр Бридня має безпосередню причетність до нещодавнього інциденту, коли голову Узинської ОТГ Віталія Грінчука облили зеленкою наприкінці минулого року. Тут варто нагадати, що за декілька днів до цього Дмитро Киришун, який колись організовував завезення тітушок на Антимайдан,  мав конфлікт із Узинським очільником Грінчуком та навіть вдався до рукоприкладства. 

Що ж до самого депутата райради Олександра Сергієнка, який свідомо чи ні поступився своїм місцем в сесійній залі сторонній особі, то він не пересічний персонаж. Як раніше повідомлялося у пресі, саме Олександр Сергієнко був серед фігурантів «газової справи» Олександра Онищенка та, як писали ЗМІ, був у списку арештантів.

Наразі, напередодні сесії районної ради, яка відбудеться 14 січня, чотири фракції, а саме – «Європейська Солідарність», «За майбутнє», «Наш край» і «Свобода» вже готують чергову заяву до керівника Білоцерківської поліції Михайла Пелеха, якого запросили на засідання, аби заслухати звіт про стан і хід розслідування кримінального провадження.



Чим завершиться таке «підтягування голосів» для «Слуг» і, ймовірно, членів лічильної комісії, які свідомо видавали бюлетені для голосування без встановлення осіб, стане ясно вже скоро. Як і те, чи легітимною є президія, відповідно, чи є законними всі раніше прийняті на сесії рішення. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст